Cestování v čase

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Před pár lety jsem byl v jedné brněnské restauraci.Kdyby to šlo, tak bych čas vrátil zpět a šel bych do jiné, vůbec mě tam nechutnalo...
A to by mě změnilo celý život...nebo nezměnilo?To je ta otázka.Je člověk pánem svého osudu?
Znám takové malé story.Jeden známý měl jet někam na oslavu(už nevím do jakého města, ale to je nepodstatné) na dvacetiny jeho (tuším) bratrance.Připravoval se na odjezd, ale na poslední chvíli mu do toho něco přišlo a tak neodjel.Za 2 měsíce jel na nějakou akci do Čech ale ujel mu vlak protože zaspal a tak musel jet až o 2 hodiny později.V tomto dalším vlaku potkal krásnou dívčinu a dal se s ní do řeči.Z rozhovoru vyplynulo, že je známá jeho bratrance a že na jeho oslavě byla hostem.Seznámili se, zamilovali a nedávno se vzali ;-)
Teď je ta otázka, co kdyby na tu oslavu odjel?Poznal by se tam zcela jistě s touto slečnou a možná by spolu začli chodit o trochu dříve.Dá se říct že je jeho vyvolená?Co kdyby nezaspal a odjel prvním vlakem?Potkali by se někdy?Bylo to dílo náhody, nebo osud?Na tyto otázky imho nelze naleznout odpověď... 8-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zakat: Jejich vztah nebude klapat a za 3 roky se ve zlém rozejdou. Kdyby ale jel tím vlakem, který mu ujel, poznal by někoho, s nímž by byl do konce života. Kdyby ovšem jel onehdá na tu oslavu, seznámil by se s tou první a tudíž by nikdy nepoznal tu "osudovou". Jojo, je to legrace. Osobně v nic jako osud nevěřím.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Ajantis:Přesně tak, i to je možné...a pak si bude říkat:"Kdyby tak šel čas vrátit zpět" :-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Neříkal, protože by ani nevěděl že tu "osudovou" mohl potkat :-P
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

A ona bude říkat:"Že já jsem si nevzala Pištu Hufnágla" :lol:
AlieN:Proč by to nemohl říkat, samo že by to nevěděl, myslel jsem to ve stylu "Kdybych to byl býval věděl tak bych s ní byl býval nechodil."
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Kdybych změnil všechno, co bych změnit chtěl, tak bych musel vyjít na ulici a ptát se lidí, kdo je prezident. To by mi za to asi nestálo. :-)

Jinak si myslim, že s tou závislostí hromady písku na jednom zrnku se to trochu hrotí. Změnit nějakou situaci nepochybně znamená i vliv na události nadcházející, ale kdyby Zakat tenkrát zašel do jiný restaurace, tak by se tak maximálně najedl v jiný restauraci. Moc mi nesedí začít vymýšlet varianty, jako že kvůli němu se jinýmu hostovi změní život, protože by chvíli musel čekat na kabinku, kde by Zakat kadil...

Chápu, žes to myslel jako vtip, ale přišlo mi to jako pěknej příklad ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hamster píše:Moc mi nesedí začít vymýšlet varianty, jako že kvůli němu se jinýmu hostovi změní život, protože by chvíli musel čekat na kabinku, kde by Zakat kadil...
:lol: :applause:
Vzpomněl jsem si ještě na skvělou českou komedii Zabil jsem Einsteina, pánové.Tam je skvěle vykresleno to "co kdyby"... ;-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

V tomhle tématu se vůbec nemá cenu nimrat.

