Práva a povinnosti menšin

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Neferit Sr.: Neplacení jízdného prochází kdekomu a ani to násilí na revizorech rozhodně neni výsadou menšin. Pokud někdo někoho udává kvůli podvodu, tak přece nejde o neznámou osobu, takže nechápu, proč by to konkrétnímu cikánovi měli policajti smést ze stolu. Krádež (pokud jsi jí myslel) je pak už něco jiného, protože policajti nejspíš nebudou skákat blahem, pokud jim řekneš, že tě nějací cikáni obrali a chceš, aby to řešili, ale myslím, že se nebudou svíjet v extatických křečích ani když po nich budeš chtít hledat peněženku kdekoliv jinde.

Co se týče pozitivní diskriminace např. na tebou zmíněných úřadech, tak se zneužíváním "diskriminace" a "rasismu" se nedá než nesouhlasit, ale to je podle mě věc jejich vlastního rasismu, do kterého jsou zatlačení nezbytným defenzivním postojem vůči zbytku společnosti, která se na ně dívá skrz prsty - což je docela kvalitní začarovaný kruh.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster -
mám pocit, že se motáme v začarovaném kruhu. Zkusím tedy nějak jinak vyjádřit, co se v celé diskusi pokouším dokázat-že je zde na cestě problém a to jak já mám obavu dost velký. Vypustím jakékoliv svoje nelibosti vůči všem ostatním menšinám a podívám se pouze a jen na problém, který považuji za největší a to muslimské menšiny v Evropě. V zhledem k tomu, že naše muslimská menšina je natolik malá, že se o ní vlastně nemluví, nemám žádné varovné informace z domova ale v naší sjednocené Evropě je situace jiná.
V roce 1997 vyšla kniha „Přichází Islám?“ V této knize cituje výrok tehdejšího náměstka tureckého premiéra Yalmaze, který prohlásil- „EU musí zapomenout na své křesťanské kořeny“.

Teď fakta: představ si, že v Německu žije asi 5 milionů muslimů-Turků.Díky stálé vlně přistěhovalectví, vysoké porodnosti a rostoucí misijní práci imánů je v Německu nejrychleji rostoucí náboženství právě islám. V Německu se objevilo na internetu heslo: „ Ein Gott, ein Buch, ein Proplet,eine Menschheit“. Přeložme si to:

Ein Gott, - jeden bůh
in Buch, - jedna kniha-korán
ein Proplet, - jeden prorok-Muhammad
eine Menschheit, - jedno lidstvo, tento výraz ale muslimové používají ve smyslu dům islámu.

Myslím si, že je to na pováženou-je to menšina v křesťanské zemi, která křesťanství pomáhala šířit, postavila na něm svoji existenci, etiku, právní řád – prostě všechno.A tato menšina veřejně - internet je veřejné médium – hlásá že tuto skutečnost neuznává. Jak se bude chovat v případě přijetí Turecka do EU? Není to ideální pátá kolona? Na likvidaci Československa stačilo tři a půl milionu Sudetských Němců.

Zastánci trvalého dialogu s islámem dnes z důvodu snahy neprovokovat, neklást otázky které by islámská inteligence mohla považovat za útok na islám rezignovali na základní hodnoty víry a politiky. Jen aby uspokojily požadavky z našeho pohledu nedemokratických islamistů. A výsledek? „Díky vašim zákonům vás ovládneme“. Toto hluboce pravdivé tvrzení na adresu EU pronesl v roce 1999 imán v Izmiru při konferenci islámských teologů ze zemí EU, tehdy ještě bez Česka.
Můj závěr: EU postupně ze strachu z konfrontace na kterou nemá žaludek rezignovala na své hodnoty. A postoj k islámu se tak stává zásadní zkouškou identity v moderní Evropě.

Můžu takto pokračovat ale pro pochopení mého pohledu na problém menšin to stačí. Samozřejmě pokud to kohokoliv zaujme rád se v tomto směru budu angažovat.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Našel jsem něco zajímavého. Na rozdíl ode mně to asi dokážete jako generace odchovaná v počítačových kolébkách ocenit.

