Práva a povinnosti menšin

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Cozzinnni-pokud jsou tak na vymření-doufám.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Vallun píše:
Neferit Sr. píše: Co je pro malé dítě lepší-vyrůstat v rodině tvořeně milujícím homosexuálním párem a nebo 18 let v dětském domově?
Pokud bude systém péče v Dětských domovech fungovat tak, jak má, bude podle mého názoru, pro dítě lepší vyrůstat v onom kvalitním dětském domově.
Ani jedno není ideální, ale jak jsem psal výše, "...asi je opravdu lepší mít např. dvě lesbické matky, které však pro adoptovaného potomka udělají všechno, než opileckého otce a hysterickou matku, kteří si potomků ani nevšimnou".
Já mám problém v něčem jiném, a to je soužití jako takové, prostě si to jen těžko představuju. Ale možná jednou názor změním, jedno je jisté: Dokud se to nevyzkouší, budeme jen přešlapovat na místě a "hádat se" zda ano či ne.
Představte si utopické řešení: Vybere se pár homosexuálních párů a dá se jim na výchovu dítě. Pak by se ukázalo, zda je možné, aby tyto páry vychovávali dítě a pokud by nedošlo " k žádnému "zmatení vzorů" či "posunu hodnot" ", v pořádku, povolme to. Jestliže by to bylo naopak, ne. Já vím že je to trochu sci-fi, ale jak jinak to vyzkoušet, do té doby budou jen dohady.
Ještě bych rád dodal, že JSEM pro registrované partnerství - tak jak je právě v platnosti mě nedělá žádný problém, naopak si myslím že by měli míthomosexuální páry žijící spolu 30 let např. možnost dědit atp. - znění zákona zde.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Neferit Sr. píše:pokud společnost považuje ze nevhodné nosit v účesu kost a na opasku lebku tak i když je to pro přísušníka menšiny cenná tradice tak to prostě dělat nemůže.
Tak tohle mě dost překvapilo... :-? Ty bys normy oblékání dával do zákona? Chápu, že ta lebka je jen nadnesený příklad (Ještě jsem neměl tu čest), ale připadá mi dost přehnané, aby stát vynucoval hrozbou trestu uniformitu lidí.

Vallun: Zajímá mě tvoje odpověd na tohle: Vidíš rozdíl, mezi výchovou svobodnou matku, která je heterosexuální a svobodnou matkou, která je homosexuální? (V obou případech jde o biologickou matku - dejme tomu vdovu/rozvedenou/s neznámým otcem - to na věci příliš nemění, když ho dítě nezná tak, jako tak).
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Zakat: Tak jsi to popsal s Tebou souhlasím - pro mě osobně s mým konzervativním pohledem na rodinu je to obtížně představitelné-ale když jsem si pravdivě zodpověděl položenou otázku, dokázal, jsem to vidět realističtěji a dnes si myslím, že by to mohlo být řešení pro štěstí nemalého počtu dětí.

Hamster: Dobře, nechtěl jsem uvádět nic tvrdého ale protože teď vypadám, že chci lidi oblékat do uniforem tak dobře. Jestliže si africké národy mrzačí ženskou populaci brutálními a často smrtelným obřízkami a je to pro ně cenná tradice v Evropě to nemá co dělat - a ktomu je máme právo nutit, postihovat je a v případě potřeby i deportovat. Doufám že nedotčenost žen tohoto typu u majoritní většiny a třeba súdánské menšiny není uniformita.
Jestli můj příspěvek vyzněl jinak, jde o neschopnost správně složit slova, ne o potřebu diktatury za každou cenu a ve všem.

