Nejpřeceňovanější film všech dob

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Mé oblíbené superdílo Mission Imposible 2 to prostě žeru....

Jinak je dle mě Shawshank velice dobrej film a nějaké výrazné chyby jsem neshledal.

A Román pro ženy je dle mě opravdu přeceňovaný, ikdyž Stašová tam alespoň dle mě hrála dobře :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Román pro ženy asi určitě....
Jinak Moulin Rouge je super!A Bond taky!
Myslím že novej Bond byl spíš podceňovanej....Ale Craig(nwm jak se píše jeho jméno) ho podle mě zahrál hodně dobře..., třeba tu scénu jak ho mučili :)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Co se týče nového Bonda a jeho představitele Daniela Craiga, jsem těžce zatížen předsudky... Já vyrostl na Connerym což je podle mě jeden z nejlepších herců vůbec. Líbil se mi Roger Moor (snad jsem mu to jméno nezprznil) a i Pierce Brosnan byl jako Bond velice povedený. Craig se mi nelíbí... vůbec nevypadá jako Bond... musím si ten film sehnat :twisted:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mně přijde jako dost přeceňovaný rovněž Coppolův The Godfather.
Film je to sice dobrý, jenže je to opravdu doslovné přepracování knihy, které nepřináší vůbec nic vlastního. A k čemu pak takovým film je? I když se na něj příjemně kouká, naprosto nic člověku, jenž četl knihu, nedá a i ten zážitek je minimálně o třídu nižší, protože do tříhodinového filmu se obsah a propracovanost celé knihy převézt nedá.
Na CSFD je 7. nejlepším filmem, na IMDB dokonce úplně nejlepším.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

VAMPIRANTIS:
nevim, nevim když natočí film přesně podle knihy nelíbí se ti to, když natočí film na motivy knihy nelíbí se ti to... :think:

Tobě opravdu těžké se zavděčit...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE:
Doslovné adaptace předlohy mají slabinu v tom, že jsou to pouze doslovné adaptace a nikdy nebudou ničím víc. Tedy viz výše Kmotr.

Osobně mám radši, když se režisér rozhodne na základě předlohy vytvořit něco vlastního (nebo tomu aspoň dodá něco osobitého, jako např. Švankmajer v Něco z Alenky) a zapojí fantasii, jenže to se taky musí umět. Jsem zde samozřejmě náročný a filmy podle některých srdečních knih - např. Tolkienova Středozemě - bych si musel zřejmě natočit sám.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Točení "doslovných" adaptací (nebo spíš pokusy o doslovné adaptace) taky moc nechápu :think: No ale lidé už asi neradi čtou... Hmm, neznám nikoho, kdo by toužil vidět své oblíbené romány zfilmované... Ale zdá se, že někdo to očividně vyžaduje (že by producenti? :mrgreen:). Taktéž jsem nikdy nechápal smysl remaků - aka ve většině příběhů zkusit natočit to samé, ale hůř...

Business je business.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

VAMPIRANTIS: Ty nejsi náročný... Ty totiž vyžaduješ vlastní invenci tvůrce(tvůrců), ale pokud nevyhovuje přesně tvým představám, je špatná a tvůrce diletant. To podle mě není náročnost, ale netolerantnost...

A mám takovej pocit, že je to netolerantnost z presvědčení a ne ze skutečné netolerantnosti.

Přeber si to jak chceš.

S pozdravem a ...
------------------------------------------------------------------------------------
7c:: Osobně si myslím, že remake nemusí být nutně horší než originál akorát se málokdo ubrání srovnání s originálem ke kterému už má nějakou vazbu z dřívějška. Proto mu to připadá většinou horší... Byť to nemusí být nezbytně pravda
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE:
A mám snad chtít, aby vyhovovala tvým představám? :lol:
Samozřejmě že chci, aby vyhovovala mým představám, stejně jako to požaduji u všech ostatních filmů - pokud vyhovují mým představám, líbí se mi, pokud ne, nelíbí.
Tak přece funguje subjektivní vkus. Nebo ty se ptáš na názory ostatních a podle nich si pak utváříš ty svoje? No... možná i jo, ale já ne.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

KEBULE píše:VAMPIRANTIS: Ty nejsi náročný... Ty totiž vyžaduješ vlastní invenci tvůrce(tvůrců), ale pokud nevyhovuje přesně tvým představám, je špatná a tvůrce diletant. To podle mě není náročnost, ale netolerantnost...

