Nové poměry v polských školách

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Alnag píše:(...)Nastupuje éra univerzálního sobectví a globalizovaného osamění(..)
Zase tak horké (a tak brzy) to dle mého názoru nebude, k oné klasické SF představě "každý sám ve své buňce přirostlý k PC s ostatním entitami komunikuje pouze přes internet, žádné vztahy naživo" ještě nejsou technologie a hlavně je člověk stále ještě ve své většině bytostí spíše společenskou. A myslím si, že takovým i přes nějaké omezení vzájemných fysických kontaktů, které nastat může, zůstane ještě velmi dlouho.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Řek bych, že to dost hrotíte. To mizení univerzálnosti hodnot, o kterém píše Jab, bych neviděl jako automatický přechod k sobectví. Jde pouze o přivlastnění individuálních hodnot a ne zavrhování cizích hodnot. Dokud člověku nějaké hodnoty nejsou vnucovány, aby je přijal za své, nemá důvod proti nim brojit.

Zjednodušený příklad - Když je někdo žid, nebo vegetarián, tak mu steak samozřejmě nenaservírujete, ale to neznamená, že si ho sami nemůžete dát. Hodnoty jsou osobní věc a většina imo nemá právo rozhodovat o neškodných hodnotách menšin, páč pak by mohlo být i to vegetariánství zákázáno pod hrozbou trestu. To, že tento přístup mizí je jen dobře a ani ten žid už se dnes v křesťanské většině nemusí bát o svoje zdraví. Pokud to někomu připadá, jako méně důležitá otázka, tak ve středověku to tak rozhodně nebrali.

Co se týče škol, tak školy jsou imo ke vzdělávání a ne k výchově (alespoň by neměly být, prorože pak hrozí korupce škol, jako to fungovalo např. za komančů). Co se tejče vztahů s učiteli, tak tam spojitost s osobními hodnotami naprosto nevidím, protože na gymplu jsem dobře vycházel s kantůrkem, se kterým jsme se imrvére hádali o politice, zatimco s mladou, silně levicově zaměřenou učitelkou jsem se nesnesl.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ajantis píše:S tou naprostou nezávislostí to tak horké ještě chvíli nebude.
Ona bohatě stačí "iluze vlastní nezávislosti". A největší osamělost se dá přece zažít v anonymním davu, obklopen lidmi.
Ajantis píše:Dle mého je nějaká potřeba vzájemných vztahů přirozená a té se lidé úplně nevzdají.
Samozřejmě. Lidé se jich nevzdají. Oni je oploští. To je právě jádro pudla.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:Co se týče škol, tak školy jsou imo ke vzdělávání a ne k výchově (alespoň by neměly být...)
Ve škole tráví dítě ve věku, kdy se ještě hodně formuje (u nás 6+) mnoho hodin denně - tato škola ho nutně musí nějak ovlivňovat, potažmo ho tedy vychovává. Jestli je to dobře či zle, to už je věc jiná.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis: Netvrdím, že škola a lidé v ní člověka neovlivňují a nemodelují (což je dáno, jaks řek, věkem), ale neměl by to imo být záměr školy, jako instituce. Něco jako: "Dejte nám sem děcka a my z nich uděláme slušný lidi" mi přijde dost mimo.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Jste příliš pesimističtí. Dnešní doba není ještě tak úplně solitérská. Má své mantinely stejně jako život sám. Ale lepší než se soustředit na ně, je soustředit se na "hru". 8-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Na polských školách zakáží mobily a zavedou uniformy
Stejnokroj by měl také zabránit v nošení příliš odvážného oblečení, což může být podle poslanců ultrakatolické Ligy polských rodin jednou z příčin násilí ve školách.
A co buzeranti? Jaktože ještě pořád smějí šířit tu hříšnou perverznost mezi svými vrstevníky? Pokud chceme bojovat proti násilí na školách, je třeba začít u zdroje!! Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No náhodou mně osobně by uniformy nějak nevadily... :mrgreen:

