Final Fantasy Tactics

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Final Fantasy Tactics

Příspěvek od sevencreature »

Tak nějak jsem se pustil do zkoumání FFT :-) Hrál (dohrál) jste ji někdo? Zatím se mi celkem líbí, ale nejsem si jistý, jak věrné je grafické podání na emulátoru :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Hral som, ale strašne dávno. Páčilo sa mi to, hral som to na PSX a myslím, že CD sas mi niekde ešte stále povaľuje.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy Tactics

Příspěvek od Nanaki »

sevencreature píše:Tak nějak jsem se pustil do zkoumání FFT :-) Hrál (dohrál) jste ji někdo? Zatím se mi celkem líbí, ale nejsem si jistý, jak věrné je grafické podání na emulátoru :think:
Ještě ale řekni, které Tactics ? Na PSX, nebo na GBA ?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki: PSX (nějak jsem to zapomněl zmínit :oops: )

Vypadá opravdu roztomile:

Obrázek
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Mno, sladké vzpomínky :lol: Ano, FFT na PSX jsem hrál a dohrál, a můžu jen doporučit. IMHO je to asi nejlepší SRPG, co se dá na PSX a PS2 sehnat. Na to, jak je to stará hra, je to opravdu co říct...

Podle obrázku (krásná první bitva ;-)) se dá soudit, že emulátor zobrazuje věrně, jen otázku, namáš puštěné fitrování textur ? Tahle vychytávka v originále samozřejmě nebyla...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki: Zcela určitě mám. Ale prima, že to vypadá správně. Ještě si možná trochu pohraju se shadery...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

7c: aký emulátor používaš ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

DerAdler: ePSXe nebo PSXeven.

Nanaki: Nemáš nějaké tipy či zajímavé informace, na co si dát ve FFT pozor? Na nějakém fóru jsem svého času mám dojem zahlédl nějaké příspěvky o tom, že jsou monstra na docela vysokých levelech a že je důležité pořád s postavami v boji něco dělat (nikdy je nenechat jen tak čekat celé kolo) aby dostávaly zkušenosti.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Co se monster týká, tak se dělí na dvě skupiny. První jsou nepřátelé v "příběhu", tedy povinné bitvy. Tam je level nepřátel pevně daný, nezáleží na tvém. Pak jsou bitvy "navíc", třeba při přecházení z lokace do jiné, tam se lv nestvůr řídí tvým, respektive Ramzovým. Pokud jsi typ hráče, který rád expí na max., tak se ti později může stát, že nepovinné bitvy můžou být těžší, než ty povinné.

Zkušenosti : ano, to je pravda, v FFT dostáváš Exp. i Job. za akci, ne na konci boje. Takže se vyplatí třeba sesílat bílou magii (Protect, Shell, atd), skilly třeba od Squire (které třeba zvyšují Brave, atd)a podobně. Nicméně, vzhledem k nepovinným bitvám, ja si takové expení nechávám právě na ně, a příběhové bitvy prostě vyrubu, tak rychle, jak to jde.

Zkus v nepovinných bitvách použít skill "Monster Hunt", tím sbíráš kožešiny (a jiné) zvířat, které se pak prodají v Clerk Shopu (snad, už je to dlouho, co jsem to hrál). Občas se tam objeví docela zajímavé věci...

Pořiď si aspoň jednoho Summonera, v první a druhé kapitole jsou hodně užiteční.

Často, když máš před sebou třeba tři povinné bitvy, po odehrání dvou se objeví v obchodech nové věci. Vyplatí se tedy často obchody kontrolovat, nejlépe po každé příběhové bitvě. Pro jistotu.

V povinných bitvách mají často nepřátele lepší zbraně, než se dají sehnat momentálně v obchodech. Naštěstí existuje skill "Steal". V pozdějších fázích mají dokonce výbavu, která se nedá jinde sehnat, nebo sice dá, ale blbě.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

War of Lions mohu jen a jen doporučit 8-) Vylepšený překlad a NÁDHERNÉ animované sekvence (a intro) :-P Hudba je pochopitelně také skvělá, ale ta byla předpokládám nezměněna. Nutná koupě pro každého (tedy možná ne pro člověka, co dohrál FFT víckrát než je zdrávo) :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

7c: to je na PSP ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Heh, vidím že tady panuje docela shoda. :-P

FFT pro mě osobně bylo obrovským zklamáním. Ta hra mě fakt nebrala a ani jsem jí nedohrál příliš daleko, protože jsem se k tomu nedokázal dokopat. Především systém povolání mi přišel příšerný (konkrétně tedy ten pošahaný a nepředvídatelný strom - ne ten samotný klasický nápad, ten je samozřejmě skvělý). Dokázal bych vyjmenovat hodně jednotlivých prvků, které mi přišly dobré, ale jako celek mě to prostě nenadchlo...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

DerAdler: Jj.

Hamster: Mno musím přiznat, že při prvním hraním (moje první příspěvky v tomhle threadu) mě FFT tedy taky nenadchla a přestal jsem ji hrát prakticky na začátku - asi po třetí příběhové bitvě (s tím že ji "někdy" dohraju) :lol:

Teď mě ale nevídaně chytla :think: :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

7c: To jsem se dostal o něco dál, ale zas tak slavně taky ne... No, když to řikáš, tak si to asi "někdy" taky zahraju... ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, dojmy po dohrání War of Lions jsou jen ty nejlepší. Parádní port s nádhernou grafikou, hudbou, animacemi, opravdu pěkně provedené celé balení hry a manuál. Prostě "stuff of legends" :-)

Jediné výhrady, které bych měl, jsou k tomu, že boje jsou v pozdějších částech hry poměrně jednoduché (což ovšem vyžaduje od hráče relativně slušné úsilí :-P ) - a potom k jedné nechvalně známé a (extrémně, ale hodně extrémně) silné postavě (která se přidá do družiny), která obtížnost hry sníží (extrémně, ale extrémně) hodně :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“