Raketetová základna

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Schvalujete vybutování raketové základny USA army na uzemí ČR?

Ano, bezvýhradně
23
32%
Pakliže USA v lecčem ustoupí, proč ne?
23
32%
Ne, ani náhodou
25
35%
 
Celkem hlasů: 71

Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Geralt »

Neferit Sr. píše:Mít Rusko na své straně by bylo dobré ale politicky to je zatím neprůchodné - fobie z Rusů je mezi našimi politiky velmi silná a koneckonců mezi lidmi taky.
Otázka je, jestli je to neprůchodné jen kvůli naší fóbii. Ostatně věřím, že i mezi našimi politiky se najdou tací, kteří by se na Rusko rádi orientovali - například hlava státu, zrovna pár dní to je, obdržela Puškinovu medaili a nikterak se netají svou náklonností k Rusku. A našli by se dle mého i další.
Především však záleží na samotném Rusku, jestli taky bude chtít být na naší straně. Žádného významného spojence nemá. Nejsem expert na ekonomii, takže neumím říct, zda jsou euro-ruské hospodářské vazby natolik silné, aby bylo pro Rusko důležité usilovat o spolupráci s Evropou, resp. s euroatlantickým okruhem. Byl bych ovšem rád, aby tomu tak bylo - profitovat z toho mohou obě strany.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od sevencreature »

Geralt píše:hlava státu, zrovna pár dní to je, obdržela Puškinovu medaili
Tohle jsem náhodou viděl ve zprávách, když jsem šel kolem TV. Z nějakého důvodu jsme se všichni začali dost nezvladatelně smát, když tam ukázali, kteří další státníci byly touto medailí poctěni :lol:

Píšu z nějakého důvodu - prostě mi to přišlo v kontextu vtipné, ne, že bych chtěl tento akt nebo ocenění nějak znehodnocovat, naopak, Klausovo zvládnutí ruštiny je jistě obdivuhodné :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

sevencreature - Klausovo zvládnutí ruštiny je naprosto normální. Tak jak vy dnešní mládež jste skvělí v angličtině a němčině, jeho a moje generace jsme měli ruský jazyk od čtvrté třídy základní školy po maturitu. Takže není co obdivovat. Takto rusky umím i já a ještě lépe-já ji měl i na vysoké.

Důvod ocenění nevím, je to pro mě novinka. Mrknu se na síť jestli tam něco nebude.

Geralt - Klaus je politik a pokud se mu to bude hodit do krámu bude ze sebe dělat i přítele Pygmejů a delfínů. Já se s jeho projevy setkávám od roku 1983 a divil by ses jak se jeho postoje mění jak jde čas.

Vallun - já jsem taky nemyslel že ta hrozba pominula. Jen se mi zdá že trochu zpomalí její nástup. Tedy o několik let. Na druhou stranu tento stát koupil od Ruska systémy THOR- 1M a tím se výrazně zvětšila jeho schopnost si ubránit to co má.
Navíc přiznání Al-Kajdy, že právě ona nechal Bhutovou zlikvidovat je alarmující. V lednu se bude hrát o to, kdo bude ovládat jaderný potenciál Pákistánu - jestli islamisté a nebo někdo, kdo dokáže udržet své běsy na uzdě.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Takto rusky umím i já a ještě lépe-já ji měl i na vysoké.
Nechci nijak rýpat, ale kde bereš jistotu, že Klaus "neměl" ruštinu na "vysoké"? Každopádně, pokud ohromil Putina svojí středoškolskou ruštinou, tak je to IMO ještě obdivuhodnější (co jsem zaslechl, tak chválili jeho výslovnost) :mrgreen:

Samozřejmě vím tyhle všechny věci (koneckonců, rodiče a vlastně celá jejich generace rusky umí - někdo více, někdo méně, někdo moc ne) - ale stejně jako v naší generaci, ne každý, kdo se "učí angličtinu od základky po střední" ji umí moc dobře...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

Sevencreature - promiň, asi máš pravdu.Já z ní mám jen státnici. A Klaus rusky umí dobře. To nepopírám.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

A na téma raketová základna se opět dějí nové věci A tentokrát to není u nás ale u našich sousedů.

