Zbraně a zbroje

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Killdozer píše:... drát, namotat ho, nasekat, každý kroužek na koncích sploštit, do těchto sploštěných konců vyrazit díru, a tyto konce k sobě snýtovat, a toto několik tisíckrát :lol: ...tak je jasné, že to mělo svou cenu.. dneska už to takhle dělá jen pár nadšenců living history, jinak se kroužky jen ohnou k sobě...
Tak s tímhle zase nesou hlasím já :-D Protože podle mě to takový problém být nemohl. Drát si mohl nechat dodat. Pak předpokládám, že měl někoho k ruce. Pokud měl dva pomocníky (a obvykle to byla záležitost rodiny - měl syny a hejblata na zjednodušení :-D ) a dostatek odhodlání nemohlo to trvat moc dlouho...

Jinak ten link je moc zajímavý. Některé "vzory" jsou podobné tomu detailu co jsem dával já. Pokud by kroužkovka byla po kolena. A ty měřil 175cm což mohla být asi průměrná výška tak stačí zesílit jen riziková místa ne té zbroji. (klouby, stehna, a ted na rychlo mě nic jinýho nenapadne) Přičemž třeba ramena by sis určitě kryl nárameníky. A pokud kroužkovka vážila 12 - 13 kilo. Kolik vážily plátovky a rytířský brnění který měly kroužky pod plechama? (pokud vím bylo to docela časté) Ty by musely vážit 20 - 25 kg i víc. A taky v nich dokázali bojovat. Takže pokud bys zesílil kroužky a dostal se na váhu třeba 18kg. Neměl bys pokud bys byl dost trénovanej problém nemyslíš?

A vůbec není dneska jednoduší udělat to z pérovek? Taky sem to viděl a vypadlo to celkem dobře...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Zbraně a zbroje

Příspěvek od Neferit Sr. »

Možná že je tato diskuze už mrtvá. Bylo zde pár nápadů včetně společného článku na toto téma do MK ale tím jak se ztratil do svého vlastního světa Dalcor to zemřelo. Já tento článek tvořit nebudu, byl by to projekt přesahující cokoliv co jsem do sigilu napsal asi tak 10x

Ale našel jsem náhodou něco co je přímo úchvatné a tak sem dávám link. Třeba to někoho zaujme.

http://kazi.webz.cz/wagner/index.html

Pokud bych objevil něco dalšího co by mohlo být zajímavé dám to sem také.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Šavle

Příspěvek od Zakat »

Cesare píše:
Zakat píše: Holce vrazit místo meče do ruky kytaru a máš ideální obal na další metalistické album Rhapsody of fire. :lol:
Nejdřív ale holce sebrat tu šavli... :twisted: ;-)
Imho to je na šavli moc široké, takže bych ji nejdřív vzal ten scimitar :anxious:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od Cesare »

Scimitar/šamšír je tuším akorát jiný označení pro tureckou/saracénskou/nějakou takovou šavli, IMHO se scimitar dá považovat za hyponymum "šavle" - můžu se samozřejmě mejlit, stává se mi to často...;-)
Meč to ale není určitě... 8-)
Teda, ne že by na tom záleželo, ale když má člověk pracovat, začne řešit úplně jinou terminologii než tu, kterou by řešit měl... :anxious: ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od sevencreature »

Zakat píše:Imho to je na šavli moc široké, takže bych ji nejdřív vzal ten scimitar :anxious:
Zas tak moc se ve zbraních nevyznáš, což? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od Zakat »

sevencreature píše:
Zakat píše:Imho to je na šavli moc široké, takže bych ji nejdřív vzal ten scimitar :anxious:
Zas tak moc se ve zbraních nevyznáš, což? :wink:
Ne :anxious: :mrgreen:

Cesare: Díky za vysvětlení ;-)
Ještě by mě zajímalo co je to Khopesh a možná v tom přestanu mít bordel :lol:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od Vallun »

Zakat:

Obrázek

budiž Ti toto nejlepší dopovědí (a důvodem pro přesunutí do příslušného threadu pro někoho mocného toho).
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od Hamster »

Zakat píše:Ještě by mě zajímalo co je to Khopesh a možná v tom přestanu mít bordel :lol:
Bez obav, jen co najdu kam jsem si poznamenal linky na google a wiki, tak to hodim do odkazů a věř mi že ti to pomůže nejen v otázce toho co je to scimitar, nebo khopesh. ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Avatary, nicknames & podpisy II.

Příspěvek od Zakat »

Vallun: Pěkná věcička

Hamster: To by bylo fajn ;-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“