ad osud - žádný osud ani nic jiného imho neexistuje, docela se mi zamlouvá ta "teorie", že osud je vlastně talent, který můžete využít, anebo nemusíte. Takový fatalismus jako že když si teďka sednu a hovno budu dělat, výsledek bude stejný jako kdybych se o něco neustále snažil, mi přijde směšný. S tím ale souhlasí, doufám, většina lidí.
Život je imo chaos bez jakéhokoliv řádu a je jen na nás, jak se s tím vypořádáme.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Je v mé minulosti asi dost věcí, které bych chtěla změnit, ale co se stalo, stalo se...přesto něco bych ráda změnila, kdyby to šlo...a tím je smrt mého bráchy a co by se tím změnilo? zcela sobecky říkám: kromě sester bych měla i bráchu 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Je pár věcí, které bych ráda vzala zpět a i bych si vybrala alespoň jednu jedinou, která mi přijde, že se nikdy stát neměla.
Jinak se téměř ve všech případech držím hesla, nikdy nevíš, co je dobře a co je špatně. Někdy i zdánlivě špatné věci se počase ukážou, že byly dobrými.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vanda píše: Někdy i zdánlivě špatné věci se počase ukážou, že byly dobrými.
Nesouhlas. Dobré věci, které následují po věcech špatných nedělají z původní události událost dobrou. Tím myslím, že i když "zdánlivě špatná věc" (=věc, která má okamžitý negativní efekt) vytvoří návaznost na situaci pozitivního charakteru, neobhajuje to negativum předchozí události. To by jinak totiž znamenalo, že se dostáváme do osudové sféry, kterou tu tuším zatím všichni jednohlasně odmítli.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hm, tedy ne že bych to nečekal (příspěvky typu - ne, nic bych neměnil - co se mělo stát stalo se atd.), ale že se téměř ani nikdo nepokusím... hm :think:
Brát to takhle, tak samozřejmě také nic neměním. Ano - i negativní události mě nějakým, způsobem posílili. Jsou lidé se kterými bych se až tak nesbližoval a nopak, ale také nemohu říci že by to bylo nějak špatně, ovšem když se tady nad to vnímaní povznesu - a zaměřím se čistě jen na tu možnost, tak bych se vrátil jen o pár dní zpět a 'trochu' si přilepšil sázkami :twisted: :twisted:
Za vydělané peníze bych si nejspíše postavil nějakou tu nemovitost atp. 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Hamster píše:
Vanda píše: Někdy i zdánlivě špatné věci se počase ukážou, že byly dobrými.
Nesouhlas. Dobré věci, které následují po věcech špatných nedělají z původní události událost dobrou.
Ale ano, mohou udělat. Například, něco se stalo či nestalo a v daný moment ti to fakt vadí, ale pak zjistiš v kontextu návazných událostí, že to, jak se to stalo, je dobře a jsi za to opravdu rád. Nelze tedy říci, že se stala špatná věc, ale v daný moment bylo tebou subjektivně takto vnímána, protože jsi si třeba myslel, že tím nějaká událost je odepsaná nebo je to její konec. Po delším časovém zhodnocení v ní vidíš pouze samá pozitiva. Zpětně o té události prostě říct už nemůžeš, že to bylo špatně a nebo to vůbec nebyl konec něčeho, ale začátek jiné lepšího konce. ;-)

Frosty: na peníze jsem ani nepomyslela, ale máš pravdu, že vyhrát v loterii by se mi docela šiklo.:-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Destiny? That's right! Get out off my way... Yep, ake by bolo vsetko krasne to zvrhnut na osud, ale bohuzial ako clen fanklubu slobodnej vole musim odmietnut... No a keby Zakatov znamy stihol ten vlak? Tak by dnes mal mozno niekoho ineho a vravel by si, ake bolo dobre, ze bol na mieste yyy v case xxx a stretol "tu pravu"... No a po tretie- ci by som si stavil kupr. na Grekov? Zil som bez tych penazi doteraz, budem zit aj bez nich. A nebolo by to dvakrat fair.... :-P

Hamster- s tymi negativnymi udalostami mas asi pravdu. Ale... Mno, dost dlho som bol sikanovany a buzerovany istymi idiotmi z vedlajsej triedy.... Bolo to strasne, ale zase som viacmenej ziskal imunitu, stal sa menej nedotklivy a viac cynicky... Takze ostanem pri svojom vsetko zle je na nieco dobre... 8-)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Hamster píše:Kdybych změnil všechno, co bych změnit chtěl, tak bych musel vyjít na ulici a ptát se lidí, kdo je prezident. To by mi za to asi nestálo. :-)
Ray Bradburry? Storm? :think:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“