Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

alexa píše:Protože zde není koho volit, volit nejdu...ona je to sice taky volba, ale...já chci na Korsicu...páč je tam nádherně a rodina je rodina (vendeta? no ano...ať žijí vdovy ;-) ) 8-) :roll:
nejít volit je tichá volba komunistů!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Lerek píše:
alexa píše:Protože zde není koho volit, volit nejdu...ona je to sice taky volba, ale...já chci na Korsicu...páč je tam nádherně a rodina je rodina (vendeta? no ano...ať žijí vdovy ;-) ) 8-) :roll:
nejít volit je tichá volba komunistů!
Co kdybys to taky nějak zdůvodnil, když to tady píšeš už podruhé? Docela by mě to zajímalo.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis_CG_thief píše:Zeman nezná ani slova jako "lidská slušnost", "úcta"... a to se mi vážně nelíbí. Doufám, že už z té díry nevyleze.
No neznám moc politiků, kteří by ta slova znali :roll:

Raz: Lerek asi naáží na tzv. disciplinované důchodce, kteří budou soudruhy volit dokud jejich těla neshoří v krematoriích. Tj. ti volí pravidelně. No a každý hlas, který nevolí přidáva šance komunistům (kteří už jsou na tom už tak dost dobře).

Tolik k teroii - ale jak moc to funguje v praxi netuším :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Razfallow píše:
Lerek píše:
alexa píše:Protože zde není koho volit, volit nejdu...ona je to sice taky volba, ale...já chci na Korsicu...páč je tam nádherně a rodina je rodina (vendeta? no ano...ať žijí vdovy ;-) ) 8-) :roll:
nejít volit je tichá volba komunistů!
Co kdybys to taky nějak zdůvodnil, když to tady píšeš už podruhé? Docela by mě to zajímalo.
jak napsal 7c, komančové mají velkou voličskou základnu a také naneštěstí dobré preference, tudíž každý kdo se na to vykašle a nepůjde k volbám, tak zvýší podíl komunistů ve sněmovně
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

v praxi je to tak, že hlasy nevolících si přisvojí každý...ale ani tak nedosáhne potřebná procenta volební účasti. Asi tak... 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: Tak bych to nepaušalizoval a u Zemana je jejich deficit každopádně mnohem znatelnější a více patrný.

Příznivci KSČM mají mnohem vyšší voličskou morálku než příznivci ostatních stran.
Také mi nejni zvlášť sympatické, když lidé volit nechodí (když už, tak aspoň proto, abych pak na ty politiky mohl nadávat. Mám fakt rád lidi, kteří si jen stěžují, ale k volbám nejdou), ovšem ze svobodných voleb vyplývá i to, že se člověk může svobodně rozhodnout k volbám nejít.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

nebylo to tak vždy, že jsem k volbám nešla, ale hodnotím to tak, že bohužel žádná strana nemá vlastně žádný program a už se ani nenamáhá něco slibovat....jeden časem obvykle vystřízliví...a někdy bohužel 8-) :-?

A protože nechci volit žádnou ze současných stran, tak ji nevolím, přesně jako svobodný člověk. :-?
Naposledy upravil(a) Sirine dne 17.2.2006 13:39, celkem upraveno 1 x.
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ke svobodě patří i odpovědnost. Je Vám dána samozřejmě i možnost na vše kašlat. Ovšem jak zde kdosi napsal - opravdu to přidává hlasy té straně, jež má nejdisciplinovanější voliče - KSČM.
A též mi jako paradox, že člověk, který si stěžuje na současnou situaci, nejde volit. Nebo už jste ztratili i víru ve změnu? Pozbyli jste přesvědčení, že Váš demokratický hlas může něco změnit? :roll:
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Já bohužel už tu víru ztratil dávno.... větrné mlýny melou a semelou každého, kdo by do nich chtěl vnést čerstvý vítr.... letos asi k volbám půjdu, koho budu volit ale ještě nevím... ale vím, koho volit nebudu -> říkají si vláda lidu, jsou-li u moci, ve skutečnosti se ovšem jedná o vládu nefakčenků (které oni sami zavírají)
jinak komanči mají nejdisciplinovanější voliče, protože pro ně je to pocta, jít volit STRANU a pokud se člověk vzepře, tak je oheň na střeše a pomalu veřejný pranýř (samozřejmě v rámci komunity)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Cesare píše:
Vlasák píše:
Mě by uráželo, co se na kultuře děje. Ale v současné (snad už i trvalé) situaci musím říct, že mě spíš uráží to, co se neděje - zveličené věci, které se nedějí, a pak-li, tak v dost jiném světle, než v jakém jsou některými médii zcela nápadně podávány...
Např...?
Ale tak... co je v poslední době v módě...? Letní czechtek se zasejc vracel na scénu, pak tu máme "zdRáthované" zdravotnictví, neúměrná pozornost na "kakaového boba" Krause, přičemž problémy členů ODS v srovnatelné době byly tak nějak meteny pod koberec, zrušení pořadu Bez obalu, retušování týkající se krachující výroby obrazovek, problémy na pozemkovém fondu atd. atd. Snad každý měsíc se najde minimálně jedna kauza.
Velká část toho podána zkresleně, tendenčně, bez kontexu a s polopravdami... Co je horší, veřejností tak často i vnímána...



