Literatura: Co čtete?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
petruschka
Sigilan
Příspěvky: 138
Registrován: 2.10.2005 18:39
Bydliště: pod tvou postelí... BAF!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petruschka »

Velehal: přesně tak, to není jenom obyčejná detektivka, z toho člověk doslova nasává atmosféru 8-) taky si ho občas znovu pročítám. a pak ještě hammetta nebo rosse macdonalda... no je jich víc
...
Uživatelský avatar
SallTirr
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 4.10.2005 8:23
Bydliště: Severní Ajur!!!

Příspěvek od SallTirr »

Vampiria píše:Edda je fajn 8-) a vůbec si potrpím na nejrůznější mytologie. Akorát mě nebaví ta slovanská :roll:
Slovanská mě taky nebrala, do okamžiku, než sem si přečetl "Stará Báje"...oni staří slovani byli taky docela dost drsní :twisted:
"DE OPPRESSO LIBER"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

SallTirr píše:Slovanská mě taky nebrala, do okamžiku, než sem si přečetl "Stará Báje"...oni staří slovani byli taky docela dost drsní :twisted:
Boli to chudinky, co tak Thrakovia ? Hmm ? :-D
Uživatelský avatar
SallTirr
Sigilan
Příspěvky: 36
Registrován: 4.10.2005 8:23
Bydliště: Severní Ajur!!!

Příspěvek od SallTirr »

:-D :-D :-D
"DE OPPRESSO LIBER"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Velehal píše:Autor, kterého mohu číst stále dokola: Raymond Chandler.
Jo, taky se mi líbil. Ale teď už by mě některé názory (hlavně na drogy) možná docela štvaly.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Jo a este som zabudol z tych spisovatelov Queena a Poea
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mí nejoblíbenější a pro mne nejvýznamnější autoři jsou FM Dostojevskij (obzvlášť Zločin a trest), Franz Kafka a především Boris Vian (veškeré dílo).
Z žánrů mám rád naturalismus, ruský realismus a pak antiutopisty jako Orwell nebo Huxley (Brave new world= Konec civilizace MAXIMÁLNĚ doporučuju všem Orwellovým fanouškům)
No a Kmotr je taky velmi dobrý :-)

Ale obávám se, že od letošního roku budu číst jen to, co musím do školy- je toho totiž zatraceně moc...
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

Hobit + Pan Prstenu
Zaklinac
FR - IWD, Maztica, Moonshae
Darksun - Spolecenstvi v jednom
Harry Potter
...

Bylo by toho fakt dost. Obcas si prectu nakou klasiku, abych mel u matury o cem mluvit: Moliere, Balzac, Capek, Dickens...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Velehal píše:Autor, kterého mohu číst stále dokola: Raymond Chandler.
100%-ný súhlas - Marlowe je najlepší detektív - resp. najlepšie sú tie neustále prirovnania - človek sa môže váľať od smiechu a zároveň je v tých knihách obsiahnutá životná tvrdosť. Odporúčam ti prečítať Škvár od Bukowského - veľmi podobné formou ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Čechov, Gogol, Tolstoj, Puškin, Turgeněv, Dostojevskij; Hana Andronikova, Mika Waltari, Stephen King, Charles Dickens, A. Solženicyn, John Steinbeck, E.M. Remarque, Graham Greene, George Orwell, Michail Bulgakov, Henryk Sienkiewicz, Victor Hugo, Umberto Eco, Joseph Heller, Jarmila Loukotková, Vladimír Páral, Mark Twain... a spoustu jmen si v tuhle chvíli bohužel nevybavím.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

2sinhuet: tak s tebou bych si asi az na tri autory nemel o cem povidat...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Tak zrovna detektivky moc nemusím... Ráda si přečtu Sapkowskýho (jak jinak), Dragonlance od Weiss+Hickman, Zelaznýho, Pratchetta, Irvinga, Gemmela a fůru dalších, vybírám si spíš podle titulu než podle autora.
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Musím se přiznat, že jsem kulturní barbar a čtu opravdu minimálně. Pokud mne paměť neklame, tak za poslední 4 roky jsem četl asi jenom 3 knížky. A to konkrétně "Dobře utajené housle" od Horníčka, "Alenku v kraji divů" do Lewis Carroll a "Do měsíce" od Verna. Parádní byli všechny tři, ale rád bych zde vyzdvihl skvostné dílo Miroslava Horníčka. Tak dlouho jsem se opravdu nebavil. Tolik moudra, humoru, nadhledu a bohatství českého jazyka, vměstnat do tak malé knížky, to je opravdu umění. Nečetl jste to někdo? Pokud ne, mohu jen a jen doporučit. Teda pokud máte alespoň trochu rádi lingvistický, moudrý a milý humor.

Jinak pokud zavzpomínám na dny dávno minulé, ční vysoko - jak kvalitou, tak kvantitou - v mé paměti dílo Karla Maye. Četl jsem od něj asi 30, nebo 40 knih. A zvlášť sedmidílná série "V říši stříbrného lva" a pětisvazkový "Ve stínu padišáha", mě zaujala. Oproti filmovým ztvárněním - kterými jsem vždy opovrhoval - jsou knižní "Májovky" parádní. Teda podle mého nevyčtělého vkusu. Zvláštní je, jak se May časem vypracoval. Oproti starším knihám, byla série "V říši stříbrného lva" velice popisná. Před samotným pokračováním děje, Karel May kolikrát například na 15-ti stránkách popisoval jen a pouze historii a vzhled nějakého města. Člověk pak dotyčnou lokaci přímo viděl.
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

CeBrk píše:Před samotným pokračováním děje, Karel May kolikrát například na 15-ti stránkách popisoval jen a pouze historii a vzhled nějakého města. Člověk pak dotyčnou lokaci přímo viděl.
Četl jste někdo Kapitána Fracasse od Gautiera? Tam je celá první kapitola, tj. asi 40 stránek, popis hradu... Ale parádní ;-)
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak Karel May ani nápad - jednou jsem otevřela jakousi jeho knihu a ihned jsem ji zase zaklapla 8-) , není to můj šálek nudlové polévky. Ale takový Eduart Štorch nebo Josef Augusta, to je jiný Dadák 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“