Dungeon Master, Dungeon Master 2

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Vaše zkušenosti s Dungeon Masterem

Hrál jsem DM i DM2
3
13%
Hrál jsem jen DM2
3
13%
Hrál jsem jen DM (heh, tohle asi nebude mít nikdo)
7
30%
Nehrál jsem ani jeden díl
6
26%
Co to je Dungeon Master?
4
17%
 
Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Dungeon Master, Dungeon Master 2

Příspěvek od sevencreature »

Jak na něj vzpomínáte?

Osobně jsem dohrál DM jen jednou, zato DM2 ani nevím kolikrát (tipl bych, že tak 5x). Jestli by mi něco zvedlo náladu, tak by to byl DM v grafice DM2 (hlavně kvůli hledání klíčů - pamatuju si na pár šílených zákysů způsobených tím, že stříbrný klíč ležící na zemi nebyl prakticky vůbec vidět :lol: :-) ).

Takovéhle hry už se nejspíš nedělají :cry: :cry: :cry:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hrál jsem jen DM 2 a to kdysi u kámoše, to mě mohlo být tak 10.Společně jsme se dokousali až na konec.Co si pamatuji, byl to nářez...

Mno teď po těch letech bych si to mohl dát znovu a sám, vždyť si z té hry moc nepamatuju...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

hlasoval jsem pro možnost: (heh, tohle asi nebude mít nikdo)
ke dvojce jsem se nějak nedostal, ale ještě jsem hrál datadisk k jedničce, ale ten byl šíleně těžkej, takže jsem ho nedohrál, narozdíl od jedničky
jinak skvělá hra, možná bych uvítal tahový systém boje (mam radši když se můžu rozhodnout a netlačí mě čas)

tyhle hry měly dokonalou atmosféru, když už ne grafiku či zvuky a proto už se takový nedělaj
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

'Hral' jsem jen jednicku... = zapnul, par minut hral a tim to skoncilo.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já dohrál jedničku celkem i daleko. Což ovšem nic nemění na tom, že to byla celkem nuda. Ishary byly lepší. Stejně tak Eye of the Beholder. 8-)
DM2 je ale údajně lepší...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dvojka má překrásnou grafiku, hudbu a zvuky. Jednička je trochu starší... Ale zase těžší a delší. Jo a intro a outro bylo svého času super záležitost.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Mám skúsenosti s oboma dielmi ale nebavili ma - nuda. A DM2 bol strašne vyhypovaný a pritom strašne krátky.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Mňo ze starých dungeonů jsem hrál jen EoB 1,2; Dungeon Master, Dungeon Hack, a RoA: Star Trail. Nejlepší zážitek mě ale čekal od Isharů (zejména dvojky). Měl alespoň nějaký příběh, zajímavé questy, hezká kouzla a samozřejmě i grafiku. Ostatní dungeony staré školy mi přijdou jako diablo z vlastního pohledu.
Ovšem ruku na srdce. Žádná z těchto "pecek" se ani za mák nevyrovná novějším RPG (i když ten Ishar...). Zejména těm postaveným na IE. Pokud bych tvrdil opak, pak bych se příliš nechával zaslepit nostalgií. Ano, bavil jsem se u nich. Ano, měly svou atmosféru. Ale za dneškem naprosto zaostávají svými možnostmi, příběhem i rozsáhlostí světa.
Občas se naskytne nějaký ten pokus oživit žánr dungeonů - Might&Magic 6-9, Brány Skeldalu, Arx Fatalis, Wizardy VIII, Wizards&Warriors. A zcela objektivně překonávají své starší brášky v každém ohledu. Žánr RPG se od těch dob rozhodně někam vyvíjel a nikoliv upadal. Je těžké přijít na to, co tyhle hry mohou dnes nabídnout oproti modernější konkurenci. Pro nějaký ten zážitek se často musíte promlacovat skrze stále stejné dungeony, kvantum nepřátel atd. Ač uznávám, že pak to stojí za to. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: To není nostalgie - DM 2 či Albion hraju dodnes. A jediná hra s vyšší replayabilitou z novějších RPG je pro mě BG 2 - resp. i když vezmu v potaz ty starší hry, tak má pro mě BG 2 asi nejvyšší replayabilitu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Hrál jsem především DM1, ke dvojce jsem se dostal jen k demu, a je to jeden z mých nejoblíbenějších dungeonů, spolu s EoB a RoA. Ishar mě niky esporu LoL(Lands of Lore), jednička samozřejmě... Stále ho mám někde na disku (spolu s ostatními zmíněnými) a hraju je častěji než BG2...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

DM1 ma skvele propracovanou strukturu podzemi, v kazdem patre je neco noveho a originalniho. hra ma zvlastni klaustrofobickou atmosferu a genialni system statistik a kouzel. intro neni v podstate zadne, grafika samotne hry je pomerne dostacujici, az na outro, kde jiz zub casu zapracoval opravdu hodne. je to prvni rpg ktere jsem hral, a dohrat ho neni nic snadneho, i pres pomerne maly rozsah.

druhy dil prisel trochu nepochopitelne az hodne pozde po prvnim, nicmene to stalo za to. hra ma skvelou grafiku a spravne temna atmosferu. jedine co by se ji dalo vytknout je maly rozsah, nicmene vsechny lokace jsou nejak originalni, neni tu zadna nastavovana kase umele prodluzujici herni dobu. zajimavosti je zaverecny souboj, kdy na vas badguy neustale posila hordy mechanickych bojovniku. byl to urcite jeden z nejtezsich zaverecnych souboju v rpg, ktere jsem zazil.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“