Spánok a kúzla

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

yossarian píše:sice to není o spánku, ale o kouzlech ano, takže:
může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi dispel(rozptyl) a remove(odstraň) magic? jedno má v popisu oblast, druhé postavy, ale v praxi mezi nimi nevidím žádný podstatný rozdíl ....
Jedno zasáhne i společníky, druhé ne.
Žralok, který štěká, nekouše.
yossarian
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 4.11.2005 17:45

Příspěvek od yossarian »

aha, takže jedno "vymete" magické efekty ze všeho, na čem něco najde (a neustojí to záchranný hod dle sesilatele), a to druhé odstraní magické efekty jenom ze spolubojovníků? a které je které?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tak za prvé to máš v popise kúziel a za druhé presne v tom popise kúziel sa tiež dozvieš, že remove/dispel magic nefungujú na záchranný hod, ale trochu inak. :roll: ;-)
There is a limit to stupidity.
182
yossarian
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 4.11.2005 17:45

Příspěvek od yossarian »

aha, a když napíšu, že mi to z toho popisu není jasné, tak je mi rada "máš to v popisu" dost k ničemu. ale dík za snahu ... :-?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

:roll: remove magic odstraňuje mágiu iba z nepriateľov a dispel m. zo všetkých. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

CrowX píše::roll: remove magic odstraňuje mágiu iba z nepriateľov a dispel m. zo všetkých. ;-)
V češtině:
Remove magic - Odstraň magii
Dispel magic - Rozptyl magii

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

alexa píše:a to sa ti vážně nezdalo divné, žejsi to dohrál tak rychle? :roll:
rychlo je relativny pojem . totiz vtedy som to porovnaval s kamaratom, ktory to presiel za hraniciara este o cosi rychlejsie, takze doteraz som mal dost skreslenu predstavu o skutocnom hernom case. to ze spat 3 krat za mesiac je irealne, vysvetli tvorcom hry, keby dali do hry unavu aspon raz za den kazdy vecer tak urcite spim castejsie, ale ked to nepotrebujem tak nevidim dovod (na regeneraciu zdravia staci prsten regeneracie + sem tam lektvary, kuzla nepotrebujem).
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

azbest-Lovec nemrtvych píše:kuzla nepotrebujem
Ale kouzla kleriků a druidů (alespoň ty léčivý) používáš, ne :?:
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

ked su, tak ano, ked sa vycerpaju, urcite nejdem spat preto, aby som ich zase mohol pouzit.
Tafif píše:Já teda taky nevidím žádnej problém v tom dohrát to pod 30 dní. Já to dávám s mágem docela v klidu za takových 60. A to spím v planárce kvůli učedníkům, jak psal Yachiko, a taky kvůli kouzlům. Mívám v partě vždycky minimálně 3 kouzelníky. Za bojovnickou partu to potom nemůže být moc velkej problém.
Ale taky pro mě není problém mít herní čas přes 120 dnů.
A co se týče postihů za únavu, tak ty jsou naprosto nepodstatné, -1 k zásahu. Většinu hry vždycky hraju s unavenou partou.
suhlasim s tebou a tym postihom za unavu si ma potesil , som myslel ze to bude nieco horsie. ked budem najblizsie prechadzat odznova, tak nebudem spat vobec :twisted:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No ta penalizace je ke štěstí (co to přesně dělá netuším) a měla by se zhoršovat s dobou unavensti z -1 až na -94, takže to zase tak bezproblémové nebude.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

hm to mi zbývá vyšívat nebo pít... ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

drake127 píše:No ta penalizace je ke štěstí (co to přesně dělá netuším) a měla by se zhoršovat s dobou unavensti z -1 až na -94, takže to zase tak bezproblémové nebude.
To je možný, já nikdy ve dvojce zas tak dlouho unavenej nebyl, navíc se v těch hodech, co to vypisuje moc nevyznám. Používám k léčení totiž zásadně kouzla, lahvičky naopak nikdy, ani jedenkrát ve hře, takže když jsem pomlácenej a kouzla na léčení dojdou, spím. To je určitě alespoň dvakrát do týdne.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No já spím jakmile je celá družina nebo její většina unavená, případně došly důležitá kouzla. Nebo je nutné čekat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

já spím hodně často, třeba když dojdou důležitá kouzla nebo mám moc zraněné postavy
kvůli únavě ale nespím skoro vůbec, protože hodně často používám spěch a to jsem pak unavený skoro pořád
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Únavu jsem prakticky nezažil, spim jen kvuli kouzlum nebo když sem dostal na budku :-)

A rychlost?Ta je vážně relativní,první dohrání mi zabralo cca tejden (měl jsem den 154) a na nejnedávnější něco pod tejden (herní den 48) :lol:
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“