Jinak úplný souhlas s Jabem, zodpovědnost - chápu sice, že stejně svobodné jako si vybrat, koho zvolit, je i rozhodnutí nevolit, na druhou stranu tohle rozhodnutí zavání jistou nezodpovědností. Ono "kdo nejde volit, 'volí' KSČM", to je do jisté míry docela mýtus, problém nevolení vidím spíš ve svědomí.

Osobně bych taky nejraději nevolil nikoho ze stávajících "velkých" stran, ale ač jsem idealista, sáhnu po volbě ve stylu "účel světí prostředky". Nejít volit nebo volit stranu bez reálných nadějí na promluvení do situace, by mi přišlo jak strkání hlavy do písku.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:
Tokkar píše:Nemám rád politiku. :evil:
A k volbám nepůjdu.
pak podporuješ komunisty :!:
Na tom něco je.

Vlasák: Já hodnotím proběhnuvší revoluci za docela úspěšnou - samozřejmě byli tam lidi, kteří si ukradli pár miliard a zmizeli do neznáma, kvůli (pravděpodobně schválně) nedokonalým zákonům, nicméně nevěřím, že toto by se nestalo, kdyby u moci byl někdo jiný. Je to o nepoctivých lidech, kteří byli a jsou v každé straně.
Z ekonomického hlediska musíš chápat fakt, že nikdo vlastně nevěděl, co teď. Máme komunismus, chceme tržní ekonomiku. Howgh. Ale jak to provést nikdo nevěděl - nikdo to ještě nedělal, takže se něco zkusilo a buď to bylo dobře, nebo ne. Já si myslím, že by to nikdo neudělal "lépe". Možná jinak - tj. udělal by jiné chyby a rozkradl by jiné miliardy, ale výsledek by byl stejný nebo horší, ale nevěřím tomu, že by byl lepší.

Co se vládnutí ČSSD týče, tak mě nenapadá nic, co udělali dobře. Co jsem zaznamenal, tak jediný rozumný počin vlády Paroubka byl ministr Jahn, který nicméně nedávno dobrovolně odešel (ve stylu "to se nedá, takhle pracovat").
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tohle se sice velké části fóra (studující) asi netýká, ale když už téměř 25% peněz, které vyděláte (tj. čtvrt roku pracujete pouze pro stát/vládu - daňové prázdniny začínají někdy v květnu? - pro informaci, ve středověku začínaly někdy v únoru, pokud se nepletu) odvádíte státu, tak je vám OPRAVDU jedno, kdo s nimi bude zacházet?

Když už si něco platím, tak o tom chci alespoň částečně rozhodovat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

drake127: Ano, to je pravda, tam šlo o lidi a ne vyloženě o problém stran. Ale jsme zase u toho - jen pomálu kdokoli z tehdejších aktérů přiznal jakoukoli odpovědnost, ba málokdo přiznal vůbec i chybu. Namísto toho se privatizačnící scházejí a rozplývají se nad tím, jak to tehdy udělali dobře (cca měsíc zpět).

Přestože se osazenstvo, teď konkrétně ODS (a konkrétně její čelní představitelé), částečně proměnilo, stále je to až nezdravě sebevědomá a hrdá strana, která nevidí své chyby, jako ti před bývalí, a na ony bývalé navazuje - ať už jejich glorifikacemi, tak stejnými móresy. To mi docela vadí - až na nějaké výjimky snad nikdo neřekl "ano, udělali jsme chyby, víme o tom.", nikdo se od těch divočin nedistancoval a navíc je to stále v roli "my to všechno vždycky víme nejlíp", zkrátka to pokračuje v nastavených kolejích...

89. je taky takové vděčné téma na spekulace. Jedním už je třeba to, že ono nebylo až tak jasné, že "chceme tržní ekonomiku" - ona se v té situaci mohla mnohem lépe jevit dubčekovská idea určitého kompromisu mezi tím, co bylo před a po revoluci, taková variace na volnější šedesátá léta. Takže ono to může spíš tak, že privatizačníci si tu svojí tržní ekonomiku vydupali. Sám uznáš, že přechod by to byl "měkčí" a ne tak divoký a od něj jsme se méně problémově mohli odpíchnout dál...
V tomhle nemůžu soudit mínění veřejnosti, na to jsem vážně mladej, ale osobně bych i řekl, že drtivé většině lidí bylo i jedno co, hlavně, aby došlo ke změně - tržní ekonomikou veřejnost opily pozdější politické špičky, pochybuji, že se po ní volalo spontánně z lidu, beztak o tom termínu věděli hlavně jen ekonomové a od nich nějací další "tržní buřiči".
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: Kde to žiješ? Den daňové svobody je u nás letos 3. července ;-) :lol:
Středověk bych do tohohle moc netahal, ale je pravda, že tehdy nemakačenky nikdo neživil jako dnes ;-)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 17.2.2006 15:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vlasák píše:Takže ono to může spíš tak, že privatizačníci si tu svojí tržní ekonomiku vydupali. Sám uznáš, že přechod by to byl "měkčí"
Když se kácí les, lítaj třísky. 8-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“