Vallun: Myslím si že žádný dětský domov nemůže pro dítě udělat tolik co funkční a citově sladěná rodina. Proto s Tebou po dlouhé době nesouhlasím.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Jo taklhe... mno ale mrzačení lidí už zakázané je, takže věc je uzavřena. Trest si takový člověk samozřejmě zaslouží i z morálního hlediska (Alespoň mého). Jestli je to tradice, nebo ne je naprosto irelevantní. O podobných obřízkách v čechách a na moravě jsem ale zatím neslyšel. Když to tak vezmu, tak žádný z černošských imigrantů z afriky, které jsem poznal (Ať už křesťané, nebo muslimové), mi nezapadá do škatulky agresivní divoch... No nic - Je fakt, že televizní zprávy poslední dobou sleduji stále méně a zločiny na netu příliš nevyhledávám...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad "ženská obřízka" neboli infibulace - dá se s ní setkat i u nás, ale to musí být člověk gynekolog. Ale velmi, velmi zřídka, jelikož příslušnice toto praktikujících kmenů, většinou moc často do ČR nedorazí, takže není ani nijak právně ošetřena a byla by brána asi jako těžké ublížení na zdraví.
Např. ve Francii je zakázána, ovšem tamní početná africká minorita to řeší způsobem navýsost mazaným - provádí infibulaci dívkám již v kojeneckém věku (běžný věk je 6-12 let), takže nehrozí komplikace od podezření okolí - absence ve škole, náhlá kulhavá chůze, hodiny strávené na WC, či pravidelné kolapsy v době menstruace. Díky ne zrovna malé mortalitě při této praktice se také snáze utají, na co dítě zemřelo.
Zde něco více - anglicky a tady česky (proč z české wikipedie nejdou házet linky, krucifix..).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ženská_obřízka

Tady ještě obrázek, jak to vypadá před a po infibulaci.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 19.10.2006 14:12, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster-
zakázáno je i vraždění, neplatit jízdné,podvádět-a stejně se to děje. Ale Západní Evropa jak ukazuje článek o Belgii se chová tak, že africké menšiny můžou dělat co chtějí a vždy se hledá omluva, a vlastní obyvatelsto je trestáno. Navíc tyto komunity se tak chovají skrytě a zastrašují své příslušníky, kteří by se chtěli bránit.

Je zakázáno ničit cizí majetek? Je . A kolik aut shořelo ve Francii- 5 nebo 10 tisíc? A od té doby jako by se slehla po trestu za tak děsivou devastaci zem. Ale Francouský parlament hledá cesty jak tyto agresivní a nebojím se říct naprosto nepřizpůsobivé imigranty uklidnit a utišit místo aby nekompromisně zasáhl a zajistil tak bezpečí života a majetků vlastního obyvatelstva.Jestli tohle není špatně tak co potom je.

Že u nás potíže tohoto typu nejsou? Máme pořád imigrantů málo. Ale podívej se dokonalou ukázku diskriminace majoritní většiny a to státem ve prospěch romské menšiny.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vampria: Tak to je masakr
Neferit Sr. píše:Hamster-
zakázáno je i vraždění, neplatit jízdné,podvádět-a stejně se to děje.

To je moc hezké, ale to jsme skončili u křiku z okna.
Neferit Sr. píše:Navíc tyto komunity se tak chovají skrytě a zastrašují své příslušníky, kteří by se chtěli bránit.
minoritní komunity se ke svým interním menšinám chová stejně, jako vetšinová společnost - zastrašuje je, pokud se pokouší chovat jinak... chm...
Neferit Sr. píše:Že u nás potíže tohoto typu nejsou? Máme pořád imigrantů málo. Ale podívej se dokonalou ukázku diskriminace majoritní většiny a to státem ve prospěch romské menšiny.
Teď nevim na co přesně narážíš. Nějaké projevy čítankové ukázky diskriminace na sobě kvůli cikánům nepociťuju.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vampirie-to je tedy něco.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Vampirie-to je tedy něco.
Před pomlčku a za pomlčku patří mezera :wink:

Hamster: Třeba ubytování tak snadno nezískáš AFAIK :think: Ale teď střílím od boku :anxious:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:
Neferit Sr. píše:Vampirie-to je tedy něco.
Před pomlčku a za pomlčku patří mezera :wink:
:roll:


Hamster: Pozitivní diskriminace v jejich prospěch občas vidět docela je. Spousta romů svým chováním a způsobem života ve (státem zaplacených) domech překračuje zákon, ale je to často přehlíženo, nebo pod nejrůznějšími výmluvami promíjeno. (a pokud se proti tomu někdo vysloví tak se VELMI hlasitě ozývají s tím že jsou diskriminováni)
Naposledy upravil(a) AlieN dne 19.10.2006 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Neferit Sr. píše:Ale vznikne- li na území kteréhokoliv státu národnostní nebo náboženská menšina nikdo mi nevyvrátí, že ... musí respektovat právní řád-
O tom není sporu.

