Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

http://www.csfd.cz/film.php?top=1&id=14145
The Wisdom of Crocodiles...
Když jsem to viděla prvně, nebyla jsem si tím filmem 100% jistá, ale zaujal mě natolik, abych do něj šla s velkou chutí znova...
Napodruhý mě přesvědčil. Sice má svoje mouchy, ale s definitivní platností ho zařazuju mezi svoje nejoblíbenější variace na téma "krve sání". 8-) Divné, zajímavé, decentní a nevtíravě působivé.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Tohle IMO platí o více Gilliamových filmech... Cyniční a otupělí dospělci si je asi tak nevychutnají. Třeba příběhy barona Prášila jsem viděl kdysi dávno a naprosto mě uchvátili - v nedávné době jsem je také několikrát viděl a líbili se mi, ale už to nebylo to pravé (k čemu to přirovnat - asi jako stav pod vlivem drog a potom normálně... :oops: :lol: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: O všech tedy rozhodně ne. Dokonce i jeho Bratři Grimmové mi zase až tak moc pro "děti" nepřišli. A nějaký Brazil či 12 opic už vůbec ne.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Včera jsem viděl film Výplata. Zajímavé. Zvlášť ten nápad s laserem tak silným, že se s ním dá překonat zakřivení vesmíru a de facto nahlížet do budoucnosti. Taky je tam několik šťavnatých chybek, které ale vypisovat nebudu.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis píše: Nedá se určit přesnou hranici, ale historický film starší než několik málo staletí se točí ppoměrně těžko. Ale nedá se to říct tak paušálně - o některých obdobích/událostech máme mnoho zpráv, i když jsou staré tisíc let. Trója však tento případ rozhodně není.
Nesouhlasím. Jak píšeš, že o některých obdobích/událostech máme mnoho zpráv starých třeba tisíc let dovolil bych si notně pochybovat o jejich věrohodnosti a hlavně o jejich, jak bych to řekl "nenakloněnosti" některé straně. Protože jak si chybí možnost si to ověřit. Podle toho je pak ILLIAS stejně věrohodnej pramen jako cokoliv jiného.

A tudíž podle tvé definice si vytvořil prakticky nový žánr HI SFI-FI něco jako historickou vědeckou fikci. :applause: A prakticky každý režisér co kdy natočil historický film žije v bludu. Nemám pravdu?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

KEBULE píše:Nesouhlasím. Jak píšeš, že o některých obdobích/událostech máme mnoho zpráv starých třeba tisíc let dovolil bych si notně pochybovat o jejich věrohodnosti a hlavně o jejich, jak bych to řekl "nenakloněnosti" některé straně. Protože jak si chybí možnost si to ověřit. Podle toho je pak ILLIAS stejně věrohodnej pramen jako cokoliv jiného.
Zapomínáš na důležitý fakt, že Iliada je v prvé řadě umělecké dílo nikoli vědecká práce. Kolik je na ní pravdy ví pouze sám Homér a myslím, že pro něj byla určitě prioritní umělecká stránka a nikoli ta historická (což je v pořádku). Pokud čteš detailní historickou práci, samozřejmě v ní mohou být chyby a řekl bych, že jich bude i dost, ale zachycené události i přesto mají jistou důvěryhodnou povahu (a můžeš podle nich natočit víceméně historický film), což nelze říct o umělecké fikci, kde autor vychází z reality jen tak, jak se mu to hodí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Navíc bych si dovolil připomenout již jinde zmíněnou poznámku, že je třeba také uvažovat, co samotní autoři (ať již historiografie nebo beletrie) považovali za podstatné, jak vnímali realitu. Např. volná parafráze: "Marucs v domě zcela osaměl a měl tedy plné ruce práce se zvládnutím svých 40 otroků a služebných." ...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Nechcete mi někdo sehnat anglické titulky na The Fountain? :( Jsem se na to chtěl dnes podívat, ale zjistil jsem, že kvalita nic moc, takže já moc nerozumět, co oni říkat, tak jsem se díval po netu po titulcích a ony jsou jen španělské a portugalské. :(
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

MCZ:
Dobře, špatně jsem se vyjádřil. Samozřejmě že Illiada je v prvé řadě umění. Defacto popisuje "legendu o dobytí Tróje Řeky."Chtěl jsem tím říct, že spousta historických pramenů se opírá o legendy a jiný nevěrohodný zdroje informací.

Takže něco jako věrohodný a důvěryhodný pramen dávných historických událostí neexistuje.A co se týče věrohodnosti pramenů to je ta moje nazaujatost. Viz Vallun Navíc "více méně historický film" odpovídá mojí nebo spíš možná Ajantisově teorii o HI SCI-FI. Takže zase popíráte existenci žánru historický film.



