Literatura: Comics

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

sevencreature píše:Hmm, četli jste nějaký comics, který vás nepustil? Tj. začali jste číst, pak jste padli únavou, celou noc se vám o něm zdálo, po probuzení jste okamžitě pokračovali v četbě a takhle to šlo, dokud jste nedošli na konec? A po přečtení jste ho začali číst znovu?

Pokud ano - řekněte, co to bylo. Možná pak začnu o čtení komiksů uvažovat 8-)
Sandman. Preludia a Nokturna jsem si poprvý přečetla někdy před šesti rokama - a od tý doby mě nepustil.

Vrána - asi jediná věc, kterou jsem celou přečetla z monitoru (a pak jsem si to vytiskla) - ovšem Vrána je skutečně poměrně krátká záležitost.

A slušně našlápnuto měl i Preacher - už ani nevím, proč jsem to tehdy nedočetla... :think:

...Petrefaxe taky zbožňuju... Ale to svým způsobem patří k tomu Sandmanovi. 8-) A není toho (bohužel) moc.

A málem bych zapomněla... PIXY! ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Začalo to Čtyřlístkem a Barbánkem, pak přišly komiksy v abc a Rychlé šípy, pokračoval jsem Kontejnerem (se skvělou Lolitou) a momentálně kotvím u Sandmana. Ale nikoli napevno - občas se vracím i zpět.

Po zhlédnutí Sin City mi byl půjčen i jeden (předražený ;-) ) komiks z Města hříchu (Chlast, děvky a bouchačky) a již více než rok mi v šuplíku leží Z pekla...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Komiks, který ve mně zůstal? Mno... 8-)

Sandman - to je docela bez diskuze. Nejvíc asi Domeček pro panenky, který mi přišel zatím takový nejlépe ucelený. Nicméně i v Preludiích a Krajině snů byly zcela dokonalé pasáže (Tlukot jejích křídel, Návštěva Pekla, Deeův výlet autem, 24 hodin, Kalliopé, Sen noci svatojánské... no, vlastně bych tu nakonec vyjmenoval všechny ;-)). Sandmana čtu pouze v české podobě - musel bych jinak sehnat originály, v digitální podobě číst rezolutně odmítám. Takže končím u Údobí mlh, která jsem ale ještě ani nevypreparoval z obalu ;-)

Vrána - absolutní pocitovost a totální blízkost k tam zmiňovaným událostem. Neříkám, že jsem je zažil všechny a tak, jak je tam popsané, ale úplně mi běhal mráz po zádech, protože to JSOU pocity ze života...

Jimmy Corrigan, nejchytřejší kluk na světě - o tom jsem tu už psal 8-) http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=50143#50143

Strážci - ad Alien - Strážci a Návrat temného rytíře jsou skutečně ceněné komiksy, ale zejména v kontextu toho zlomu, kdy od nich už komiksy hromadněji nebyly o "normálních" hrdinech, ba kolikrát vůbec nebyly o hrdinech ;-) Návrat temného rytíře byl výborný, ale spíše tou zajímavostí, že sonduje toho jednoho Batmana. Strážci mi přijdou daleko markantnější, jdou na věc z globálu. Rozhodně je musím uvést do této pětice nejlepších, vzájemně neporovnatelných komiksů, protože některé scény v nich jsou opravdu dokonalé a zcela jedinečné... Podobně jako u ostatních zde zmíněných, mi totiž i v nich kolikrát zůstala údivem jen tak vyset čelist ;-)

Poslední pokušení - útlá jednohubka, kterou já osobně považuju za absolutně perfektní počin. Gaimanovská fantasie spojená s realitou světa a realitou každého z nás.

Asi bych sem pod čáru zařadil i Maus - taky celkem útlé, ale zatraceně našláplé. Nejsem moc na historii, tuplem ne na tu druhoválečnou, ale 2.světová podaná očima "oběti" je tam imho zachycená zcela parádně. Nehledě na ten celkový kontext, kdy je válka spíše předmětem vzpomínání a jede tu realita o čtyřicet let vzdálená...


Ostatního bylo dost... Zmiňovaný Temný rytíř, Sin city, Pixy (jo, to byl nářez ;-)), Hellboyové etc. etc.


