Upadající herní svět

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Trandul píše:AlmSivi:Timhle tempem další generace bude znát jenom Doom 9 a podobný.
Tak to si opravdu nemyslím, naopak bych řekl že do budoucna se to bude spíš zlepšovat a to právě díky nezávislým tvůrcům. Dnes je totiž hlavní rozdíl mezi nezavislou hrou a hrou vyráběnou za obrovské peníze rozdíl hlavně v technologii - ty dražší mají prostě lepší grafiku, fyziku,.... Jenže grafika se nemůže zlepšovat věčně, protože už dnes se začíná blížit fotorealismu a díky distribuci přes internet dostanou šanci i menší týmy s levnějšími (a tedy mohou být originálnější) hrami.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Ale na tom něco bude, protože leckdy celej den hraju nějakou amáterskou flashovku a dost mě to baví, a to jenom proto že ta hra má v sobě nějakej originální nápad
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Svatá pravda, IMHO PC hry upadají do devití pekel, a z oznámených her mě zajímá tak maximalně Alan Wake a možná Jade Empire. Přesně důvod proč mít PS2. Hry typu ICO, Shadow of the Colossus, FF, MGS a podobné mají originalitu, příběh, skvělou atmosféru a v zásadě všechno co Trandul vytýká PC světu.
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

AlieN: jenže, upřímně, ony třeba i hratelnostní stránkou jsou na tom nezávislé hry často bídně, nemluvě ještě o těch stovkách tetrisů atd., byť kvalitnější kousky se samozřejmě najdou.

btw - nechcete to někdo hodit do jiných her? ;-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ píše:AlieN: jenže, upřímně, ony třeba i hratelnostní stránkou jsou na tom nezávislé hry často bídně, nemluvě ještě o těch stovkách tetrisů atd., byť kvalitnější kousky se samozřejmě najdou.
Ano, ale vzniká jich obrovské množství a z nich pár vynikajících kousků vyjde.
(a stejné je to u modů na existující hry - jako třeba Counter Strike) ;-)
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Ithralsiel píše:Já příběh magiců docela znám - kdysi jsem kupoval Legendu.Jiank bys ho měl na jít na http://www.blackfire.cz
jo legendu sem si taky kupoval ale tam z toho pribehu bylo hooodne malo.treba mirrodin:popsali t na 4 A4 ale ta knizka ma asi 300 stran A5 je to cely angl.a to je ten problem protoze to nezvladnu prelozit tak abych z toho cteni neco mel.Vono u kazdyho druhyho slova hldat co to zznamena ve slovniku ten pocit ze cteni celkem kazi
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:Žel, narozdíl od filmového průmyslu, kde se nezávislá scéna jen tak neztratí a často produkuje i kvalitnější filmy než hollywoodský mainstream a především je schopná se uživit, v tom herním v podstatě nic takového neexistuje.
A na Independent Games Festival si hry cucají z prstu?
MCZ píše:Nějaká taková perla se objeví možná jednou za rok, anebo možná ještě méně častěji, amatérští vývojáři prostě nejsou schopní vytvořit hry na patřičné technologické úrovni (většinou dokonce ani pod ni) a nezávislé hry tak ztrácejí svou atraktivitu i pro lidi, kteří případnou originalitu rádi uvítají.
Kolik indie/freeware her jsi hrál? O kolika jsi vůbec slyšel? Z levelové rubriky Lidová tvořivost mám naopak pocit, že na nezávislé scéně vzniká více zajímavých titulů, než v masové produkci. Pro člověka, který originalitou nechápe první uvedení AA, HDR efektů apod., určitě není eventuelní slabší technické zpracování překážkou.
AlmSiVi píše:... Dungeon Siege 2, je to skvělá hra, ale naprosto se nedá při větších soubojích ovládat. A to mám jenom tříčlennou partu,může bejt až šestičlenná!
S pauzou se dá ovládat bez problémů.