Tím se jen snažím říct, že Ajantisova teorie je moc tvrdá. Prostě má moc vysoký nároky. Který se dají jen velice těžko realizovat. :-D. A přitom dle mě zbytečně.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Staré báje vikingů
Výborné. Sice ne až tak jako Ohněm a mečem, ale zábava je to skvělá. Příběh je velice pěkný, má napětí i špetku romantiky, prostě jak by to mělo v historickém filmu být. Kostýmy a výprava nemají chybu, kostýmy jsou věrohodné (nejsem znalec, ale působily tak na mě) a polská příroda je prostě nádherná. Herci nepředvádějí nějaké vyjímečné výkony, ale jsou dostačující. Navíc se zde nesetkáme z žádnými Hollywoodskými krasavci a modelkami s velkým výstřihem, ale s umaštěnými, vousatými a špinavými jizvami pokrytými muži a krásnými slovankami - ne, žádná umělá krása a jiné náhražky. Toto je pátá hvězdička filmu. Film má sice nějaké mouchy, ale ty mě připadají nepodstatné. Celkově asi 4,5*, přikláním se však k pěti, takový historický film jen tak zase neuvidím, Poláci umí...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak jsem si pustila filmový klub a podívala se na český film Transport z ráje. Bylo to sice lepší než Visconti s Godardem, ale stejně pořád podprůměr. :-?
Mohl to být zajímavý film, bohužel nenabízí to, co proklamuje - tj. onu atmosféru ghetta a působivost. Díky černobílé barvě a špatné kvalitě působí téměř dokumentárně, což je příjemné, ale dost věcí naopak tento dojem kazí. K positivům bych řadila, že Němci mluví německy (a čeští herci mají překvapivě povedenou němčinu) a vyvarování se klasického vydírání ve filmech z koncentráků, tedy absenci jakéhokoliv explicitního násilí vůči vězňům. Potud jsou body jen kladné, leč tím to končí. Snímek jako celek je dosti dýchavičný, často dokonce uspávající až nudný a po oné atmosféře aby jeden špendlíčkem hrabal a prstíčkem kopal - naprosto se jí nedostává. Některé momenty působí vyloženě směšně a jiné jsem asi nepochopila - např. rozlučka Lízy s chlapci měla znamenat, že si uspořádali gruppensex? Nebo to byla jakási pochybná metafora...čertví. Na každý pád Transport z ráje má očekávání moc nenaplnil, vlastně se jim drze skoro vyhnul.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Takže natěšen velmi kladnými reakcemi jsem konečně shlédl Children of Men. Obával jsem se, jestli neočekávám až příliš a nebudu nakonec zklamán. Nebyl jsem. To střídání pocitů naděje a zoufalství, a vůbec celková síla a atmosféra filmu, to vše mě naproto odrovnalo. A pak jsou tu samozřejmě ty dlouhé nepřerušované záběry, kdy člověk téměř nedýchá. Cuarón tímto snímkem jasně řekl, že by s nim filmový svět měl do budoucna sakra počítat a osobně jsem na jeho další díla velmi zvědavý. Prostě skvělé.

Také jsem viděl Virgin Suicides. Přiznám se, že co mě "donutilo" film zkouknout bylo hlavně jméno režisérky (kterou je nikdo jiný než Sofia Coppola), jejíž novější počin Lost in Translation považuji za naprosto úžasný a chtěl jsem prostě vidět její další film. A byl jsem rovněž nadmíru spokojen, byť Smrt pannen je úplně jinde než Ztraceno. Zvláště konec na mne nemálo zapůsobil (nehodlám prozrazovat, byl to ale opravdu solidní šok).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ááááách, do křesla u holiče nám usedá Kult hákového kříže.
Neuvěřitelné. Morální poselství o drsném guru nacistické bandy, jehož životní náplní je likvidování negrů široko daleko a zapálené rozsévání své víry do srdcí všech okolo. Ovšem pak dojde k osvícení, velké cestě, na jejímž konci se promění na věrozvěsta lásky, ochránce své rodiny a bojovníka proti všemu špatnému, co rasismus s sebou přináší. Tento obrat zapříčiní pobyt ve vězení, kde rozpráví nad bílým prádlem se svým novým černým bratrem, mezi směnami je sexuálně zneužíván bandou skinheadů znázorňujích jeho samého, než se dostal do basy, a na cestě k svému lepšímu Já se nechá vést svým novým černým mentorem. A bude potřebovat veškerou svou načerpanou (nejen) vnitřní sílu - čeká ho totiž těžký úkol, odvrátit mladé nezkušené duše od tété zhouby. Popravdě si nedovedu představit stupidnější příběh, jeho předvidatelnost, schematičnost, patetičnost a černobílost nezná hranic. A OPRAVDU si z nás režisér nedělá legraci! Laciná moralita, která nemá sebemenší hloubku, vsazená do vděčného prostředí rasové nenávisti a hnutí, jež s tím souvisí. Pravidelně se zde střídají dvě složky - akční, kde je spousta hajlování, drsných oholených hlav pronášejících ještě drsnější hlášky, efektních basketbalových fíglů a cool akce – plné nechutně zpomalených záběrů, hrdinných výrazů a_la Laibach a monumentální orchestrální hudby. Druhá část se pak snaží apelovat na city, ukázat, jak je ten rasismus a nenávist vůbec zlá, nacházíte lidskou dobrotu i na nejneočekávanějších místech. Neuvěřitelná porce primitivního sentimentu, slz, prázdných keců a opět zpomalených záběrů. Neexistuje hodnocení, které by vyjádřilo mé pohrdání tímhle filmem, jako adekvátní odměna mi přijde snad jen rekreační pobyt pro celý realizační tým v malebných lázních Oświęcim.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: :lol: Jsem rád, že se ti film líbil :-) Heh, každopádně na komentáře na csfd docela koukám :shock: Člověk by z nich nabyl dojmu, že mu uniklo zlomové dílo :-)

Osobně mě film bavil, některé pasáže byly opravdu vtipné, některé už tak ne (třeba rodinný oběd), bral jsem ho trochu jako béčko nebo autorský film a celkově mi přišel jako příjemná podívaná (i když bych některé části vypustil).

Navíc mi přišel vcelku realistický... Popravdě - život není až tak složitý, jak se někdy může zdát :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Pořád se snažím přijít na to, jak by musel vypadat film aby se ti zavděčil Ajantisi.

A k tvojí kritice laciné sentimentality (KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE)... Co je špatného na laciném sentimentu v lacině sentimentálním světě. MNě se na tom filmu líbila ta ironická tečka na konci...

Co to bylo za pistoli? Nebyl to nakonec desert eagle?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“