TEHERÁN/PRAHA, 19. 10. 2006
Blogy "dobývají" svět. Internetových deníků existuje nejméně 55 miliónů. Každou vteřinu přibudou další dva. Na jejich vliv proto nyní vsadilo i konzervativní vedení Íránu. Vlastní blog si zřídil prezident Mahmúd Ahmadínežád a nyní ho následovali i tamní duchovní. Školení ve psaní internetových deníčků se v Íránu ujal speciálně vytvořený úřad pro šíření náboženských blogů. V Kómu, náboženském centru Íránu, se kursů podle britského deníku The Guardian účastní na tři sta studentů, teologů a duchovních včetně ajatolláhů.To, že íránští představitelé chtějí prosazovat své myšlenky a zvyšovat svou popularitu pomocí blogosféry, je poněkud ironické. Írán totiž spolu s Čínou patří mezi země, kde jsou blogy úřady nejvíce kontrolovány. Někteří bloggeři za svou kritiku tamního režimu skončili ve vězení a íránské úřady kritické internetové deníky blokují. Vedení vlastního blogu bylo od íránského prezidenta zjevně dobře promyšleným krokem. Přes státní kontrolu jsou blogy v Íránu velmi populární. V Íránu údajně bloguje na sto tisíc lidí. Ahmadínežádův deník si navíc může přečíst každý, kdo se dostane k internetu.

Otec byl kovářem Na vytvoření jeho blogu upozornila minulý týden íránská televize, která vyzvala posluchače, ať začnou posílat zprávy prezidentovi na internetovou stránku http://www.ahmadinejad.ir. Tam na ně čekala zároveň první zpráva od prezidenta, v níž čtenářům vyprávěl o svém mládí. "V době, kdy ušlechtilost byla ještě ctností a za největší štěstí byl považován život ve městě, jsem se narodil v chudé rodině v odlehlé vesnici u Garmsáru," napsal íránský prezident návštěvníkům svého blogu. Těm dále vylíčil, že jeho otec byl pracovitý kovář. Živit rodinu pomocí kladiva a kovadliny se mu prý ale nedařilo. Ahmadínežád proto podle vlastních slov během studií na střední škole začal pracovat: vyráběl součástky do chladících zařízení.
Ahmadínežád, který je na Západě vnímán jako populista se skrytými ambicemi opatřit Íránu atomovou bombu, ve svém blogu také nezapomněl vyzdvihnout, že byl velmi dobrým studentem. Při vstupní zkoušce na univerzitu se prý ze 400 tisíc studentů umístil na 132. místě. A to prý navzdory tomu, že tehdy trpěl krvácením z nosu.
Chvála až z Austrálie Ahmadínežádova stránka je ale hlavně politickou propagandou. Prezident zde mluví o "velkém americkém Satanovi" a nebere si servítky ani vůči svrženému iráckému vůdci Saddámu Husajnovi, který v 80. letech vedl s Íránem válku. Ahmadínežád ho nazývá agresorem opilým mocí. Na blogu, jenž se tváří nestranně, jsou zveřejněny i zprávy od čtenářů ze Západu, od něhož se Írán stále více vzdaluje. "Děkuji Vám za ten blog, je velmi zajímavý. Pouze jsem Vám chtěl sdělit, že zcela podporuji Váš postoj vůči kapitalistickému teroru," sdělil íránskému prezidentovi muž, který se představil jako Jonathan Baumann z Austrálie.
Svérázné hlasování Návštěvníci blogu mohou i hlasovat. První otázka, k níž se mohli vyjádřit, zněla: "Myslíte si, že cílem Spojených států a Izraele při útoku na Libanon je zmáčknout spoušť další světové války?" Na to, že by snaha íránského vedení ovládnout blogosféru šla ruku v ruce se zkvalitněním internetových služeb, ale mohou Íránci zapomenout. Vláda totiž nyní zakázala vysokorychlostní internetové připojení. Podle kritiků tím chce omezit vliv západní kultury v zemi. Stahovat západní filmy a hudbu z internetu teď bude mnohem obtížnější. Tento krok přitom navazuje na podobné opatření v minulých měsících, kdy íránská policie zabavila lidem tisíce parabol, aby nemohli sledovat zahraniční satelitní kanály. Íránští duchovní mají prý strach, aby jejich vysílání neohrozilo šíření islámských hodnot mezi mladou íránskou generací. Ty mají podpořit jejich blogy.

