Co očekávám od Sigilu?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yachiko píše:Adieu: Myslím, že to zvrnúť na nejakú dôchodcovskú nostalgiu je voči nielen mne ta trochu cynické... ale budiž...
Cynické to je, ale nechápu, proč nejen pro tebe.
Yachiko píše: Ad Sigil boom - čo o ňom vieš? to nebol vznik novej komunity len presun na nové fórum... alebo, že by nové prostredie disponovalo takou zázračnou mocou na kvalitu disksuie - viz. Sigilgate? Neviem... možno je to cesta... že by nútila ľudí len k vyššiemu levelu kreativity a doslova kopala?
Vpodstatě jsem Sigil pozoroval od začátku - jen jsem s tehdejšíma problémama s modemem neměl jaksi chuť zapojovat se do zdejších debat, když bych pak ani nemohl odpovědět.

EDIT: A nemůžu si odpustit - cynismus je přímo úměrný moudrosti. :-D

EDIT2: Ano, ale právě tím, že je ten vztah specifický, tak nemusí být stejný jako u tebe. Nepřijde mi, že by někdo další kromě tebe měl negativní názor na to, kam Sigil spěje.
Naposledy upravil(a) Adieu dne 2.8.2006 1:12, celkem upraveno 3 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Adieu: Myslím, že nie som sám kto má k tomuto fóra špecifický vzťah...;-)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

... Tedy já jen zírám... Tohle by se mohlo do puntíku opsat a vydávat jako přírůčka - jak udělat z komára velblouda :roll:
Sice jsem tu tedy nebyl u vzniku toho inkriminovaného tématu, ale jestli Sigil stagnuje, tak jedině díky podobnému přístupu k novým tématům, který tu předvedl Yachiko. Název tématu se (po usměrňujících připomínkách) dá opravit - úvodní příspěvek editovat - tak v čem je problém ?! A pokud to skutečně po pár stranách bude téma o ničem (tj, spomenuté příspěvky typu ''jj, toe paráda'', ''hmm - dobrý''), tak se smaže. A že by tu přibývalo tolik diskuzí o ničem, že by je ani moderátoři nestíhali mazat - to asi ne že...

Upřímně Yachi - když už tady vzpomínáš na staré dobré časy - nejsou to náhodou ty staré dobré časy, kdy se v některých tématech (na BG.CZ) objevovalo v odpovědích více smajlíků než písmen..? Ano - tyhle 'diskuze' jsi asi na mysli přímo neměl, ale těžko můžeš popřít, že i ony jsou součástí těch časů.
Píšeš o 'nevyčerpatelnosti' témat a o tom, že je jich nekonečně mnoho - to také není tak úplně pravda. Tedy pokud skutečně nechceš započítávat i podobná témata, která tu uvedla Cesare - kterých je skutečně nepřeberné množství...
Stačí se podívat pořádně do čelenky - leží tam ladem několik velmi zajímavých témat 'mám rád(a) když', 'jaký jsem', 'koutek filozofie' atd. atd. a trafic..? žádný... Ono se ale není čemu divit.
Jeden důvod proč je provoz v podobných tématech takový jaký je, nemusí být primárně jen v lidech a jejich 'vyspělostní' úrovni, ale prostě v tom, že na fórum si chodí spousta lidí odpočinout a ne vždy jen řešit duchaplné otázky života a smrti, společenskou situaci na blízkém východě apod.
No a ten druhý možný důvod - onen přístup k diskuzím, který se tu poslední dobou objevuje.. Aneb - proč já budu psát nějaký příspěvek, či zakládat nové téma, když po jedné dvou odpovědích tam možná napíše někdo něco 'nevyspělého', pak ještě 2 další - mezitím ovšem bude probíhat i ona diskuze původní, ale v konečném výsledku to zase všechno skončí na Hadrníku... ? Jak chceš takhle oživit diskuze ? Nehledě na to, že opět můžeš narazit na jev naprosto normální a to je vyčerpání tématu - prostě vše co mohlo být řečeno, již řečeno bylo. Maximálně nějaký nově příchozí přihodí svou myšlenku či názor na který se nějakým způsobem zareaguje, ale pak už zase není 'o čem'...
Btw u 2 prvně vzpomenutých témat je tu dle mě ještě třetí důvod a tím je jakési soukomí, či určitá anonymita, kterou si prostě někteří návštěvníci fóra chtěji ponechat.
Tedy stále nějak nechápu tu stagnaci o které můluvíš. Stejně jako Jab tu žádný hrozivý úpadek nevidím...
Pokud by se to tu mělo skutečně FEST oživit, tak nechť jesou komplet smazána všechna témata a pojede se zase hezky od začátku.. A za rok, až zase všechno hezky proberem od zhora dolů a od zdola nahoru a opět to tu bude 'stagnovat', tak to můžeme udělat znovu... a znovu.. a ... ale tohle asi nebude ta správná cesta že...

