Legální CD a potíže s nimi

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Legální CD a potíže s nimi

Příspěvek od Vanda »

sevencreature píše:No, heh, pořád můžeme vyžadovat jako podmínku registrace dohrání BG 1, BG 2 nebo Planescape Torment ;-) :lol: :lol: Určitě by to některé podvratné živly odfiltrovalo :lol: Ale IMO by to byl trochu overkill :-) I když... :think: :mrgreen:
To není fér, BG1 se nedá už legálně koupit a Planescape taktéž ne, v podstatě by se tím rozproudilo pokoutní domácí pálení.:-) Jestli ono by to nebylo nabádání ke kriminální činnosti. ;-) Když tak to omezte na dohrání BG2 a termín do vánoc. ;-)
(Už jsem ve 4. kapitole :twisted: )
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Vanda: Nemusíš se bát, 7c použil spojku nebo nikoliv a, takže stačí jedna jediná hra ;-) A samozřejmě pokud jsi u ní strávila alespoň několik hodin.. .Což očividně ano, pokud nejsi Cheater level 13. :-D ;-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vanda píše: To není fér, BG1 se nedá už legálně koupit a Planescape taktéž ne, v podstatě by se tím rozproudilo pokoutní domácí pálení.:-)
U her, který se legálně těžko sháněj, to zas až tak strašný morální dilema nepředstavuje... :twisted:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Cesare píše:
Vanda píše: To není fér, BG1 se nedá už legálně koupit a Planescape taktéž ne, v podstatě by se tím rozproudilo pokoutní domácí pálení.:-)
U her, který se legálně těžko sháněj, to zas až tak strašný morální dilema nepředstavuje... :twisted:
V podstatě k tomu nabádají sami vydavatelé. ;-) Ono nakonec pořizování kopií pro svou vlastní potřebu není vůbec nezákonné.:-)

Bodkin: několik hodin? Poslední dobou málem nedělám nic jiného než hraju BG2. Zrovna včera jsem šla spát o půl sedmé ráno. :oops: Musela jsem totiž dorazit tu léčebnu. Teda nemusela, ale znáte to. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Vanda píše:Ono nakonec pořizování kopií pro svou vlastní potřebu není vůbec nezákonné.:-)
Chyba lávky holka. Kópiu si môžeš spraviť len z originálky, ktorú vlastníš ;-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Nuke: nebudem se hádat, ale myslím, že to skutečně není přesně definováno, že to musí být originálka, kterou vlastním, ale ten, co mi poskytne tu originálku, tak už zákon porušuje.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vanda: Záložní kopii si můžeš skutečně pořídit pouze pro svou potřebu. Je to nadmíru logické.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vanda píše:Nuke: nebudem se hádat, ale myslím, že to skutečně není přesně definováno, že to musí být originálka, kterou vlastním, ale ten, co mi poskytne tu originálku, tak už zákon porušuje.
Naopak. Afaik po poslední úpravě zákona nesmíš zálohovat ani vlastní orginálku, ale když ji jen někomu půjčíš, tak to trestné není.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Adieu: Afaik zálohovat můžeš, leč nesmíš při tom porušit ochrany proti kopírování...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn: ... což v dnešní době superbuzerujících ochran prakticky znamená, že ne ;-).
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

skvěle řečeno... ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:Adieu: Afaik zálohovat můžeš, leč nesmíš při tom porušit ochrany proti kopírování...
Ty ochrany už musíš prolamovat i když si chceš originálku jen zahrát. Viz VtM Bloodlines a mé problémy se zpištěním této hry. :evil:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Njn, např. už se nesmí používat ani no-CD patche. A to je docela k nasrání, když jsou hry, jež mají na CD ochranu, která neustále kontroluje, jestli je CD v mechanice a tím užírá výkon. :-?

EDIT: drake: Jj, to je dost dobře možné. Ale obávám se, že ty postihy již budou tvrdší... Btw už je líp definováno i to, že si nesmíte stáhnout komerční produkty někde zadarmo - kolem toho byl dřív docela bordel.
Naposledy upravil(a) Adieu dne 11.10.2006 16:54, celkem upraveno 1 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

NoCD patche se nesměly používat nikdy, pokud tím zasahovaly do kódu (tzn. patche jsi nesměl použít a celé exáče šířit). CD Image byly ještě nedávno povolené.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Hmmmm....Zajímavym směrem se ubírá diskuse o tom jak sme našli sigil.Mysíte si že k vám domů někdy někdo přijde a bude kotrolovat jestli máte originálky,použíáte NOcd patche nebo image cd???Docela pochybuju, i když se to stát může.Ale co: pálený céda sou zálohy originálek a ty se mi náhodou zničili a tak sem je vyhodil.
A abych nebyl moc OT :sigil sem našel tak,že AlmSiVi furt ve škole něco reptal o nějakym foru a nedalo se to moc vydržet. Tak sem se kouknul co to je zač a celkem se mi zalíbilo, tak sem se zaregistroval a začal spamovat :lol: jak někteří psali.(doufám že se váš názor aspoň trochu změnil od tý doby)
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“