1. Militantní sraz Sigilu

Chcete se potkat se svými idoly z fóra? Domluvte si schůzku.

Moderátor: yenn

Kde?

Jihlava
5
63%
Heřmanův Městec
2
25%
Jinde /kde napište do tématu/
1
13%
 
Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Pokud by se bral Starý Žámek Borotín jako vážně míněná alternativa, dovolím si přeložit ctěnémou lektoriu pár základních informací:)

Jedná se o zříceninu kammenné trvze přibližně z 15tého století. Na které lze přespat "pod širákem", rozdělat oheň a pod. Ovšem z historického hlediska není příliš zajímavá:/ A ani v okolí se militaristní památky nevyskytují - krom jedné zajímavosti - velmi důležitého mostu na trase JIH a vojenského (tajného) objektu poblíž:) K dispozici je v dosahu restaurační zařízení průměrné kvality.

Osobně mám toto msíto rád, jako alternativu jej ale nepodporuji, neb chápu, že není zrovna po ruce.

Další info zde.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Myslíš mezi Táborem a Miličínem, nebo jak se to...

Ale tam je zřícenina hradu, ne...

http://www.hrady.cz/index.php?OID=106
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Přesně, to je on:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hmm, ale tam je to problematické s ubytováním.

Mimochodem nedaleko tohoto hradiště, je (obrovský) hrad CHoustník, dále Kozí hrádek kde kázal Mistr Jan Hus, samozřejmé Tábor, dále hrady Šelmberk a nedaleko i dvě rozhledny. Mám to tam docela projetý. Kdyby se sehnalo levné ubytování nejlépe na jednu až dvě noci a dvě auta, tak by to bylo COOL.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Dalcor píše:Hmm, ale tam je to problematické s ubytováním.

Mimochodem nedaleko tohoto hradiště, je (obrovský) hrad CHoustník, dále Kozí hrádek kde kázal Mistr Jan Hus, samozřejmé Tábor, dále hrady Šelmberk a nedaleko i dvě rozhledny. Mám to tam docela projetý. Kdyby se sehnalo levné ubytování nejlépe na jednu až dvě noci a dvě auta, tak by to bylo COOL.
Ano, s autem je to něco jiného:) Já mám sice ŘP, ale auto nikoliv:(

Levné ubytování?:) Já tam strávil více než 50 nocí a pokaždé mi bohatě stačil sám Starý zámek:) Dost možná by šlo něco domluvit v hospodě pod Kaštanem, nahoře jsou ochotní občas (přesněji dříve byli) pronajmout velkou místnost:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hele já jsem starý pán, po mě nechtějte v září spát pod širákem. Vůz mám já!
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Dalcor píše:Hele já jsem starý pán, po mě nechtějte v září spát pod širákem. Vůz mám já!
Neferit také říkal, že pojede vozem;)To nabízí zajímavé možnosti:)

ok no, jedu tam začátkem září, tak se poptám v tej hospě:)

Mmch. starý pán jo?:) o dva a kousek starší než já...;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Dalcor píše:Já o tom nijak speciálně nepřemýšlel. Nejedná se o konferenci, ale sraz lidí s evidenntně společnými zájmy
Přesně tak, nicméně pokud by měl kdokoli zájem připravit si předem nějaké téma a pak o něm poreferovat ostatním, tak si myslím, že by to mohlo být zajímavé zpestření.
Představuji si to asi takto. Předem bych oznámil téma, které jsem si vybral - např. bitvu u Kurska, připravil bych si na to kratší "referát" (cca 15 minut) - popis vývoje, alternativy, klíčové faktory, chyby & apod. Téma může býti naprosto libovolné, od techniky, přes strategii, osobnosti až po historii. Ostatní by měli v případě zájmu předem čas oprášit si znalosti, aby mohli referujícímu trochu zatopit v následné diskuzi. :lol:
Nemíním to ovšem nějak přehánět a dovést to až k akademické diskuzi. Spíše něco jako téma k diskuzi po dobrém obědu. Co o tom soudíte, měli byste zájem? Osobně bych si něco připravil, ale ještě bude záležet na tom, jak rychle se vypořádám se zkouškami, abych se na vás mohl pořádně přichystat ;-)

PS: Dalcore, s tím 35. pražským srazem se nic nestalo. Určitě bude v budoucnu další příležitost. Minimálně MilCon nebo možná 36. praž sraz 8-)
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Vallum, Dalcor: Sice obdivuji váš zápal, ohledně této lokality, ale nemyslím si, že by to bylo nejvhodnější místo. Vám Pražákům to může být jedno, ovšem pro některé je to dost z ruky. Asi by to omezilo počet účastníků. Jsou i další jako já, kteří toho moc neví, ale Militari koutek sledují, zajímá je to a minimálně jako posluchači by se i rádi zůčastnili. Tohle místo jim účast neumožňuje.
Co se zaměřit na původně navrhované lokality, jako Jihlava a okolí?