Ten příklad s nošením kosti a lebky je něco jiného, byť i tohle se děje - viz ty spory v Británii, zda mohou či nemohou muslimské ženy chodit se zahaleným obličejem. Pokud jde o oblečení a jiné věci, které se ostatních lidí nijak nedotýkají a nejsou protizákonné, většině do toho nic není. Ženská obřízka je samozřejmě něco jiného - nejde o to, že by to byla pro nás neobvyklá tradice, ale zkrátka je to ublížení na zdraví. Pročež trestat.

A na závěr - pokud je právo těžko vymahatelné, je to samozřejmě problém. To je (třeba u nás) problémem obecně, nejen národnostních menšin, ale zase je pravda, že v nějaké romské komunitě může být vymahatelnost složitější než jinde.
A proč tak těžko probíhá třeba ve Francii integrace přistěhovalců, to už je zase jiná pohádka - ale není to jen o tom, že by "tito se integrovat nechtěli".
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ajantis-
máš pravdu,pro nás je to ublížení na zdraví, pro ně to je tradice a budou ji bránit proti komukoliv.

Hamster-
jaký křik z okna? Když to uděláš Ty, půjde po Tobě stát jak pes po uzeném. Když to udělá Rom- tak mimo tu vraždu se to odloží NIKDY SE TO NEDOHLEDÁ V 50% PŘÍPADŮ. To jsem si vydiskutoval s PČR OO Prostějov-poseděl jsem si tam dvě hodiny. Tiše jsem zíral jaká je vůle hledat něco v romských oblastech.

Pozitivní diskriminace? U nás dokonce Rómové dostávali půjčky jako že na bydlení až 1 milion-a ve smlouvě měli zakotveno, že ji nemusí vrátit pokud nebudou mít jak-dá ti někdo takovou půjčku? Nekecám, omílala to i NOVA.
Zajdi na úřad-když máš v dokladu chybu jedeš jak z kina. Ale přijde tlustý cikán s dvěma pobočníkama, třema ženskýma a pěti dětičkama a jak se kolem nich běhá-ani by nikdo neměl odvahu jim říct, že mají něco špatně-okamžitě řvou o rasismu-to jsem zažil tolikrát, že už jsem se přestal divit.

Já nic moc nechci-ale tvrdě pracuji, vydělávám a platím daně jako idiot-a výsledek? Mimo jiné musím každý měsíc uživit jednoho Róma napůl s nějakým jiným idiotem co je na tom stejně. A proto bych rád měl stejnou péči na úřadech, u doktora, na poště jako má ten chudák diskriminovaný Róm. Chci tak moc?

sevencreature - děkuji! Já se polepším.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, přesně to byla ta věc s bydlením, na kterou jsem narážel. Ostatní problémy to samé - tedy ne, že bych se policistům divil, když něco opakuješ x krát a k ničemu to nevede, tak se ti do podobné činnosti moc chtít nebude :-?

AlieN: :eh: ? Jen upozorňuji :wink: Nevidím na tom nic špatného - osobně jsem radši, když mě lidé na moje chyby upozorní, abych se jich příště vyvaroval, než že je mlčky přehlížejí (heh, myslím technické chyby, nikoliv chyby charakteru :mrgreen: :lol: :lol: :anxious:). Ber to tak, jako když ti někdo řekne, že máš zaparkované auto a zapomněl jsi zhasnout světla - asi toho, kdo ti to řekně nepošleš do háje, což? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Adieu píše:
durana píše:... A tiez nechapem postoj Adieua...
:shock: Já napsal něco takového? :shock:
Takže to trochu upřesním, aby bylo jasno: jsem pro manželství partnerů stejných pohlaví i pro adopci do těchto rodin. ;-) Jen si nemyslím, že už nastal čas, kdy by v naší nesnášenlivé společnosti plné předsudků byly ty adopce možné.
Sorry, to pisal Vallun. Presnejsie pisal o jednom takom pripade. Fakt sry, mala zamena osob.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“