A souhlas s Ajantisem. Jen nevím, že by se momentálně chystalo nějaké pořádné "partové" RPG.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kdo z vás, kteří si zde stěžují na vývojáře, má doma všechny hry - originály, ať hodí harddiskem, ten zbytek by měl imho mlčet a šoupat nohama :twisted: navíc si myslím, že Vaše nezaujetí nyní vycházejícími hrami nemá co dělat s tím, že by herní průmysl nějak upadal, leč pouze s tím, že spoustu dobrých her, které vycházejí, ani nezaregistrujete, jelikož nemají masivní reklamu, tj. za to nemohou vývojáři, ale pouze Vy sami, jelikož se o nové kvalitní hry příliš aktivně nezajímáte ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vampiria: Alespoň v některých aspektech máš určitě pravdu, ale na druhou stranu, kolik "devadesátkových her" bylo tento rok recenzováno...moc jich nebude
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Hmmm... bolo to tu povedane predo mnou- ziadny upadok nevidim. Len zmenu- ci k lepsiemu alebo horsiemu? To je relativne. Rovnako to, ze sa RPGs uberaju od pribehu viacej k otvorenemu svetu? Niekomu to mozno nevyhovuje (napr. mne), ale tiez by som to ako upadok nevidel. A btw- momentalne som na konci Kotoru, a ona je to (aj ked ma celkom predvidatelny pribeh a volnost pohybu co sa tyka samostatnych lokacii je dost mala) vazne vyborna a uchvatna hra (uprimne jedno z najlepsich rpg, ake som hral- aj ked ma stve jedno- vsetky NPCs mate na palube, co je sice fajn, ze si ich uzijem vsetky, ale zase nemam nejaky podnet zahrat si to znovu :-? ), dalej Fahrenheit uz len podla dema vyzera uzasne, Beyond Good & Evil je perla, a holt musim uznat, ze aj questy v Oblivione su vazne skutocne skvostne (ako pisal Vavra v Leveli- Bethesda skutocne robi veci dobre). Takze- ocakavam Dreamfall a pokial sa chcem uchylit k hlbokemu zazitku, zahram znova PST. Howgh
Naposledy upravil(a) Elessar dne 12.8.2006 11:27, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Vampiria píše:Kdo z vás, kteří si zde stěžují na vývojáře, má doma všechny hry - originály, ať hodí harddiskem, ten zbytek by měl imho mlčet a šoupat nohama Twisted Evil navíc si myslím, že Vaše nezaujetí nyní vycházejícími hrami nemá co dělat s tím, že by herní průmysl nějak upadal, leč pouze s tím, že spoustu dobrých her, které vycházejí, ani nezaregistrujete, jelikož nemají masivní reklamu, tj. za to nemohou vývojáři, ale pouze Vy sami, jelikož se o nové kvalitní hry příliš aktivně nezajímáte
Omyl a chyba. Představ si člověka, který rád a často hraje, ale zajímá především příběh a kašle na hratelnost, grafiku a podobné věci (to jest mně). Z pohledu takového člověka herní svět opravdu upadá, a to velice drasticky.

Od roku 1998 jsem zaregistroval přesně 0 (nula) her, které by příběhem předčily, nebo alespoň dosahovaly PS:T a nebyly by portem z konzolí, a to i přesto že jsem nové hry aktivně sledoval.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:
AlmSiVi píše:... Dungeon Siege 2, je to skvělá hra, ale naprosto se nedá při větších soubojích ovládat. A to mám jenom tříčlennou partu,může bejt až šestičlenná!
S pauzou se dá ovládat bez problémů.
Tam je pauza? :shock: :lol: K čemu? :shock:

Btw DS2 IMO není vůbec skvělá hra. Je to spíš nuda - nečekal jsem nějak propracované RPG, ale chtěl jsem, aby to sahalo Diablu 2 alespoň po paty - bohužel, nevyšlo to. Po grafické stránce se mi vcelku líbí, ale neviděl jsem důvod dohrávat to víckrát než jednou.

Mně osobně jsou nářky nad upadající kvalitou her ukradené - stejně jsem ještě zdaleka nedohrál spoustu klenotů starších roku 2000, nemluvě o konzolových hrách. Pokud už by nevyšla jediná nová hra, stejně všechno co chci nedokážu dohrát do konce života.

Hmm, Oblivion se ještě hraje? Nějak na něj nikde nevidím žádné ohlasy :think: Skoro, jako by nebyl :wink:

Osobně vítám vývoj jakýchkoliv nových her, alespoň se posunou hranice technologie a výhody se projeví v neherním software.

Jinak ale musím přiznat, že mi na velkém množství nových her vadí ta šíleně krátká hrací doba - viz třeba Tomb Raider Legends (odvolávám se na post, který psal nuke). I když v některých případech je to možná spíš výhoda (Pariah :roll:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Wiskas: Ty víš o VŠECH hrách, co vyšly? To těžko. Navíc - nezajímá-li Tě u hry hratelnost, což je de facto nejdůležitější, tak proč vlastně hraješ?

P. S. A hry, co vlastníš, jsou zajisté do poslední originály, že ano :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Arian píše:Vampiria: Alespoň v některých aspektech máš určitě pravdu, ale na druhou stranu, kolik "devadesátkových her" bylo tento rok recenzováno...moc jich nebude
Byť je to zcela nerelevantní ukazatel, tak třeba v LEVELu jich bylo velmi mnoho - nemám tu ta čísla, ale za ta 4 letošní vydání to odhaduji cca na 10. Z toho několik získalo i zlatou hvězdu.
Wiskas píše:Od roku 1998 jsem zaregistroval přesně 0 (nula) her, které by příběhem předčily, nebo alespoň dosahovaly PS:T a nebyly by portem z konzolí, a to i přesto že jsem nové hry aktivně sledoval.
Viz Vampiria.
A btw kolik jich zaregistrovals před rokem 1998?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Arian píše:Vampiria: Alespoň v některých aspektech máš určitě pravdu, ale na druhou stranu, kolik "devadesátkových her" bylo tento rok recenzováno...moc jich nebude
A kolik myslíš že jich bylo loni, předloni, před deseti lety,...:?: - dobrých her vychází pořád stejně, jen na ty špatné se časem zapomene ;-)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“