Geralt: Dobrý nápad.

Neferit Sr.: Pokud to bude možné, rád bych se vrátil k Rakousku. O tohle jsem vždy jevil jen minimální zájem, ovšem nanejvýš mě to zaujalo. Geraltem navrhovanou formou by to bylo nejlepší. Ale určitě to dá hodně práce, takže to berte jen jako návrh, pokud byste měl zájem udělat přednášku.


A konec konců by šlo Military sraz zařadit do PISSu 2, i když nejspíš bude až říjnu. Našlo by se určitě podstatně více posluchčů.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Pánové, po projití celé diskuse k militantnímu srazu cítím potřebu vyjádřit svůj pohled. Nevidím moc šťastně zvolit jako místo setkání nějaké hradní trosky. Jsem 41.letý člověk, tento rok jsem několikrát marodil-a dost vážně a netroufám si spát někde pod širákem.

Jižní Čechy jsou skvělé,ale asi nejsou dostupné pro všechny případné zájemce. Včera na olomoucko prostějovském srazu jsem mluvil s více zájemci. Vyjádřili se v tom směru, že se nepovažují sa dostatečně znalé aby mohli rovnoceně diskutovat např s Dalcorem, Vallunem ,Geraldem ale chtějí jet, protože si slibují slyšet zajímavé věci a třeba se i dostat do stavu, kdy si najdou nový směr svého osobního rozvoje třeba studiem této problematiky.
Ale připadá jim to jako moravákům zruky.

Zkusil bych navrhnout něco na půl cesty- Jihlava, Pelhřimov nebo tak něco. Tím nezavrhuji jihočeskou variantu- Vallune pracuj na tom dál a pokud někdo kdo by chtěl jet bydlí v té oblasti co jsem navrhl, ať se ozve a zkusíme se podívat na jinou variantu. Navrhoval bych, vybrat nějaký prostor, kde se dá i ve větším množství lidí posedět, najíst a podle potřeby diskutovat-to není problém nalézt v žádném městě. Kdyby byla i tabule, kde se dá nakreslit schéma, náčrt, nahodit osnova-to už by bylo excelentní.

Samozřejmě vstup pro každého-na tomto fóru mě fascinuje jeho otevřenost a přístupnost. Pokud někdo chce-Geraldův nápad není špatný, já bych se mohl připravit na více témat.Preferuji ale,aby si fórum samo řeklo co by ho zajímalo a já se na to připravím. Osobně bych rád zpracoval něco co se netýká 2.SV ani moderní doby-třeba něco z dějin rakousko - uherské armády. Považuji ji za úžasný úsek dějin vojenství. Ale je to na fóru-já se plně přizpůsobím.Z mých příspěvků víte co bych dokázal zpracovat.

Pokud bude nakonec vybrána jihočeská varianta mě to osobně nevadí-vozem byť starším dokážu dojet kamkoliv. A klidně potřebný počet lidí vezmu sebou.
Navštívit nějakou pěknou zříceninu uvítám kdykoliv.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

ok

Příspěvek od Vallun »

Chápu Vaše výhrady vuči Borotínu, a ač toto místo mám rád, tak jej neprosazuji, vědom si řady nedostatků.

Měl bych jeden návrh - kdysi jsme byli v DDM Heřmanův Městec, na konferenci by to bylo ideální místo;) Ale nemám momentálně žádné spojení ani další informace, ovšem považuji je za dohledatelné...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Heřmanův Městec vypadá dobře. Dalo by se tam bez problémů dopravit i vlakem. A v tomhle případě by určitě dorazil i Sigilan z Kolína.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jihlava je podle mě dokonalý nápad ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

v případě jihlavy se dostavím 100%, heřmanův městec s variantou 1 anebo 3 přestupů nevypadá vůbec dobře :-?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Jihlava by nebyla zlá, ale vůbec ji neznám, musel by organizaci zařídit někdo jinej...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Zamčeno

Zpět na „Srazy a setkání“