Fable

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature:
Něco mi říká, že Ty by ses spíše ztotožnil s CrowXovým názorem. :-)
Boje jsou hodně jednoduché a vývoj postavy není příliš složitý (navíc jsem na konci hry uměl téměř vče, což JE chyba), ale to mně u RPG zase tak nevadí - nevyhovují mi naopak souboje blížící se pomalu strategii.

Jo, na Funstore za 180, což je hodně dobrá cena.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja by som 7c odporúčal radšej Bards Tale - hry sú trochu podobné (hack&slach) ale v Bardovi je skutočne dobrý humor, ktorý z BT robí predsa len lepšiu hru ako Fable. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

CrowX píše:Ja by som 7c odporúčal radšej Bards Tale - hry sú trochu podobné (hack&slach) ale v Bardovi je skutočne dobrý humor, ktorý z BT robí predsa len lepšiu hru ako Fable. ;-)
S tou určitou podobností Fable a Bard's Tale souhlasím.
Ale mně zase přijde BT jako chudší příbuzný, který byl osekán o většinu možností, které ve Fable jsou, a má podstatně slabší audiovizuální zpracování. Je tam všeho méně a je to jednodušší.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vcelku souhlasím s CrowXem, až na to že mě hra docela bavila - ne že bych si z ní něco pamatoval, ale na odreagování je super a proto mi nevadila ani krátká hrací doba - víc než 20 hodin mi nezabrala (ale i těch 30 je ve srovnání s naprostou většinou RPG docela směšných), ani respawn - navíc staré lokace jsem většinou probíhal bez zbytečného zastavování, maximálně jsem jen tak ze srandy hodil za běhu pár hromadných kouzel.

Ajantis: Souhlasím s tím že vyloženě dětská hra to není - ne že bych se tedy bál, ale situace které v pozdějších částech hry jsou řekněme dospělejšího rázu, jen ten začátek a grafika celkově vypadají jak pro desetileté děti.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN píše:...jen ten začátek a grafika celkově vypadají jak pro desetileté děti.
S tím začátkem hry souhlasím.
Ohledně té grafiky platí totéž, co stran celé hry. Na jednu stranu působí dětsky a na druhou stranu právě naopak. Třeba ten model postavy hlavního hrdiny vypadá opravdu jako hračka a celé to má takový pohádkový nádech. Jenže pohádky nemusí být jen pro děti a některé lokace (zase např. ten Temný les) mi přijdou opravdu strašidelné a rozhodně ne dětské. A přiznávám, že mám pro barevné kombinace, jakými hýří Fable, hrozitánskou slabost. :oops:

AlieN píše:(ale i těch 30 je ve srovnání s naprostou většinou RPG docela směšných)
Tohle si nemyslím. Je pravda, že jsem mnoho nových RPG nehrál, kromě Fable snad jen Bard's Tale, které mělo 20 hodin, Bloodlines (cca 30 hodin) a KotORy, které také nebyly o mnoho delší - cca 40 a 30 hodin. A ne-RPG hry, co jsem hrál (těch bylo víc), na tom byly ještě mnohem hůř. Ale co čtu recenze v LEVELu a na webu, tak si na krátkost soudobých her (i RPG) stěžují dost. Délku pak zachraňují hry jako Oblivion, ale to dle mého za opravdu vysokou daň.
Osobně mi přijde 30 hodin na RPG ideální, mnoho delších se pak stává nudnými.

I když hodně mě baví, že si, zmasírován stížnostmi na krátkost dnešních her, pustím nějaký skvost (relativní) minulosti - Metal Gear Solid - a on je kratší než 70 procent současné produkce. :twisted:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:I když hodně mě baví, že si, zmasírován stížnostmi na krátkost dnešních her, pustím nějaký skvost (relativní) minulosti - Metal Gear Solid - a on je kratší než 70 procent současné produkce. :twisted:
Konzolové (akční) hry obecně nejsou založeny na délce (výjimka jsou pochopitelně RPG - heh, Final Fantasy...) ale na replayabilitě, řekl bych (z mé omezené zkušenosti).

Třeba hraním RE2 jsem ztrávil nespočetně hodin (a to je doba hraní jednoho scénáře zhruba 1:40 čistého času :mrgreen:).

EDIT: Nicméně Fable: TLC už na mě čeká :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neeeee!!! Jak jsem to při objednávce mohl přehlednout :-x Jedná se o prokletou "Profesionání Českou Verzi" (rozuměj - "Zprzněnou Hru za nižší cenu"). Ach jo. Takže zase strávím půl života doplňováním angličtiny :roll:

Profesionalita jde poznat hned během instalace - nezobrazuje se diakritika :evil:

Nákup her od CD Projektu mi občas připomíná obchodníka, který u nového BMW vymlátí okna, aby ho mohl prodat za poloviční cenu - no nekup to :-?

:roll: :roll: :roll: Vlastně bych to měl psát do Blbé nálady, ale když už jsem jednou tady...

Ach jo.

EDIT: Psal jsem už někde, že NENÁVIDÍM ty DEBILNÍ papírové ZALEPOVACÍ obálky? Proč ZALEPOVACÍ do háje???? Ach jo... No co, stěžovat si je jako stěžovat si na to, že se vám tenisky za 50,- Kč koupené na třžišti za měsíc rozpadnou.

Ať žije warez - kvalita provedení je lepší než kupovaná hra - vypálit se dá na jediné DVD, není tam zprasená čeština, není nutné měnit CD během instalace... Vážně tenhle systém prodeje her nechápu - kupuju je opravdu jen kvůli tomu, že mě nakupování baví, racionální důvod k tomu nevidím :evil:

Mít možnost výběru - hru od CD Projektu zadarmo nebo warez (taky zadarmo), volím warez :roll: :roll: :roll:

EDIT2: Náhodou nikdo nemá "text.big" z anglické verze hry? Nechce se mi tahat nějaký kompletní torrent kvůli jedinému malému souboru... (jinak už samozřejmě intenzivně hledám jinde). Zabalený v nemá ani 1 MB...

Proč to nemohou autoři přidat na CD, je mi záhadou (pokud to ovšem není nelegální).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alien&CrowX: Nevlastníte náhodou anglickou verzi Fable TLC (především text.big)?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

7c: Ne, Fable už doma dávno nemám.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Skúsim to pozrieť.
There is a limit to stupidity.
182
jojork
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 5.9.2007 21:10

Cestina a dabing na fabl

Příspěvek od jojork »

mam full preklad na FABLE zaslem emeilom :-P ;-) :lol:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

jojork: Stačí mi soubor text.big :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

sevencreature píše:jojork: Stačí mi soubor text.big :-P
Ja mám En warez, ako inak :-). Až prídem večer domov (po 23:00) tak ti to niekam môžem mailnúť.

EDIT : Tak som dačo odoslal ešte teraz...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

nuke píše:Ja mám En warez, ako inak
V tomhle případě ti docela závidím :-)

Díky, vyzkouším to, až zase Fable někdy nainstaluju :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sammael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 18.8.2007 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Já fable hraju a docela mě baví...jen je to poněkud nedotažené v jistých směrech.
Na RPG je tam málo rozhovorů... a štvou mě kartičky s úkolama.
Zkusím Brds Tale jak už tady někdo zmiňoval
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“