Obrázek

Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

No a je to ? Nevím zda je to dobře a co je špatně. Jsou země kde je to natolik normální, že se tím nikdo nezatěžuje. Jsou země kde je to natolik nenormální jako třeba u nás nebo v Polsku, že se společnost tak trošku rozštěpí a bude randál.
Mě osobně by nevadily ale já je nosit nebudu. Možná, že by nevadili ani studentům nebo žákům. Ale argument podle toho článku o vyzývavém oblečení je hloupost. Vyzývavé oblečení běžně nosí velká čast dívek a žen a nikdo necítí potřebu je chránit proti potížím pomocí uniformity.
Já se přiznám, že je na sílu nutit oproti tradici nenošení uniforem mi připadá mimo a v případě Polska to vypadá jako začátek nekonečného tažení za účelem Mravnost nade vše.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Je to už dlouhá doba, co se na tomto vláknu něco dělo. Je až spodivem jak málo se naše média věnovala něčemu podobnému jako se stalo v Polsku. Tam nedošlo ke znásilnění ale školačka nezvládla poškození a spáchala sebevraždu.
U nás dva darebáci dívku znásilnili a je až překvapivý klid. Nezasedá vláda, nehledají se cesty jak udělat plošná opatření.
Myslím si, že je to asi správně. Policie vyšetří konkrétní trestný čin, přijmou se zákonná optření a i když vše nebude v pořádku, ušetříme si davovou hysterii Je jen škoda, že není možná trestní odpovědnost pod 15 let. Zde by tvrdý trest byl na místě.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
mm
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 13.6.2006 21:57

Příspěvek od mm »

Nejlepsi reseni je povolit na skolach fyzicke tresty, muj ucitel to mel od me mati povelene a rezal mne jako zito. Pred par dny jsem jej po 15 letech navstivil a jeste jsem mu za to dekoval, protoze si myslim ze jeho vychova mela na me zasadni vliv. Jojo rceni: "Ohybej proutek dokud je mlady." je stary a stale pravdivy. Jsem pro fyzicke tresty a zadne emericke psychologicke metody jej nenahradi. Osobne znam par ucitelek a jejich vypraveni, co si dneska dovoluji mali fakani uz na zakladni skole, mam pomalu problem uverit. (tykani,vole,pi*o apod.) Proste chybi rakoska a smytec. Vypozoroval jsem to na sobe i na mych kamosich, byli jsme mali smradi (do kvalit dnesnich decek jsme teda meli pekne daleko) a rezal nas uten ucitel, o kterem jsem mluvil na zacatku a dneska jsou z nas slusni lidi. Nutno podotknout, ze byl ferovy a nesikanoval, tak jako od nej bolel vyprask, o to sladci byla pochvala. Toto v dnesnim skolstvi chybi. Ja osobne, pokud udu mit decka zive a budou lumpi, tak je budu rezat a ucitelce/ucitelovi dam i pisemne povoleni, aby ho rezat mohl taky.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

povedal by som, ze dnesny ucitelia nepotrebuju nejake palicky na to aby studenta zdecimovali... kebyze maju moju profesori rakosky, tak by som ztamad asi zdrhol... staci mi ta ich psychologicka sikana, nieto este mlatenie :roll:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

xRage: Tebe učitelé nějak terorizují či co? :shock:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

noo, vies nieje prijemne, ked ti profak povie aky si dementny a ze to nikam nedotiahnes :roll:
ono, ked sa profakovi chce, dokaze ti zneprijemnit zivot na cely den... a to tak, ze by si bol radsej keby to skoncilo len tou bitkou :roll:
a teraz nevravim iba tak, ze som dneska dostal patku, alebo na mna prfak nakrical(no, hej, profka jedna na mna nakricala, ze na vysku nemam a, ze ma nikde nezamestnaju :roll: ), je to skratka pohlad, ktory som ziskal studiom na skole... a nieje len moj :-?
takze tak...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

xRage: citlivko :-D Tohle je celkem běžné. Stačí se přepnout na jiné přijímací pásmo 8-)

mm: wau - tak to je vážně fajn nápad :-P ...:roll:
'Menší' zádrhel je v tom, že ne každý je slušný a spravedlivý. Pokud nějaký učitel musí používat násilí, aby získal autoritu - je to špatný učitel. Víš - mě nikdo neřezal ani doma, ani ve škole a také se považuji za slušného člověka. A samotná myšlenka ala ''Tělesnými tresty k lepší a slušnější společnosti'' mi přijde celkem absurdní.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“