Fable

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Netro
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 25.8.2006 15:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Netro »

inak nemate njekto aj češtinu na Fable? pls :-D
kaša kaša
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Hm, tak to mám doma, ale nelze to spustit ( co mi to ty hry jenom dělají). Minimálním požadavkům bych měla vyhovět (1,7GHz, 512MB, 128 M ATI Radon pro 9600. :roll:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Píše ti to nějakou chybu?
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

přesně to píše tuto chybu: "We are sorry, but we have detected that the game did not exit correctly. We recommend starting the game in safe mode. Safe mode may disable some advanced features of the game, but may allow you to play the game."
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

To mi taky píše, potom co mě to vyhodí ze hry, s tim se nedá nic dělat, leda že by ti ******* Lionheadi vydali patch, k čemuž se ale nějak nemají :evil:
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

tohleto jsou okamžiky, kdy lituji, že jsem zainvestovala do originálky. Kdybych to měla od někoho přepálené, vadilo by mi to přece jen o trochu méně- :-?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

Tak ja sem tedka zacal s hranim. Docela pekny. Cestina se shani tezko, kdyz vysla ceska verze tak snad titulky ke stazeni by mely bejt tady http://rapidshare.de/files/18220452/fable_cz.rar.html
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Mám češtinu, kdo chce, můžu poskytnout. Hru jsem dohrál za dobro a nemůžu si stěžovat, parádní oddechovka ;-)

Edit: 9/2007 hru již nemám, češtinu také ne, tak mi o ni už prosím nepište
Naposledy upravil(a) Arian dne 17.9.2007 2:36, celkem upraveno 1 x.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

Jo tak jsem ji taky dohral a je to fakt az moc jednoduchy zvlast me stvali ti bossove na vsechny stacila vcelku stejna taktika a smetete je na prvni pokus.
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Tak jsem se do toho pustil. Zatím to vypadá jako docela fajn hra, i když by nemusela být tak dětská (hlavně ze začátku v tutorialu mi až nepříjemně připomínala hry o Harry Potterovi) ale to se asi časem zlepší (se stárnutím hlavního hrdiny a přibývajícím počtem civilistů které cestou vykuchal :twisted: ).
Jen mě neuvěřitelně štve velmi debilní ovládání a ještě víc debilní systém savování (holt konzole :-( )
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

No je to fakt easy, kdyz vyuzijes triku s lektvarama. 8-) Fakt me stvalo ze hlavni hrdina neumi skakat. Ne ze by to tam bylo potreba, ale proste jen tak si poskocit pri pobihani nebo z nejakejch schodu. Dost dobry bylo vymasit celou vesnici :twisted: a pak jim odkoupit domy, ty pote zase pronajmout.
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Dohráno. Je to velmi zábavná a jednoduchá rubanice, která ale bohužel velmi trpí převodem z konzole. (a taky mi z neznámého důvodu neustále padala).
Jen bych to moc neoznačoval za RPG, protože hlavní prvky RPG her, tedy vývoj postavy, příběh a rozhovory s NPC, jsou propracovanější i v Diablu.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Skvělá, úžasná hra! :applause:

- Mně tedy ta "jednoduchost" vůbec nevadí. Na mapu se sice pečlivě zapisuje, kam přesně jít a co tam dělat, a ztratit se zde nedá, ale nalézt určité řešení pro nějaký úkol často není úplně snadné a vzhledem k počtu questů se i hojně cestuje napříč herním světem. Určitě mi Fable nepřijde prostší než třeba BG, právě naopak. Koncentrovanost a propracovanost na malé ploše upřednostňuji před strojovostí a nudnou volností The Elder Scrolls, která vypadá, jako by vypadla z generátoru na RPG.
- Ani s tou "dětskostí" nesouhlasím - já z ní mám přesně opačný pocit. Z některých lokací (např. když se setmělo v Temném lese a přišli vlkodlaci) jsem musel strachy utéct a mnoho herních činností nebo rozhovorů obsahuje dávku morbidnosti a cyničnosti, na kterou ve hrách obvykle nenarážím. Ta dětskost by mohla být spatřována v tom, že stále vede hráče za ruku, ale pokud jde o herní náplň a obsahové vyznění, tak to dětská hra rozhodně není. Což po záplavě tuctových fantasy, které se nedají brát ani trochu vážně, vítám.
- Vůbec nechápu, proč je Fable vytýkána krátká hrací doba.
BonusWeb píše:Čistá herní doba se pohybuje pouze okolo deseti hodin a to ještě nemusíte nikterak spěchat. Pokud se vybodnete na veškeré side questy, dostanete se na ještě menší čas.
V LEVELu totéž, ale s 15 hodinami....
Já se skvěle bavil přes 30 hodin a to jsem rozhodně nesplnil všechny úkoly a neodhalil všechna tajemství. Pokud k tomu připočtu ještě nadprůměrné možnosti ohledně znovuhratelnosti, není to na dnešní dobu málo.
- O stovkách velkých kladů celé hry se nemá smysl rozepisovat - po příběhové stránce by samozřejmě mohlo být mnoho věcí lépe, ale jinak jsem o nedostatek téměř nezakopl. Kdyby takhle vypadala většina dnešních her, byl bych maximálně spokojen.
(Mám jen pár výhrad k technickému zpracování - neustále mi blbnul zvuk a problikávaly/mizely titulky. Naopak hra mi nespadla ani jednou a optimalizace enginu je na vysoké úrovni.)
- Natípal jsem přes 550 screenshotů, jeden nádhernější než druhý. Což představuje můj rekord. :-)
- Už se těším, jak si ji zahraji znova a vyřeším questy, které jsem tentokrát kvůli svému přesvědčení musel nechat ležet ladem, prozkoumám ostatní možnosti řešení úkolů a konečně naleznu zbytek stříbrných klíčů/otevřu všechna kamenná ústa.
- Pro mne osobně kromě KotORů nejlepší RPG za posledních 7 let.

Hm - a nebo je ta rozdílnost názorů způsobena tím, že já jsem nehrál hru Fable, která je uvedena v názvu topicu, ale Fable: The Lost Chapters? :anxious:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Hm - a nebo je ta rozdílnost názorů způsobena tím, že já jsem nehrál hru Fable, která je uvedena v názvu topicu, ale Fable: The Lost Chapters? :anxious:
Možné to opravdu je :think:

Hmm, takže říkáš, že Fable: TLC je lepší než VtM: Bloodlines? Hmm, a nejlepší rpg za poslední roky, jo?

Btw - kde jsi to koupil? EDIT: Asi Funstore?

CrowX: Ok, díky za info :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 3.6.2007 9:36, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ajantis, pri niektorých tvojich recenziách musím vždy uvažovať, či som hral tú istú hru (prípadne videl ten istý film). - 7c - Fable je normálna akčná "rpg" - viac ako diablo než ako BG - nejaký vývoj je minimálny - najlepšie staty som dosiahol už v 1/2 hry - pri zvládnutí ovládania (blokovanie+útok) je väčšina bojov naozaj jednoduchá - v celej hre potom štve neustály respawn nepriateľov čo práve predlžuje "hrateľnosť" - ktorá mimochodom skutočne nie je príliš dlhá. Ak sa chceš odreagovať pri hre, v ktorej nemusíš takmer vôbec rozmýšľať tak do toho môžeš ísť, ale ja som si po dohratí Fable: TLC nič nepamätal :arrow: absolútne priemerná hra, ktorá nestojí ani za zapamätanie. :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“