Literatura: Fan Fiction

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Literatura: Fan Fiction

Příspěvek od Cesare »

Právě probíhající (či proběhlá) debata v "co čtete" mě inspirovala k založení tohoto tématu. FF je ostatně poměrně zajímavý fenomén a tu a tam se nějaká i docela vydaří...
Uvidíme, jestli se tohle téma uživí, ale zkusit to můžeme.
Takže - pokud někdo FF čte a narazí na cokoli, co zhodnotí jako hodné sdílení s ostatními sigilany, ať sem hodí odkaz.
Pravidla (moc jich nebude):
1) Házejte pokud možno linky na konkrétní díla, ne na celé sajty.
2) Zkuste aspoň v krátkosti shrnout, oč v dané story jde, co vás na ní zaujalo a podobně. Uvést, k jakému fandomu ta story patří, je samozřejmostí, pokud to ovšem nevyplývá přímo z názvu nebo tak něco.
3) Pokud najdete něco obzvlášť (zábavně) špatného, tak okamžitě sem s tím... :twisted:
4) Vlastní výtvory samozřejmě postujte do příslušné sekce, nikoli sem, to jen pro pořádek...:-]

Reakce, debaty, diskuse a příležitostný chat vítány.

EDIT: A asi rovnou začnu.

Fury by Incanto
http://www.fanfiction.net/s/2445316/1/

Jedná se o novelizaci BG1. Jedinou, co jsem četla, přiznávám...
Co mě na "Fury" zaujalo...
a) Xan tam má docela dost prostoru :oops: a hlavně - je IMHO výborně napsanej.
b) Poměrně dost prostoru tam dostávají i postavy jako Angelo, Semaj nebo Nimbul a musím říct, že ať už je Incanto kdokoli, charakterizace postav mu/jí jde na výbornou, přinejmenším v porovnání s běžným autorem FF.
c) Nějaká ta romance se tam vyskytne, ale není toho zbytečně moc.
d) Incanto se nebojí mírně odchylovat od herního příběhu - a je to ku prospěchu věci.
e) Má to atmosféru, švih a velmi dobře se to čte.
f) Nějak se podařila transformace Jaheiry ve snesitelnou osobu.

Není to samozřejmě prosté nedostatků, ale FF obecně jsem přečetla poměrně dost a tohle rozhodně patří k tomu výrazně lepšímu.

Varování: Vůbec se tam nevyskytuje Minsc...;-)
Složení družiny (nakolik se pamatuju): Charname, Imoen, Jaheira, Khalid, Xan, Shar'Teel.

Jo - a pak mě ještě docela bavily podobný vsuvky:
AN: So, that’s it for part one! Much thanks to everyone who’s stayed with me so far. Part two should be a lot of fun. And death.

I wanted to throw in some kind of extra, though, to commemorate having gotten this far, and looking back at my note for chapter ten gave me an idea. So before we follow our story into Cloakwood, let’s really take a look behind the scenes and have a word with some of the men and women working to bring you Fury!


--------------------------------------------------------------------------------
Incanto (writer): “Everything’s going really great! I couldn’t hope for better. Except I kind of wanted Dennis Hopper for the Angelo role. His agent said he’d show up; I guess he just had better things to do.”

Quentin Tarantino (director): “It was pretty tough going at first, alright? I mean, I took a look at the script, and I went back to Incanto to make sure there wasn’t some mistake, and he said that’s right, they can’t say fuck; it’s an anachronism. And I was like wait, you’ve gotta be fucking kidding me, alright? How am I supposed to work with this? But then we looked up some archaic curse words, alright, and things started moving, and I’m pretty happy with it so far.”

Yuen Woo-Ping (fight coordinator): “The battle with Neria was fine, I guess. But they wouldn’t listen to me. I said, why not put them all on wires and have them flying around? It’s more exciting that way. I mean, come on. Wires.”

Michael Keaton (Angelo): “I’m very proud of my work as Angelo Dosan. Playing a villain is a nice change of pace for me…Dennis Hopper came to try out, you know. I waited until he went to use the restroom and pushed a chair in front of the door. I got the part. He’s uh, still there as far as I know.”

Cillian Murphy (Felix): “Orlando who? Johnny who? Ha! Ha! Don’t make me laugh.”

Natalie Portman (Imoen): “Working with Cillian? Oh it’s been fun, I admit, but I keep getting these death threats. Badly-worded death threats. Sometimes with ‘i’s dotted with hearts? And numbers instead of letters? Yeah, it’s a bit strange.”

Carrie-Anne Moss (Neria): “I do all my own stunts now.

“Yeah, the doctors say most of the bandages should come off by 2009.”

Jonathan Rhys Meyers (Nimbul): “What was really in that pipe? It wasn’t dry ice, man. Heh-heh. ’Canto’s good to us.”

Jada Pinkett-Smith (Jaheira): “I enjoy my scenes with Adrien; he’s a great dramatic actor. Only it’s a bit awkward offscreen. He keeps muttering something about a ‘downward spiral?’ And then he needs a back rub.”