Ono dle mě mohou ke zhoršení stavu paradoxně přispět, právě takovéto diskuze 'o úpadku'... Někdo bude mít nápad na nové téma ale ouha.. ''Hmm - ona se vlastně teď řeší ta stagnace. To by mohlo vypadat jakože to zakládám jen kvůli tomu. Aby se to tam ovživilo. Hm hm - navíc to má být jako fakt kvalitní téma - co když tohle není..? :think: ...bah, kašlu na to, ještě to skončí na Hadrníku a já budu za debila''...

A co se nových uživatelů týče - a konkrétně tedy vezmu ty již několikrát vzpomenuté 'karlovaráky' - osobně mi celá tahle aféra přijde k smíchu (nebo k pláči..? :-?) a zbytečně nafouklá... To že by se měli chlapci nad sebou - resp. nad svými posty zamyslet, už jsem tu viděl napsáno v nejrůznějších tématech (a teď nemyslím jen dobu současnou) tolikrát, že se mi až nechce věřit, jak dlouho se to tu ještě bude přetřásat. Nikdo z nich ani zdaleka nedosahuje 'kvalit' Zvl.90 (či jak ta inkarnace byla), takže nevím proč to takhle hrotit.
Samozřejmě - pokud spamují - spam smazat - na následky upozornit... pokud neúnosně spamují dále - ban (platí samozřejmě i pro ostatní uživatele)
Ovšem co se kvality 'normálních' příspěvků týče - nechť jim ty příspěvky slouží jako jejich vizitka podle níž si bude moci každý o nich udělat obrázek dle svého uvážení...

Ještě bych k tomu měl co říci, ale už takhle se to nikomu nebude chtít číst a navíc jsem chtěl jít spát už před drahnou dobou.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Podla mna nie je ani tak problem v prispevkoch, ze by boli bezopsazne alebo ze by to bol absolutny spam, ale v temach, do ktorych sa najviac pise. Ja napriklad vobec necitam topici ako dobra nalada, blba nalada...To ze si sem ludia chodia odpocinut ja mozno pravda, ale su aj zaujmavejsie topici davno zapadnute prachom. Mna osobne bavia temy, pri citani ktorych musim rozmyslat najma teraz cez prazdniny, ked si moj mozok len tak v klude makne a nic nerobi a myslim ze by to prispelo aj inym. Napriklad mna celkom zaujal topic "detektivny ukol" ktory vymyslela Arian. Je pravda ze som to tak trochu skazil, ale zapajalo sa tam vela ludi ktorym sa rozmyslat chcelo. A vobec nie je problem zalozit "detektivni ukol II, III... . Ale tiez si myslim ze diskusia o tom ako to tu upada nicomu neprospeje, lebo to iba zbytocne deprimuje a mozno su tu ludia ktory si ten upadok nevsimli a vy ste im ho teraz nasilu ukazali :-) . Proste treba len dufat, lebo ze by tu bola kriza ktora si ziada velke zmeny sa mi nezda(aj ked nieco vnutri mi napoveda ze dufanie v zazrak to asi tiez nevyriesi).
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Frosty píše:Ono dle mě mohou ke zhoršení stavu paradoxně přispět, právě takovéto diskuze 'o úpadku'... Někdo bude mít nápad na nové téma ale ouha.. ''Hmm - ona se vlastně teď řeší ta stagnace. To by mohlo vypadat jakože to zakládám jen kvůli tomu. Aby se to tam ovživilo. Hm hm - navíc to má být jako fakt kvalitní téma - co když tohle není..? :think: ...bah, kašlu na to, ještě to skončí na Hadrníku a já budu za debila''...
Tohohle všeho bych se opravdu nebál. V tomhle tématu jde o brainstorming. A pro nás je to i dobrý feedback.
Ovšem je pravdou, že bychom se měli (my Sigil Team a přidružení Dabusové) s tím Hadrníkem trochu krotit. Mmj. ale jak jsem to udělal včera... To je poměrně čistá práce, ne? Většinu příspěvků jsem z hadrníka vytáhl do správného (víceméně) tématu a též znovu založil téma Metal (hmm, mohl jsem tam ještě hodit odkaz do téhle diskuze, pravda... :doh: ).

