Banky a jiné finanční ústavy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

to jsem tim padem nejakyho kokota co mi to zarizoval - musel jsem kvuli tomu do ty banky natrikrat... - nejdriv si to zaridit... pak nemohl najit kartu... a pak si jeste zaridit servis24 na kterej se me automaticky nezeptal... fakt sila.
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ČS... výhody/poplatky nehrotim. Zatim nic mi nepřišlo natolik životně důležitý, abych musel přestupovat, nebo si něco připlácet - hlavně, že je kam posílat a odkud brát 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tak na eBanku asi kašlu (přece jenom, pokud budu mít tak malé přijmy, jako mám teď, tak se to opravdu nevyplatí).

Nejlevnější platební karty vydává Spořka a ČSOB - tak si hodím mincí (asi to vyhraje Spořka - je přece jenom levnejší :lol: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Nejlevnější platební karty vydává Spořka a ČSOB - tak si hodím mincí (asi to vyhraje Spořka - je přece jenom levnejší :lol: ).
Jakto? U ČSOB se neplatí za nic (za výběr z bankomatu se neplatí, za příkaz k úhradě se neplatí, za vedení účtu/karty se neplatí), tak v čem může být spořka levnější?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: Z ČSOB se stala charita nebo kua co?! :shock: Od kdy se v bankách za nic neplatí? Nepřijde ti to, ehm, poněkud nelogické? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:drake127: Z ČSOB se stala charita nebo kua co?! :shock: Od kdy se v bankách za nic neplatí? Nepřijde ti to, ehm, poněkud nelogické? :wink:
No tak já jsem student, takže třeba proto ;-), ale z ceníku to tak jasně vyplývá... Ptám se proto, jestli nikdo nepřijde na nějaký hák. Ale obecně by banky měly platit za to, že jim svěříš svůj kapitál a ony mají možnost výhodně investovat a zvětšovat (ti) ho.

http://www.csob.cz/ret/sg-cenik.asp?prm ... system_all
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

2drake&seven: ani u sporky neplatis vubec nic jako student...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Black píše:2drake&seven: ani u sporky neplatis vubec nic jako student...
Jenže nemáš tu embosku, což je 500 ročně.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KB, Gaudeamus2. platím měsíčně asi 10 korun. Vybral jsem si to celkem náhodou, ne že bych tomu nějak extra rozumněl :-) Jejich web na mě působil nejdůvěryhodněji.
A zatím jsem spokojený
A mezinárodní embosku jsem dostal v rámci toho účtu taky. Jne enchápu, proč musím mít ještě třetí kartu na placení přes net...
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 9.10.2005 17:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ajantis_CG_thief píše:KB, Gaudeamus2. platím měsíčně asi 10 korun. Vybral jsem si to celkem náhodou, ne že bych tomu nějak extra rozumněl :-) Jejich web na mě působil nejdůvěryhodněji.
A zatím jsem spokojený
Ty hele, jakej je rozdíl od starýho gaudeama? Mně nedávno přišla pošta, jestli bych si to nechtěl změnit a já na žádný rozdíl nepřišel...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Ajantis_CG_thief píše:A mezinárodní embosku jsem dostal v rámci toho účtu taky. Jne enchápu, proč musím mít ještě třetí kartu na placení přes net...
Je to lepší - lépe se člověk chrání (limity, příp. další možnosti) a také eKarty se lépe (levněji) blokujou, protože je nikdo fyzicky neukradl.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:
Ajantis_CG_thief píše:KB, Gaudeamus2. platím měsíčně asi 10 korun. Vybral jsem si to celkem náhodou, ne že bych tomu nějak extra rozumněl :-) Jejich web na mě působil nejdůvěryhodněji.
A zatím jsem spokojený
Ty hele, jakej je rozdíl od starýho gaudeama? Mně nedávno přišla pošta, jestli bych si to nechtěl změnit a já na žádný rozdíl nepřišel...
Jednak platíš poplatek 10kč měsíčně a zato "dostaneš" tu embosovanou kartu (s cestovním pojištěním), 2 výběry z bankomatu měsíčně a službu mojeBanka, za což by se jinak měl platit nějaký měsíční poplatek
To by mělo bejt asi všechno, čerpal jsem z ofociálních materiálů, tak snad jsem moc nekecal
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Co jsem teď nastudoval, tak ta emboska je v nadstandardním balíku za 20 Kč/měsíc, což je nějakých 240 Kč ročně, což je o 240 Kč víc než u ČSOB. (Pozn. nejsem agent ČSOB, jen se mi zdá jako nejlepší pro studenty nebo ty, kterým je do 28 let a nejsou studenty (stejné výhody - 40 Kč/měsíc).)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: Já mám taky rád ČSOB - byl jsem tam kdysi na brigádě a jsou tam super lidi :-)

A já jsem se trochu spletl (nechápu proč, ale nějak jsem to pochopil tak, že neplatíš vůbec nic ani za výběr z bankomatů - což je samozřejmě blbost :oops: ) Tj. většina (všechny?) tyhle studentské účty mají skoro všechno zdarma.

Spořka má taky umožňuje kartu na placení přes net - ale ne embosovanou. Teda mě je to všechno ukradené - chci kartu, pomocí které můžu platit přes PayPal (a výběry z bankomatů s ní nejsou dražší než normálně).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No, u bankomatů ČSOB by měly být všechny výběry zdarma - tak jsem to pochopil i já.

AFAIK pokud máš mezinárodní embosovanou kartu (VISA Classic, MasterCard), tak si můžeš platit, co chceš, jak chceš ať už po netu nebo ne (a PayPal ti bude fungovat taky).
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“