Skripty!

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Margolius
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 23.8.2006 17:11

Skripty!

Příspěvek od Margolius »

Jaké skripty pro jaké postavy???
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

To myslíš ako tú umelú "inteligenciu" :?: .
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Margolius
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 23.8.2006 17:11

Příspěvek od Margolius »

No asi ano... postava, úprava postavy, skripty... a tam sse pak vybírá... pasivní, obranný, útočný atd... třeba hraničář na dálku.... atd.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Žádné nebo vlastní.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

No tam mas popisy dost jasne. Ja UI zapinam len v nebezpecnych oblastiach. Tie speci pre magov moc nepouzivam, lebo kuzla si najradsej vyberam sam. Pre zlodeja vacsinou...hmm, tusim sa to vola prieskumnik, alebo nieco take, to sa ukryva do tienov. Potom len obist, prist so zvyskom party, a ked sa po nej rozbehnu nepriatelia, jedneho prebodnut. Ale v mestach to vypinam, lebo ked sa ukryje do tiena, zastane, a ked prikazem celej parte ist na koniec mesta, a ked tam konecne dojdu, zistim ze zlodej sa ukryl do tiena, a stoji dakde v polovici.
Bojovnikov podla potreby, na co ktoreho pouzivam.
Knazom a magom vacsinou dvam utok z dialky, a ked chcem zoslat kuzlo(alebo s klerikom zautocit nablizko) nic mi nebrani. Nie ako tie carujuce scripty, kde chcem zoslat kuzlo a on prave sam od seba zacne zosielat ine ktore absolutne nepotrebujem.
A za paladinov moc casto nehram, a hranicarom to iste co aj bojovnikom.

Ale uzitocnejsie ako nastavenie scriptov, je dobre nastavenie autopauzy. To sa hodi najma novacikom, ktory nestihaju rychlo a efektivne ovladat celu udruzinu. Vzdy lepsie ako ked ovaldaju 1-2 postavy a poctitac za neho riadi ostatne(a ktomu neefektivne).

edit:
Razfallow píše:Žádné nebo vlastní.
toto som nikdy nepouzival, lebo som ani nevedel ako a nikdy sa mi to nechcelo zistovat.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Margolius
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 23.8.2006 17:11

Příspěvek od Margolius »

Autopauzu jsem si nastavil skoro na všechno.... hodně moc dobrá věc, kolikrát koukám jinam a nevšimnu si, že tam je nepřítel, tak mě to hra sama stopne... :-))) to se mě mrtě líbí.... :-D
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Ja si mnohokrat nastvujem autopauzu na konci kola. Ak sa drzim toho ze kemd ma takto stopne, zosielam HLA, pijem lektvary, kuzlim, tak si mozem byt skoro isty ze ten casovy interval aky medzi tymito vecami musi byt, akurat vyprsi na konci kola a ja mozem postup opat opakovat. Lepsie ako zoslat kuzlo, a potom ked potrbujem rychlo vypit lektvar, tak on prestane bojovat a caka kym bude moct ten blby lektvar vypit, zatial co ostatny donho sekaju.
inak, spozorovany nepriatel, zbran nepouzitelna, clen druziny mrty, najdena pasca, nepriatel zniceny

urcite nie postava zranena a este daka totalna somarina tam je :think:
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Preco? Postava zranena je uzitocne, aspon sa mi nestane, ze mam postavu mrtvu a netusim ako...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Ale ak mas 6 postav a tuhy boj a multiplayer kde musis odpauzovavat 3* stlacenim medzernika, tak ti hra zastane kazdu sekundu. A na to aby si vedel ako su na tom tvoje postavy, staci sledovat dolne okno. Ak ho samozrejme nemas stlacene na 2 riadky. To tam potom naozaj toho vela neuvidis.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Mne ide skor o mensie boje... ;) Btw dufam, ze vies o tom, ze to znamena pauzu az ked je postava vazne zranena, ano?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jediný script, ktorý som kedy v BG používal je ten, ktorý mi upravil/vyrobil Razfallow (thnx) - je pre thiefa, alebo hocijaký multiclass s thiefom - automaticky zapína hide in shadows a po úspešnom schovaní zapne detekovanie pascí - neuveriteľne geniálna vec - pretože komu sa chce stále manuálne zapínať schovávanie a pod. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Scripty jsem nikdy nepoužíval, postavy si radši hlídám sám (i když ten zlodějův vypadá zajímavě.... možná ho zkusím)
U kouzelníků bych ho nezapnul nikdy, AI společníků v počítačových hrách mě většinou irituje a nepřenesl bych přes srdce kdyby postava začala kouzlit něco co nechci (to je také jeden z důvodů proč nepoužívám společníky v NWN)


Autopauzu taky moc nepožívám, radši buším do mezerníku :-P, trvale mám jen v případě vytuhnutí nějaké postavy (ale v případě multiplayeru a kouzlení Alcarity je to nutnost)
Uživatelský avatar
KnightOfNI
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 8.8.2006 12:30

Příspěvek od KnightOfNI »

Huh, svkělé skritpy byly v BG1, v BG2 je jich daleko míň a sou naprd (třeba chybí klerik defenzivní, mág agresivní apod.), jinak když nechci, aby si dělali, co chtějí, vypnu lampičku... dost to pomáhá
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

CrowX píše:je pre thiefa, alebo hocijaký multiclass s thiefom - automaticky zapína hide in shadows a po úspešnom schovaní zapne detekovanie pascí -
Ja som myslel ze pri detekovani pasci zlodej automaticky vystupi z tiena(az na tych par sekund kym strati neviditelnost).

elessar:Ano viem(je to tusim aj nejak tak nazvane, alebo je to v popise). Ide o to, ze niektore casti BG robim bez doliecovania po subojoch, a aj tak mam autopauzu nastavenu dost casto, preto mi to pride zbytocne. Ved v BG je ukazatel zranenia(az moc) vyrazny.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“