P.S. Pokud někomu přijde, že Sigil upadá, pak stejně tak ničemu neprospěje, když si to nechá pro sebe. Jen ať se projeví, přednese své argumenty. Jen tak se dá přijít na to, zda nemá náhodou pravdu. A my se přece pravdy bát nemusíme, ne? :-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Frosty:

Áno aj diskusie plné smajlov a kravín boli súčasťou "starých časov"... lenže zober si pomer medzi nimi a normálnymi diskusiami... najlepšie to boloa asi krátko po prechode na Sigil... neviem, či si to ešte tak dobre pamätáš, albe ja myslím, že to bolo tak... ;-)

Ad nevyčerpateľnosť tém - áno je tu náboženstvo, áno je tu filozoofia a neviem, čo všetko - lenže v tých threadoch sa dá diskuotvať ešte o všeličom inom... nehcceš mi snáď povedať, že sme na 18 stranaách do bodkyp rebrali celé náboženstvo a naše názory naň... a to bol le príklad...

Niektorí so podľa Teba chodia už len oddýchnuť? A to sú unanvenejší ako predtým? Ňo... možno niekedy to naozaj môže byť pravda, ale myslím, že toto problém naozaj nie je...

No a u mňa si ten prístup, ktorý si popísal ako druhý dôvod mohol vidieť sotva... na nové thready som nemal veľa nápadov ( to ostatne nikdy ), ale ako náhle som mal, tak som ho sem hodik - viz. napr. Nick Cave thread...

No a oč sa teda týka stagnácie samotnej, tak vidím, že u vás to tak na úrodnú pôdu nepadlo... ale uvidíš... s týmto názorom nie som sám... ale nebudem hovoriť za druhých... ;-)

Ku spamu karlovarákov a spol. sa už vyjadrovať nebudem... spravil som tak snáď 100 x ... ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Je léto - touhle dobou on-line život často upadá (teda až na ty, kteří jiný život ani nemají :twisted: :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Před spaním (tak vždycky vymyslím ty nejlepší věci :mrgreen: ) mě napadlo poměrně komplexní řešení současné sigilské "krize".. - možná je to ale jenom nicneřešící blbost, tatk se mi moc nesmějte plz ;-)
V první řadě je potřeba provést čistku v sekcích (v takřka každé sekci se IMHO najde pár zbytečných threadů, ve kterých se diskuze prakticky nerozběhla a které neplní ani žádnou informační funkci), čímž by se uživatelům dala příležitost k uskutečnění hesla "Znovu a lépe :!: "..
Již na Sigilgate jsem navrhoval založení sekce, jenž by se zabývala herními světy.. - tam by se diskuze totiž mohla IMHO slušně rozběhnout a celé fórum tak oživit 8-)
A pokud by se na Sigilu někdo choval v rozporu s veřejným zájmem, obdržel by nějaký vhodný hanlivý rank (jako výstrahu před dočasným BANem), který by mu byl časem (v případě nápravy OC) opět odebrán..
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 3.8.2006 12:08, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

KOFi píše:PV první žadě je potřeba čistka v sekcích (v takřka každé sekci se IMHO najde pár zbytečných threadů, ve kterých se diskuze prakticky nerozběhla a neplní ani žádnou informační funkci), kterou by se dala příležitost k uskutečnění hesla "Znovu a lépe :!: "
Hmm.... záleží na dabusoch jednotlivých sekcií... najhoršie to budú mať tí z MČ, pokiaľ bysme sa k takémuto kroku odhodlali... ale prečo, nie? ;-)
KOFi píše:Již na Sigilgate jsem navrhoval založení sekce, která by se zabývala herními světy.. - tam by se diskuze totiž mohla IMHO slušně rozběhnout a celé fórum tak oživit 8-)
Na toto nemám názor... neviem si predstaviť takúto sekciu, ale zároveň ani striktne nehovorím "nie"...
KOFi píše:A pokud by se na Sigilu někdo choval v rozporu s veřejným zájmem, obdržel by nějaký vhodný hanlivý rank...
Nechaj sa prekvapiť... niečo je v štádiu vývoja... ;-)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