No... těšte se na PISS ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

BTW 7c: ještě dodatek - pokud ti jde i o tu skutečně "fyzickou" délku čtení komiksu, tak to myslím, že se těžko něco z odpovědí dozvíš. Každý to čte jinak. Já vím, že mám nejraději čtení na jeden zátah s vychutnáním - ne třeba nijak rychlé čtení, jsem schopný číst jednu stránku třeba desetkrát, ale otevřu a jednou sklapnu - dočteno.

Takhle to šlo u všeho, kromě Strážců a Corrigana. Corrigan trval většinu noci + kus odpoledne. Strážci asi 4+4+3+2 hodiny - původně jsem totiž myslel, že je dám na dvojzátah jako Corrigana, ale to nešlo - ono to moc tlustě nevypadá, ale je tam toho *nějak* dost. A taky neříkám, že jsem to četl kdovíjak rychle - naopak, kolikrát jsem se vědomě zasekl a vstřebával obsah posledních stránek, vracel se k vazbám na předchozí skutečnosti atp.

V obou komiksech je taky dost "bonusů" - příběhy vložené v příběhu, stránky doplňující problematiku, rozbory prostředí, ve kterém se to odehrává, atp. Takový rodokomen Corriganů nebo stavový diagram 'pochopení a významu komiksového okénka' taky zabraly nějakou dobu studia - ne, že by to bylo až složité na pochopení, ale to se musí vidět... 8-)
...a mít na to tu správnou úchylku ;-)

Tudíž veškeré info o délce čtení něčeho je tak trochu subjektivní... Musel bys neprve zjistit, kdo ten daný obsah a formu komiksu chápe a bere stejně jako ty - a to moc dobře nezjistíš, dokud to skutečně nepřečteš ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Comics? Samozřejmě Vrána :angel: temné, duširvoucí, cynické...krása.
Dále Sandman, imho jeden z nejlepších comicsových počinů všech dob. Smutné, kruté, sarkastické i něžné.
Nu a potom pár barevnějších věcí...Preacher, Constantine, Transmetropolitan, roztomilý Donžon od Trondheima, šílená Padoucnice a Alois Nebel 8-)

Jinak Čtyřlístek a Barbánka jsem četla též, taky Rychlé šípy a comicsy z ABC - Vzpoura mozků, Pavouk Nephilla, Příchod bohů.... :-D


sevencreature: Přečetla a pak začala číst znovu? Bez debat Vrána a taktéž Sandman :angel:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: No já čtu celkem rychle, ale moc amerických komiksů jsem nečetl - čtu převážně mangu (proto jsem se ptal na délku, abych to mohl porovnat) - třeba Berserk bylo čtivo na několik dnů...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mám obrovskou radost a skvělou náladu!!!
Právě mi přišel balík z USA - a v něm nádherná věc.
Originál The Crow s údajným podpisem autora, ale především zjevně úplně nový a v nádherné edici - je to úplně ta samá, ve které to vyšlo u nás, a ta byla zatraceně dobrá! Všechny texty, básničky, barevné obrázky v zadní části knihy... ale originál :angel:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ajantis: Gratuluji :angel:

Vše, co jste chtěli vědět o Sandmanovi a báli jste se zeptat ;-)
http://www.dreaming.estranky.cz/
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vampiria: Díky! Poprvé jsem si všiml, že všichni Věční začínají v originále stejným písmenem.

Edit: některé obrázky Věčných jsou opravdu kouzelné - ten a ten :-D
Naposledy upravil(a) yenn dne 16.4.2006 17:55, celkem upraveno 1 x.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vampiria: jj, pěknej odkaz ;-) Že bych si teda dnes konečně už přečetl tu čtyřku...? 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Lord.Morfeus
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2006 17:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord.Morfeus »

Diky za echo na moje stranky 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lord.Morfeus píše:Diky za echo na moje stranky 8-)
Prima design 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lord.Morfeus
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2006 17:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord.Morfeus »

Dik, ale neni muj :-(
Teda z vetsi casti...
Naposledy upravil(a) Lord.Morfeus dne 16.4.2006 18:00, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lord.Morfeus píše:Dik, ale neni muj :-(
To náhodný návštěvník stejně nepozná :wink: :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lord.Morfeus
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2006 17:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord.Morfeus »

Jo, ucel to plni...
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“