Zbraně a zbroje

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Je libo lámání katan stylově? 8-) katana vs .50 machine gun
A jedna komická záležitost. :lol: Katana Break
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Durana - ano, k lámání katan sloužili saie:) Jenže katana je při bočník působení velice křehká zbraň...:) btw, prý lze zlomit katanu i nunchakem, ale nevím, to jsem jen kdesi četl...já bych si tím spíš ublížil:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

ja mam doma prosty ocelovy teleskopcak
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Fiskantes píše:ja mam doma prosty ocelovy teleskopcak
A já bodák na kalacha :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

A já v batohu rybičku 8-)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Pánové co se takhle pobavit třeba o zbrojích? Vím, že název tématu je chladné zbraně, ale nějak se proti chladným zbraním museli (naši předci :-D ) bránit

Konkrétně mě zajímá co si myslíte o kroužkových zbrojích. Ať už z hlediska ochrany nositele, popřípadě jejich vylepšitelnosti a podobně. Našel jsem na netu pár zajímavých obrázků, ale ty jsem umístím až jindy (musím do práce :evil: )

Tak mi napište co si o této problematice myslíte :-)

S pozdravem..
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

no tak já třeba ve volným čase občas pletu :lol: ...zatím jsem nijak zvlášť netestoval svoje výrobky, ale tak kroužkovky jsou hlavně proti sečným zraněním.. přecejen když jsou 4 kroužky v jednom(mluvím hlavně o klasickém evropském vzoru 4 v jednom), a každý z těch kroužků je v jiném spolu s dalšími třemi, tak působící síla se celkem dobře rozloží.. něco jinýho je tupý zranění... když ti dá někdo sekerou do hrudníku, tak ti ho třeba nerozsekne, ale zato rozdrtí :lol: ... velká nevýhoda kroužkovek je, když ji postavíte proti šípu/šipce ... přecejen je to velký tlak soustředěný na malou plochu... a nejenom, že šíp projde, ale i vytrhne pár kroužků, které se zaryjou do masa.. ale tak v boji pořád lepší, než jen nějaká prošívanice nebo hadry, že? :lol:
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

tak tak, z hlediska šípu je kroužková zbroj jen řadou volěn pospojovaných dírek:) Teď si enjsem jist, kterého autora přesně cituji, ale obviňoval ybch z toho Pratcehtta:)

Jinak v reálu moc soudit nemohu, ale v RPGčkách aptří kroužky mezi mé oblíbené zbroje... Ovšem kvalitní kožená dokáže kroužky více než dobře nahradit:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

najlepsi pancier je rebrik - strela preleti, skody nenarobi
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Katana teda křehká rozhodne není...

Ale to je jedno
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

K těm zbrojím: Mongolští válečníci měli lakovaný kožený kabát a pod ním hedvábnou halenu, která v případě zásahu šípem do rány vnikla i se střelou a šíp se tak dal relativně bezbolestně vytáhnout. Zároveň se šíp do haleny zamotal a tím se mu obalila špička, což snižovalo účinnost zásahu.

Jinak není nad kevlar :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Killdozer píše: a každý z těch kroužků je v jiném spolu s dalšími třemi, tak působící síla se celkem dobře rozloží.. něco jinýho je tupý zranění... když ti dá někdo sekerou do hrudníku, tak ti ho třeba nerozsekne, ale zato rozdrtí :lol: ... velká nevýhoda kroužkovek je, když ji postavíte proti šípu/šipce ... přecejen je to velký tlak soustředěný na malou plochu... a nejenom, že šíp projde, ale i vytrhne pár kroužků, které se zaryjou do masa..
Ona je IMO většina zbrojí proti sečným zraněním, protože i plátovka má skuliny kam se dá píchnout :twisted:

Jinak co se týče kroužkovek a tupých zranění. Kroužkovky byly teda aspoň podle dokumentu v televizi, zbrojí chudších vrstev. A muselo pod ní něco být nejlíp ta prošívanice. Tím negativní důsledky úderů jakýchkoliv šlo minimalizovat. A výhodu oproti plechu bych viděl jednu velikou. Plech se po úderu prohne a už nenarovná. To kroužkovka neudělá. A co se týče šipek a šípů, mám takovej pocit, že těžké kuši a dlouhému luku odolá málo co.

Co si myslíte o tomhle? Podle mě by to mělo být mnohem odolnější než klasický kroužek. Akorát jsem nenašel hotovej produkt, čert ví jestli se z toho dá udělat celá zbroj.

Obrázek

A tady jsem našel na netu nějaký maníky ... Osobně si myslím, že ten hromotluk v těch kroužkách nevypadá špatně... Spíš by mě zajímalo jestli vás něco nenapadne ohledně doplňků k této zbroji...
Obrázek

Cozzini: A hlavně ty hedvábný košile bránili infekci... Přemýšlím jestli to nebyl hlavní důvod...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

koukněte třeba na http://cgmaille.com/tutorials.html

KEBULE: U kroužkovky je taky celkem výhoda (oproti plechům) relativní volnost pohybu.. a pokud bych měl na sobě něco takového, tak nevim nevim... taky když si představíte, že taková pořádná kroužkovka po kolena(zase závisí na velikosti postavy) váží tak okolo 12ti, 13ti kilo, tak nevím, jak by takovýhle vzor byl nositelný...

jinak nesouhlasím s tím, že by kroužková zbroj byla záležitostí chudších vrstev.. v raném středověku by jedna měla hodnotu tak tří čtyřech vesnic... v pozdější době už bylo trochu rozvinuté zpracování kovů, ale stejně to nebyla záleitost pro každého.. ono, když si představíte, že brníř si prvně musel vytáhnout drát, namotat ho, nasekat, každý kroužek na koncích sploštit, do těchto sploštěných konců vyrazit díru, a tyto konce k sobě snýtovat, a toto několik tisíckrát :lol: ...tak je jasné, že to mělo svou cenu.. dneska už to takhle dělá jen pár nadšenců living history, jinak se kroužky jen ohnou k sobě..
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, proto se taky vidlákům přezdívá "hadráři".
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Kroužkovku v oblibě moc nemám, já radši plátovky :-D
I když plátovka má hodně nevýhod, stačí si vzpomenout na bitvy husitů proti křižákům. Jak jen se jmenovala ta bitva, kde husiti vypustili rybník a křižáci v těžkých brněních vesele zapadávali až po pás a potom už jen lehcí husiti vyběhli a bezbranné rytíře zmasakrovali.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“