no jo, veřejný zájem, rozhodně výborná věc, která dozajista napomůže dobré přátelské atmosféře, zkvalitní příspěvky nejméně o 105% a pročistí to tu od lidí s jistými nekorektními manýry např. mě, vynikající věc, velice dobrá a extrémně přínosná

je celkem zajímavé, že "krizi" lze i na fóru s tak vysokou a zuby nechty drženou úrovní jako sigil vyvolat takřka šmahem kouzelného proutku :roll:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Lerek: Vyjímečně jsem neměl na mysli tebe, neboť jsi se (alespoň v mých očích) celkem zklidnil.. - myslel jsem to obecně a s výhledem do budoucna (každý jest svého štěstí strůjce) ;-)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

jen aby to nepadlo nějak takhle (fórum, ze kterého je to vzato možná někteří z Vás poznají):
pozn. na tom fóru jsem vydržel bez banu 16 hodin z čehož jsem 10 prospal :-D
- Není dovoleno používat vulgární výrazy a urážky.
- Samozřejmostí je, že nebude tolerován žádný spam.
- Není dovoleno zakládat příspěvky o Warezu ( Cracky na hry apod.)
- Není dovoleno jakýmkoliv způsobem poskytovat veřejně linky na stažení nelegálního softwaru, filmů apod.
- Jakákoliv diskuze, která bude zavánět podporou hnutí směřujících k diskriminaci skupin a obyvatel bude ihned mazána a uživatel bude ihned vykázán z fóra
- Není dovolena jakákoliv diskuze o sexuální tématice
- Není dovolena jakákoliv diskuze o drogách či jiných omamných látkách a jejich propagaci
- Není dovoleno používat v Avataru nacistické či komunistické symboly či podobizny pohlavárů obou ideologií.
- Když budete do příspěvku vkládat fotografie dbejte na to, aby nebyly moc velké.
- V případě, že narazíte na nějaký prohřešek proti pravidlům, prosíme o jeho okamžité nahlášení příslušnému Moderátorovi či Administraci prostřednictvím PM
- Je zakázána debata o současné politické scéně, byť by byla sebeožehavější. Debata o politice je dovolena pouze v souvislosti s nějakými vojenskohistorickými událostmi, nikoliv zde rozebírat kdo s kým sympatizuje nebo kdo jakou politickou stranu nenávidí. To zde opravdu nemá místo.
- Je zakázána jakákoliv debata o náboženství a jeho propagaci v souvislosti s moderní dobou. Vyjímku tvoří příspěvky v přímé souvislosti s vojenskohistorickými tématy.
- Jsou zakázány debaty, které by mohly urážet či zesměšňovat jakékoliv etnické skupiny.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Lerek: :shock: OMG to je čo za fórum... však tam panuje krutý fašizmus... čo sa tam vlastne môže??? :-?
Nie myslím, že Sigil sa do takejto podoby dostať ani prinajhoršom nemôže... ;-) :roll:
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Yachiko píše:
KOFi píše:V první řadě je potřeba provést čistku v sekcích (v takřka každé sekci se IMHO najde pár zbytečných threadů, ve kterých se diskuze prakticky nerozběhla a které neplní ani žádnou informační funkci), čímž by se uživatelům dala příležitost k uskutečnění hesla "Znovu a lépe :!: "
Hmm.... záleží na dabusoch jednotlivých sekcií... najhoršie to budú mať tí z MČ, pokiaľ bysme sa k takémuto kroku odhodlali... ale prečo, nie? ;-)
Možná by stačilo ty zaprášené topicy na určitou dobu pouze přesunout na Hadrníkovo a počkat, zda se přece jenom nerozjedou.. :think:

Lerek: Na tom fóru jsi skutečně persona non grata :lol:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

KOFi-chan píše:Možná by stačilo ty zaprášené topicy na určitou dobu pouze přesunout na Hadrníkovo a počkat, zda se přece jenom nerozjedou.. :think:
Možná by je stačilo jen promazat od spamu a nikam nepřesouvat...
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“