Excalibur a jeho vřed

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který herec předvádí dle Vás nejhorší výkon?

Artuš (Nigel Terry)
2
29%
Morgana (Helen Mirren)
0
Žádná hlasování
Lancelot (Nicholas Clay)
3
43%
Guinevra (Cherie Lunghi)
1
14%
Perceval (Paul Geoffrey)
0
Žádná hlasování
Merlin (Nicol Williamson)
1
14%
Uther Pendragon (Gabriel Byrne)
0
Žádná hlasování
Cornwall (Corin Redgrave)
0
Žádná hlasování
Gawain (Liam Neeson)
0
Žádná hlasování
Leondegrance (Patrick Stewart)
0
Žádná hlasování
Igraine (Katrine Boorman)
0
Žádná hlasování
Uryens (Keith Buckley)
0
Žádná hlasování
Kay (Niall O'Brien)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Excalibur a jeho vřed

Příspěvek od Sadako »

Film Excalibur Johna Boormana je úchvaný film - skvělé visuální zpracování, dobře podaný příběh, nádherná hudba a kostýmy, ale má na své kráse jednu pihu a to jsou herci. Občas jsem u toho přemýšlela, jestli si ze mne J. B. nedělá legraci, protože tohle přece nemůže myslet vážně. Možná myslel, možná ne, nicméně máte nyní i Vy tu možnost vybrat toho, kdo byl nejhorší - trubkoindí Artuš? Buzna Lancelot? Dementní Uther? Koza Guinevra? Hlasujte a prosím, svoji volbu doprovoďte i slovy, ať víme, proč je zrovna tento či tato vítězem ceny Unikátní dřevo.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

a kdy to budou dávat v TV, abych se na to kouknul/nahrál si to?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Jednoznačně Gay Lancelot.Musel jsem se přemáhat abych filmu dal aspoň 4*.Opravdu, takový film zkazit těmito herci...nechtěl se za něco John Boorman pomstít studiu?Ale Lancelot je extrém...s ním by neutekla ani Baba Jaga a dokonce ani další bukva-Ivánek z Mrazíka(nebo to byl metrosexuál? :think: )
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ivánek z Mrazika byl árijec
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

V Excaliburu mi krom Lancelota nevadil absolutně nikdo.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Áááách - Excalibur. Můj velmi oblíbený film.
Tak se na ty výtečníky podíváme jednoho po druhém, začnu se svými třemi největšími favority.

Uther Pendragon - Smutná, tragikomická a hlavně naprosto zbytečná figurka, která přišla k Excaliburu jako slepý k houslím, a jehož jediným opodstatněním bylo, že skrz něj intrikářský a chlípný Merlin zneužil překrásnou a spanilou Igraine. Ještě přitom ten zvrhlík myslel na jejího právě několika oštěpy probodnuvšího a v kaluži krve chroptícího manžela – a přivodil si tak nejlepší orgasmus za celá staletí. Kam se na to hrabe zoofilní a po celém severu vyhlášené obcování s bájnou Dračící. Dokonáno jest. Chudák Uther, postižený od narození lehkou demencí a neovladatelnými mohutnými tiky v tváři, je zde zmítán z jednoho sna do druhého a končí stejně jako každý, kdo si něco začal s Merlinem – pod drnem.

Lancelot – Takový příjemný veselý homosexuál. Ač byl jeho výkon možná otřesný, já v něm stále viděl toho naprosto neschopného, ale zasněného a až po uši – do samotného konce svých sil - zamilovaného malého chlapce, kterého jeho otec pravidelně před spánkem zneužíval. Svůj nahromaděný vztek si tak vybíjel při soubojích, jejichž zvládnutí bylo opravdu to jediné, co v životě mohl dokázat. Moment, kdy vznešeně a s nebesky přiblblým výrazem stojí na schodech a sleduje, jak se „jeho nejlepší a milovaný přítel“ a „ta nejmilovanější bytost na světě“ odebírají do přilehlé komnaty vyzkoušet kvality nejnovějšího lože, patří k nejlepším. Zkrátka – jeho roli jsem mu nemohl nevěřit.

Artuš – Opravdu král. Merlin věděl co dělá, když se jej zbavil. Bohužel náhoda a teplý golfský proud tomu chtěly, že se, namísto klidné smrti v lese, ještě jednou vrátil na scénu a zkazil co se dalo. Nejdříve zlomil a pak rovnou ztratil Excalibur (daroval ho nějaké děvce z jezera), vypil drahocenný artefakt, postavil bezcenný hrad - se stolem jako dnem láhve absinthu - na největším britském nalezišti ropy… Zkrátka byl zjevně po otci a namísto mozkové tkáně zdědil tuhý kořínek. Jediný užitečný skutek, který udělal, bylo zabití svého syna – geny tak už navždy zůstanou v zemi. Neschopný s mečem, neschopný v posteli… Dokonce až tak, že mu jeho žena utekla s homosexuálem a on jí byl do konce života věrný. Navíc byl paranoidní a neschopný o čemkoliv rozhodnout, proto ho Merlin zneužíval jako loutku s ostrým klacíkem a ještě mu dával dávky LSD – jak jinak si vysvětlit ty debilní výrazy, které v průběhu celého filmu předvádí.


Nedá mi to jinak - král je král - musím hlasovat pro Artuše. 8-)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 9.9.2006 23:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Zatím jsem na to nekoukala, ale už to mám asi 10 let někde nahrané na VHS :-) Podívala jsem se tedy alespň na herecké obsazení. Guenevere - Cherie Lunghi je sice pěkná, ale že by byla až tak krásná. Lancelot, to je teda pěkně ošklivej chlap, charisma má nejspíš rimmerovské tj. v malíčku. Artuš...no možná ve filmu. Musím se na to podívat, abych viděla, co se dá s takovými herci natočit.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Monza jsem to nekdy videl, kazdopadne si to vubec nepamatuji. Ale nekdy si to urcite sezenu, pac tam jedna postava vyrkne magickou formuli zacinajici slovy 'Anaal Nathrakh' ... 8-) :-D
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

necrotising_ píše:Monza jsem to nekdy videl, kazdopadne si to vubec nepamatuji. Ale nekdy si to urcite sezenu, pac tam jedna postava vyrkne magickou formuli zacinajici slovy 'Anaal Nathrakh' ... 8-) :-D
Anaal Nathrakh? A co se proboha pak stane? :lol:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vanda: Zpoza kulatýho stolu vyskočí několik zarostlejch maníků s kytarama a tunovejma zesilovačema, znásilní a vyvraždí celej Avalon a v hořících troskách to pořádně vohulí. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Necrogeddon :twisted: .
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“