Planeta bloggerů Desítky miliónů deníkůBlogy, čili internetové deníky, jsou stále oblíbenější. Podle odhadů jich bylo vytvořeno již na 55 miliónů. Blogosféra, která zahrnuje komunitu všech bloggerů, se v posledních letech každý půlrok zdvojnásobila.

Blogy, o nichž se mluví
Ahmadínežádův blog http://www.ahmadinejad.ir Slouží íránskému prezidentovi. Propaguje jeho vyhraněný světonázor. Zdroj: bbc, http://www.technorati.com

V posledním příspěvku jsem psal o rostoucím vlivu islámu v Evropě. Předtím jsem psal o vystoupení Australského premiéra. Jak to krásně a přitom z mého pohledu nedobře zapadá. Islámská inteligence ví, že na elektronických médiích a nechuti celkově je cenzurovat stojí západní civilizace z hlediska fungování ekonomiky a toku informací. Prostě je to další způsob jak sdělovat menšinám novinky, jak zjišťovat jejich názory a problémy, které mají s majoritní většinou. Dokonale naši nejsilnějsí stránku - relativní otevřenost, pomalu ale jistě mění v naši největší slabinu.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Zaplať daňový poplatníku ZDE a pamatuj že bude hůř...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Human Right Watch po brněnsku:)

A takový malý historickoprávní exkurz:
Obrázek
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

U nás je možné úplně všechno. A jsem unikátní s naším rasismem naruby. Ten citát ze starého služenbího předpisu dokazuje, že ten problém je velmi a velmi starý.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Neferit Sr.: Was heisst rasismus na ruby?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Lerek píše:Neferit Sr.: Was heisst rasismus na ruby?
Pokud je mi známo říká se tomu positivní diskriminace a můžu - li si dovolit myšlenku, je to tehdy pokud je menšina zvýhodňována nad majoritní většinou...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

KEBULE píše:
Lerek píše:Neferit Sr.: Was heisst rasismus na ruby?
Pokud je mi známo říká se tomu positivní diskriminace a můžu - li si dovolit myšlenku, je to tehdy pokud je menšina zvýhodňována nad majoritní většinou...
Jenže Neferit Senior psal, že jsme tímto unikátní, ale ono je to všude rozlezlé jako rakovina. Krom toho pochází to z Ameriky - pročež se domnívám, že v Evropě to nemá co dělat.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Kebule: A u nas je takto postavena madarska a romska mensina... Ale nechcem rozputat nejaku horlivu debatu :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Nebudu to komentovat - mám svoje zkušenosti a vím, že to co náš stát je ochoten udělat pro jistou menšinu jen proto aby nechodila vyřvávat na úřady a aby se AI - ta smečka debilů - cítili in, by pro nikoho z majoritní většiny neudělal.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Lerek píše:Jenže Neferit Senior psal, že jsme tímto unikátní, ale ono je to všude rozlezlé jako rakovina. Krom toho pochází to z Ameriky - pročež se domnívám, že v Evropě to nemá co dělat.
Tady mi něco uniklo? Zkus mi to prosím objasnit.

A s tím že je to rozlezlé Evropou jako rakovina musím souhlasit. Bohužel...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Kebule: Uniká mi, co ti uniklo.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

No uniklo ti, že mi uniklo, že to vzniklo v Americe... ;-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

KEBULE píše:No uniklo ti, že mi uniklo, že to vzniklo v Americe... ;-)
Affirmative action je produkt přímo z amerického Melting Potu. Toť vše.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“