HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Asi jdu s křížkem po funuse - 230 mám asi rok a nemůžu si stěžovat, pro nenáročného posluchače je to ideální volba.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Takže budu si kupovat 5.1 reproduktory k počítači, a proto prosím zdejší experty o rady a tipy? Máte někdo nějaké?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

:-) Ne. Pokud 5.1, tak jedině tyhle :wink: Bral bych je, ale nebaví mě brodit se všude po kolena v reproduktorech a navíc mi 5.1 přijdou jako zbytečně drahá zábava - stačí mi moje 2.1 Z-4 :mrgreen:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29680

Styl a vzhled je to hlavní (a v tom Creative silně zaostává) :lol:

Kvalitu reprodukce tu myslím nemá smysl řešit - není to přece repro za 30 000+ Kč 8-) Zvuk je parádní ve své kategorii (počítačové reproduktory).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 15.12.2007 23:39, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudax »

Já jsem si pořídil repro 5.1 - a od té doby DVD filmy jen na PC, v PC hrách taká naprosto skvělé http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38577 8-)
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re:

Příspěvek od Landor »

sevencreature píše::-) Ne. Pokud 5.1, tak jedině tyhle :wink:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29680
Tak tyhle přesně mám. A jsem s nimi velmi spokojen. Ale pochopitelně nemám s čím srovnávat.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od necrotising_ »

Sháním doporučení na sluchátka do cca 2000 Kč.

Mám teď Koss Porta Pro, jenomže ty mají příliš basový zvuk (a ano, mám v přehrávači upravený ekvalizér, abych to trochu potlačil), i v cheap sluchátkách, které jsem dostal k mp3 přehrávači, slyším detaily, které v těch Portách prostě slyšet nejsou. A to mi vadí, chci detaily, ne basy (no, ty asi taky, ale detaily víc :lol:).

Přemýšlel jsem, že zkusím Sennheiser PX 100, ale mám možnost jít s cenou i výš, takže pokud má někdo v této cenové kategorii přehled, ocenil bych to.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od sevencreature »

Hodně štěstí, obávám se, že nic jiného ti asi neporadím. Nedávno jsem pro změnu taky vybíral sluchátka a skončil jsem na špuntech (Sennheiser něco). Taky jsem chvíli uvažoval o PX 100, ale špunty zabírají méně místa a jsou nenápadnější (a menší).

Docela jsem uvažoval o in-ear sluchátkách (podle všech ohlasů, které jsem v té době četl, šlo o nejlepší volbu), ale nelíbila se mi představa strkání sluchátek do zvukovodů, tak jsem se jim vyhnul. Jestli ti tohle ale nevadí, tak bych řekl, že je to nejlepší volba. Ovšem které si vybrat, toť otázka :mrgreen: Lidi se dost zaklínali Shure a Kossy (na Kossy zároveň nadávali), Creativy a Sony měly příznivce i odpůrce a semtam se vynořil i nějaký ten Sennheiser.

Dost často (vlastně skoro pořád) se tyhle věci řešily (překvapivě) na hydrogenaudiu.

Taky se nedávno objevil článek na myego, ale diskuse tam bohužel moc podnětná není, ale můžeš se tam taky mrknout (jsou tam i praktické informace s nošením):
http://myego.cz/item/in-ear-sluchatka-d ... ni-pro-hry
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od necrotising_ »

No... takže asi zůstanu u těch PX 100. :-D

Díky za odpověď. :)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od sevencreature »

No, já jsem neříkal, že PX 100 jsou nějak dobrá sluchátka :-) Je to dle mého názoru kvalitativně plus mínus stejná alternativa pro lidi, co nemají rádi přebasovaný zvuk a ošklivý vzhled Porta Pro :mrgreen:

Zkoušel jsi nějaká in-ear sluchátka? Přiznávám se, že je propaguji také ze sobeckých zájmů - mám plné zuby toho, když jedu v metru a 5 lidí okolo má Porta Pro/PX 100, ze kterých se line nějaká příšerná hudba a ruší mě při čtení novin :mrgreen: In-ear sluchátka tyhle problémy celkem spolehlivě řeší - na obou stranách.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od necrotising_ »

Mně Porty vyhovují, jen mi tam vadí ta přebasovanost. A vždycky ty PX 100 můžu zase prodat, když mi nebudou vyhohovat. :D

Nezkoušel a taky se mi ta představa moc nelíbí. :) A chci to na poslech domů, takže se nemusíš bát, že bych tě někdy rušil. :D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od sevencreature »

No, s tím rušením to trochu přeháním :lol: Za cenu kolem 1000,- bych do PX 100 šel asi taky.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:... mám plné zuby toho, když jedu v metru a 5 lidí okolo má Porta Pro/PX 100, ze kterých se line nějaká příšerná hudba a ruší mě při čtení novin.
To máš určitě rád cestování se Student Agency. Ne že by ta jejich neuzavřená sluchátka byla Porta Pro nebo PX 100, ale když je má kolem mne 20 lidí (a samozřejmě s max. hlasitostí), postarají se už o slušnou diskotéku. A pravidelně mi tak znechucují čtení novin. :-)

Jinak osobně používám už téměř 3 roky Koss UR/29. Sice to není špička a na ulici by zřejmě svou velikostí budily značný rozruch (ještě že nemám žádný mobilní hudební přehravač :-D), ale jsem s nimi spokojený jak po stránce zvukové, tak konstrukční.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: No, obvykle to v SA celkem jde. Jen několikrát jsem byl donucen použít jejich sluchátka a pustit si do uší ty podivné šumy, kterým tam říkají hudba, abych vyrušil životní příběhy rozverných důchodců sedících za mnou nebo žvatlání zaostalých dětí přede mnou. Většinou to řeším tím, že poslouchám vlastní hudbu z vlastních sluchátek nebo prostě spoléhám na štěstí (že je nikdo nepustí moc nahlas) - zatím to celkem vychází.

Hmm, že bych si PX 100 pro jistotu taky koupil? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od necrotising_ »

Sennheiser PX 100 všichni kupovat na www.123mp3.cz, poslali mi z tama verzi White, která se prodává cca o 300 Kč dráž, i když jsem platil za běžnou verzi. :D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Sluchátka a reproduktory (2, 2.1, 4, 5.1, 6.1, 7.1 atd.)

Příspěvek od sevencreature »

Mně se bílá verze nelíbí 8-) A jak jsi spokojený se zvukem?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“