Seriál: Červený trpaslík

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Zakat píše:No nevím, aby to nepřekombinovali a neudělali z filmu ČT nastavovanou kaši...
To by byla fakt škoda. Takhle jsem měla u posledního dílu pocit "škoda, že je konec", nerada bych si ten pocit smazala. Jakékoliv další kvalitní pokračování bych ovšem viděla velmi ráda.

dotaz: líbil se vám trpaslík od prvního dilu a nebo jste si museli na něj nejdřív zvyknout? Mě se totiž první díl nelíbil (ani bráchovi). Koukala jsem na to a nechápala, co to má být, ale pak postupně... ještě ale zatím neznám jednotlivé díly nazpamět.:-)
Seriál je skvělá studnice nápadů a hlášek, stejně jako u výše zmiňovaných cimrmanů.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Vanda píše: dotaz: líbil se vám trpaslík od prvního dilu a nebo jste si museli na něj nejdřív zvyknout? Mě se totiž první díl nelíbil (ani bráchovi). Koukala jsem na to a nechápala, co to má být, ale pak postupně... ještě ale zatím neznám jednotlivé díly nazpamět.:-)
Seriál je skvělá studnice nápadů a hlášek, stejně jako u výše zmiňovaných cimrmanů.
Musel jsem si zvyknout, což se mě podařilo začátkem druhé řady, po příchodu Krytona(natrvalo).Prvně jsem měl první řadu za průměrnou, ale teď vím, že je to bomba největšího kalibru od začátku do konce. ;-)

Jo, a díly už znám téměř nazpaměť. :-D
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Taky jsem si zvykal až časem, s tím, že kvalita seriálu postupně stoupá. Hlášky má seriál pořád parádní, můj dojem ale kazí pár laciných pokusů o vtip, které se tu a tam objeví.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

No fakt asi neznám člověka, který by měl seriál rád od začátku, přitom už první díl stojí za to. Jak vyleze Lister ze stáze a ptá se kde je posádka a u toho prstem pořád hrabe do těch hromádek...:-)
MCZ píše:Taky jsem si zvykal až časem, s tím, že kvalita seriálu postupně stoupá. Hlášky má seriál pořád parádní, můj dojem ale kazí pár laciných pokusů o vtip, které se tu a tam objeví.
To jsem ani nijak nezaregistrovala.
Mě jen vadilo, když nebyl v seriálu Rimmer a to dost hodně.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Trpaslíka jsem ani od začátku nesledoval, všiml jsem si toho asi v půlce druhé série a kdyby mě to nechytlo, tak to, vzhledem k mému tehdejšímu věku pokročilejší hodině, nesledoval. Takže já o sobě můžu říct, že mě trpaslík chytl od začátku.

Vanda: Ano, je to smutné, ale v době bez Rimmera je nejlepší scéna horská dráha a Rimmersong
Feed your head
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

javor píše:Trpaslíka jsem ani od začátku nesledoval, všiml jsem si toho asi v půlce druhé série a kdyby mě to nechytlo, tak to, vzhledem k mému tehdejšímu věku pokročilejší hodině, nesledoval. Takže já o sobě můžu říct, že mě trpaslík chytl od začátku.
Tak to jsi první, kdo to říká.:-)
javor píše:Vanda: Ano, je to smutné, ale v době bez Rimmera je nejlepší scéna horská dráha
Jo horská dráha rullez, Rimmer song...mě možná tekly slzy smíchu, když jsem to viděla poprvé :-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Som druhy! Ostatne zas tak komplikovany alebo nepristupny mi humor v RD neprijde... ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Elessar píše:Som druhy! Ostatne zas tak komplikovany alebo nepristupny mi humor v RD neprijde... ;)
To rozhodně není, ale ne každému sedne to zpracování. Levné kulisy, dost omezený počet protagonistů, místy velmi drsný humor, poněkud nezvyklé zpracování. Rozhodně to není humor pro každého.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Vanda píše:
Elessar píše:Som druhy! Ostatne zas tak komplikovany alebo nepristupny mi humor v RD neprijde... ;)
To rozhodně není, ale ne každému sedne to zpracování. Levné kulisy, dost omezený počet protagonistů, místy velmi drsný humor, poněkud nezvyklé zpracování. Rozhodně to není humor pro každého.
taky právě proto běží tento seriálek pořád jen na čt2 a možná je to i dobře (tenhle seriálek u mě v oblíbenosti vede-už když běžel v čt poprvé ;-) ) :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Trpaslík mezi mými oblíbenými SF seriály figuroval od prvního dílu, který jsem viděla...
Z prvního místa byl sice časem sesazen, ale myslím, že z druhé příčky (o niž se dělí s několika dalšími ;)) ho už nikdy nic nevyšoupne.
Nebylo nač si zvykat, sedl mi okamžitě. 8-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vanda píše:dotaz: líbil se vám trpaslík od prvního dilu a nebo jste si museli na něj nejdřív zvyknout?
Těžko říct. Pár dílů jsem viděl už dříve, ale už si nevzpomínám, zda se mi líbíly hned. Každopádně současnou reprízu sleduji od prvního dílu a již ten se mi líbil. Z mého pohledu jsou výborné cca první dvě série, další díly tvoří až na pár výjimek jen nadprůměr.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

yenn:Já mám úplně nejraději první řadu(I) a poslední 2 řady(VII a VIII) , ale myslím si, že seriál si drží víceméně stejnou úroveň od začátku až po 52 epizodu.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Já se na trpaslíka díval od prvního dílu a chytlo mě to silně, první dvě série mě to drželo a pak pozvolna až do konce pouštělo, nicméně i přesto je to jeden z nejlepších seriálů všech dob
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se Trpaslík líbil od prvního dílu - imho jeden z nejlepších seriálů. Za vše hovoří už jen to, že ač není animovaný ani anime, tak jsem viděla všech 52 dílů, což je u mě zázrak - téměř žádný seriál jsem nikdy nedokoukala do konce.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vanda píše:
MCZ píše:Taky jsem si zvykal až časem, s tím, že kvalita seriálu postupně stoupá. Hlášky má seriál pořád parádní, můj dojem ale kazí pár laciných pokusů o vtip, které se tu a tam objeví.
To jsem ani nijak nezaregistrovala.
No, měl jsem třeba na mysli, které jsou vtipné jednou, možná dvakrát, ale potřetí už jsou zaručeně trapné a zbytečné, např. Krytenovo "to je m... máágór", v jedné sérii třeba donekonečna opakovaný vtip, kdy si Rimmer plete čísla direktiv atd.
Nevím, mě prostě tohle "ždímání" vtipů nijak dobré nepřijde (a už vůbec ne vtipné ;-)).
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“