Adrien Brody (Khalid): “From The Pianist – to The Village – to this. Sigh.”

Steve Buscemi (Tranzig): “How come I never get cast as a good guy? Or at least a not-so-bad guy? I’d settle for that. Like maybe a lawyer or something? C’mon.”

Denzel Washington (Sarevok): “‘I do not fear death! Do you?’—hem How was that? I think it was better that time.”

Incanto: “Uh, can we get a bit more evil, Denzel?”

Denzel Washington: “More evil? I think that’s about as much evil as I can give you. Hmm. What’s my motivation here?”

Incanto: “Well, your foster-father had your foster-mother killed, and, uh, you’re the son of an evil dead god.”

Denzel: “Ah, yes.”

Tim Roth (Xan): “I’m happy so far. I just wish they’d keep that bloody screenwriter off the set. If I have to hear one more time how ‘cool’ my accent is, somebody gets a punch, I swear.”

Daveigh Chase (young Neria): “Hee-hee, The Ring gave Incanto nightmares. One time I waited in his trailer with the TV on and my hair down over my face. It took the paramedics three jump-starts to revive him. Hee-hee.”

Liam Gallagher (musical consultant): “This’s the best f fic in the world, man, and anyone who says otherwise gets a punch!”

Dennis Hopper (trapped in the restroom): “Halp!”
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Tak to vezmu jako Cesare...
FanFiction.net navštěvuji celkem dlouho a docela se mi tam líbí; některé příběhy na BG jsou opravdu velice dobře napsané - a nejen na BG - o čemž svědčí níže uvedený příklad FF z Diabla.

Experiencing the Joys of Expansion Pack od Norvegica
http://www.fanfiction.net/s/1300720/1/


Na tohle jsem narazila úplnou náhodou a válela jsem se u toho smíchy :-) Je to takové "pojednání" o tom, co se odehrává v adresáři hry mezi postavami, když hráč hru nehraje; a jak je chuďátko nekromant odmítnutý amazonkou, litovaný čarodějkou a vysmívaný paladinem. To se ale změní, jakmile je nainstalován Expansion pack :twisted:

co mě zaujalo:
1) nekromant mě sice nikdy nijak zvlášť nebral, ale tohle mě celkem nalákalo na to, abych si Diablo zahrála i s ním
2) dostal mě poněkud pokrytecký přístup páru amazonka/paladin - dokud se navzájem osahávali jenom oni, tak proti projevování - ehm - "náklonosti" před veřejností vůbec nic neměli, ale jakmile se něčemu podobnému začal věnovat i někdo jiný, rázem jim to začalo vadit
3) rozhovory jiných herních postav jsou imo docela legrační

Formátování sice mohlo být trochu lepší, ale i tak to celkem ujde.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit: Docela fajn. Ale nemám rád Assassins a Necra si představuji poněkud jinak než autorka (autor) :evil: :naughty: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

OK, nenechám to tu umřít jen tak a bez boje...:-)

Pokud vás neuráží slash a pokud by vás zajímalo, jestli může slash být napsán i vtipně, mrkněte na
"The Lay of Tom Bombadil"...

Aneb...
Gandalf was in a mood to get himself ploughed.

Nasmála jsem se u toho docela dost, např. veršovánka
“In and out, roundabout, what’s the point of lingering?
When your bunghole needs a plug, Tom will come a-fingering!”

mě dostala do kolen...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Any port in a storm, as the men of Dol Amroth liked to say.

:-)

Prima :-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Russandol
Jeden z mejch nejoblíbenějších kouksů na FFnet.
Aneb, jak fëanorovci zmasakrovali Sirion a jak Maglor adoptoval dva půlelfíky.
Fandom - samozřejmě Tolkien - Silmarillion.
Ideální pro ty, kdo:
a) si myslí, že svalovat všechny ty masakry jen na Fëanora a syny je trošku nefér (propos, nedávno jsem četla docela zajímavou esej o tom, jak je Silmarillion konstruovanej coby typické pojetí historie vyprávěné vítězi a tím pádem je tendenční ve prospěch Elrondova příbuzenstva a v neprospěch tý - ehm - první větve Finwëho potomstva...;-))
b) tak celkově jsou prostě Fëanorovcema jatý (hlavně těma nejstaršíma)
c) mají rádi dobře napsanej angst
d) mají rádi fëanoriánský POV ale moc si nelibují v přemrštěně idealizovaných inkarnacích výše zmíněných pánů

Je to krátký, nic neriskujete...
(A ne, žádnej slash...;-))
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

The Hidden Bhaalspawn od Kendris :arrow: zde

Na poslední chvíli se objeví do té doby skrytý Bhaalův Zplozenec a pořádně to na závěr zamíchá. Mně to málem poslalo hlavou do stolu :lol: Kendris, já chci další! 8-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“