A mám takovej pocit, že je to netolerantnost z presvědčení a ne ze skutečné netolerantnosti.
Hehe, taky mám občas takovej dojem... :-D
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KEBULE & Hamster: Takže má člověk oceňovat i filmy, které mu nevyhovují? A to proč? :-P

Ad remake je imho vždy horší než originál (je-li tedy onen originál kvalitní) - už z toho důvodu, že téměř nevyužívá vlastní invence a pokud ano, tak většinou ke škodě věci. Hlavně kromě finančních nevidím jediný důvod, proč někdo dělá znovu něco, co již bylo jednou dobře natočeno. O adaptacích knih nemluvě - málokterá snese byť jen porovnání s knihou, natož aby ji v něčem převyšovala, či jí dodala jiný rozměr.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vampiria píše:KEBULE & Hamster: Takže má člověk oceňovat i filmy, které mu nevyhovují? A to proč? :-P
Erm... No v podstatě ano, ale takhle to zní dost hrubě. Jde mi o to, že mě se např. často stane u filmu, že mě napadne, co by tam mohlo být lepší, ale pokud mě to i přesto baví, tak proč to odsoudit? Film nemusí být idealní, aby byl dobrý. Mě po tom samozřejmě nemusí nic být, ale to, že tvoje a ajantisovy názory jsou skoro vždy extrémní a dalo by se říct, bipólové, není moc obtížné postřehnout.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster:
Mezi tím, jestli mě film baví a jestli mi vyhovuje, je rovnítko.
Takže film, který mi nevyhovuje, mě nebaví, film, který mi vyhovuje, mě baví, film, který mě baví, mi vyhovuje a film, který mě nebaví, mi nevyhovuje. Je to prosté.

To, že jsou mé názory téměř vždy extrémní, je jednoduše lež. Podívej se na má hodnocení na csfd, nejvíce mám hodnocení 3/5 a 4/5, což rozhodně nejsou hodnocení extrémní.
Pokud na Sigil píši více o filmech, které na mě zapůsobily silně - ať už pozitivně, či negativně - tak proto, aby se diskutovalo. Copak se dá debatovat o hrozně nudném a průměrném filmu?
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis:
Řeknu to jinak tvůrce se musí zavděčit víc než jednomu Ajantisovi. A tvoje nechuť to akceptovat z něj dělá diletanta...

Vampiria:
Třeba proto že se na tom ti lidi nadřeli. A je vhodné si vážit jejich práce byt výsledek není podle tvých představ. Zvlášt pokud je to film a ne třeba účes. Říká se tomu respekt pokud se nepletu

Hamster: No konečně... Já myslel že jsem si toho u VAMPIRANTISE všiml jediný. Jinak co se týče

Jde mi o to, že mě se např. často stane u filmu, že mě napadne, co by tam mohlo být lepší, ale pokud mě to i přesto baví, tak proč to odsoudit? Film nemusí být idealní, aby byl dobrý.

souhlasím v plném rozsahu. :-)

S pozdravem ...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:Ajantis:
Řeknu to jinak tvůrce se musí zavděčit víc než jednomu Ajantisovi. A tvoje nechuť to akceptovat z něj dělá diletanta...
Já plně akceptuji, že ostatní lidé mají jiný vkus a líbí se jim jiné filmy. S tímto zde máš problém hlavně ty, který odmítáš repektovat mé názory.
Já si vyhrazuji právo na svůj názor a když se mi film nelíbí, jednoduše se mi nelíbí. Můj názor se řídí mými nároky, ne nároky někoho jiného.

A hodnotit film lépe, protože si s ním dal někdo práci?
Absurdní, té práce ať si váží ti, kterým se výsledek líbí, mě zajímá pouze výsledek - a ten se mi buď líbí, nebo nelíbí.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“