http://www.novinky.cz/clanek/130585-pol ... pomoc.html

Dalo se to čekat. Tak jak se věc vyvíjí se mi jejich postoj zdá relevantní. Pokud je to pro USA a NATO tak důležité i když NATO to zatím ve svých plánech nemá. Pokud to důležité je, vypukne jednání. A to ještě nevíme co se bude dít po prezidentských volbách v USA.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Geralt »

Měl jsem za to, že Poláci chtěli Patrioty výměnou za vybudování raketové základny už dříve. :think: Snad hned od začátku, určitě taková myšlenka padla za Kaczynského vlády. Ostatně se jim nedivím.
Spíše mě překvapuje, že Novinky píšou o tom, že "tyto prvky protiraketového deštníku mají chránit USA před případným úderem z Íránu". Tady jsem možná zaspal, ale změnilo se něco ve vyjadřování Washingtonu? Američané ve svých prohlášeních dlouhobě prezentovali základnu jako součást širšího projektu majícího chránit i euroatlantické spojence. Buď tedy došlo k zásadní změně, nebo Novinky tvrdí něco, co nemají podložené. :-?
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Alnag »

Geralt píše:Měl jsem za to, že Poláci chtěli Patrioty výměnou za vybudování raketové základny už dříve. :think: Snad hned od začátku, určitě taková myšlenka padla za Kaczynského vlády. Ostatně se jim nedivím.
Ze začátku je chtěli. Pak v tom nějak polevili a teď to možná nebudou jen ty Patrioty, ale třeba i nějaké další vychytávky...
Geralt píše:Spíše mě překvapuje, že Novinky píšou o tom, že "tyto prvky protiraketového deštníku mají chránit USA před případným úderem z Íránu". Tady jsem možná zaspal, ale změnilo se něco ve vyjadřování Washingtonu? Američané ve svých prohlášeních dlouhobě prezentovali základnu jako součást širšího projektu majícího chránit i euroatlantické spojence. Buď tedy došlo k zásadní změně, nebo Novinky tvrdí něco, co nemají podložené. :-?
Američani budou prezentovat cokoliv, co se jim pomůže to prosadit. Už jsme slyšeli z úst našich i amerických představitelů všechno možné, včetně výroků si naprosto odporujíích jak třeba "je to proti Rusku", "není to proti Rusku", "je to proti Íránským raketám", "on je vlastně ale nemá". Prostě všichni lžou. Smiř se s tím. Nikdo nás chránit nebude, co by z toho měl?
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

No proti Ruským raketám nás tento systém nikdy neochrání - jejich plán postřelovýní cílů je takového charakteru že plánovaných 10 antistřel je zlomek skutečné potřeby.

Proti íranským raketám by chránit mohl a s úspěchem. Ale v současnosti v souladu s mými předchozími vstupy si nemyslím že by do pěti let mohl Írán střely spotřebnou doletností mohl mít. To spíše Pákistán.

Rakety Patriot jsou přeceňované a přes podstaná vylepšení nejsou schopné sestřelovat nejnovější typy manévrujících hlavic s pomocným motorem.

Je to prostě všechno divné. Ale pokud jsou určeny proti Rusku, tak je tady nechci.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

No a další novinky. Máme tady návštěvu od Strýčka Sama. Včera zní vyšel tento článek:

http://www.novinky.cz/clanek/130923-ira ... ering.html

Je jen škoda že to není konkrétnější. Dneska z této návštěvy vypadl tento článek:

http://www.novinky.cz/clanek/130987-obe ... -nato.html

Je to zase málo konkrétní ale je zde vidět asi hlavní důvod masivního lobinku-velké investice.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Alnag »

No a odpověď z druhé (též americké) strany bariéry.

http://www.blisty.cz/2008/1/17/art38386.html

http://www.blisty.cz/2008/1/17/art38375.html

8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Raketetová základna

Příspěvek od Neferit Sr. »

NO je to zajímavé. Ale moc by mě zajímalo jak by mluvil, kdyby to nebyl bývalý náměstek ale současný náměstek ministra obrany. Není zde zakopaný problém?

A Japonsko? Zde se dopouští vědomé nepřesnosti. Tato země jako taková v regionu sama stojí proti dvěma jaderným a raketovým velmocem-Číně a Rusku. A třetí KLDR se cpe na výsluní. Myslím si, že Japonsko se tak chová pod tlakem reálné hrozby a nikoliv proto, že na jeho území byl postaven radar.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“