Na internetu chybí empatie a lidé jsou tam k sobě zlí

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Hamster píše:Idaho: Mno, já myslím moderátorský přístup, který flexibilně reflektuje vývoj tématu je mnohem lepší, než téma uměle zkostnatět tím, že se prská kvůli každému odklonu od tématu...
Tohle je naprostá pravda; měl jsem možnost vidět, jak vypadají diskuse 100% k tématu, kdy moderátoři připomínají spíš policajty kárající diskutující za každý úkrok stranou.

Čelenka je hospoda a všichni dobře víme, jak to s diskusemi v hospodách chodí ;-).

Kdyby se téma na začátku aspoň rozvíjelo, dalo by se rozdělit, ale dalo by se říct, že opravdu k tématu zde bylo cca 5 příspěvků, což myslím jasně vypovídá o zájmu. Podle mě jsou navíc hodnotnější ty OT příspěvky :-D .
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

OMG
sevencreature - už to sem píšu potřetí!
Přišlo mi to zajímavé proto sem to sem hodil (nechci být nařčen z pověrčivosti aj...)
Znovu - Letopočty jsem sem dal pouze jako zajímavost! Nemám zájem tvořit z naší historii druhou bibly, plnou božích zázraků atd...

Vampirie - jestliže je to někomu jedno tak nemusí hlasovat
A pokud nechceš ČeskoSlovensko tak dáš prostě ne a je to...
Co by jsi tam chtěla? Ne, du si dát cigáro, Ne, du se dloubat v nose, Ne, du si lehnout do kopřiv?
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Idaho píše:Vampirie - jestliže je to někomu jedno tak nemusí hlasovat
Nejak mi uniká rozdiel medzi nehlasovaním a jednej hlasovacej možnosti navyše, pre tých, ktorí by teda inak nehlasovali... :think:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Idaho: Ach jo, jde o to, že tys sám tam ani tu možnost "NE" nedal. To jsi na to už zapomněl, nebo co... :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vampiria píše:Idaho: Ach jo, jde o to, že tys sám tam tu možnost "NE" nedal. To jsi na to už zapomněl, nebo co... :roll:
Je možné, že sa stala pomerne klasická chyba- t.j. pri zakladaní threadu 'nenechal' jedno hlasovacie políčko prázdné, čiže možnosť "nie" nepotvrdil...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

V tom případě se omlouvám, žil jsem v přesvědčení že jsem tam dal i ne, myslel jsem že vám vadí 4x ano a 1x ne
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vampiria píše:Jo a za "úpadek" tohoto threadu poděkuj zejména Arianovi. Kdyby neslyšel krávu růst, tak to tady dnes mělo jednu stranu s asi sedmi příspěvky. :mrgreen:
Tak to rychle uber, jelikož já jsem začal probírat diskuzi kterou se snažil Idaho navodit, jen na začátku příspěvku jsem hodil onu zmínku o Jabovi, které se pak onen dotyčný chytil - že pak tu ostatní už psali jen proto, že my dva jsme se tu hádali, to už se mnou nemá nic společného, protože tak už se zkátka většina diskuzí na Sigilu vyvýjí - píše se více tam, kde se někdo háda - takže mi prosím přestaň házet špínu na hlavu, protože v tom máme všichni svůj podíl
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arian: Kdybys neviděl agresivitu tam, kde není, tak se Jab nemá čeho chytat. ;-)

Samozřejmě, že se tu pak (zcela OT a naprosto zbytečně) dohadovalo mnohem víc lidí, ale prapočátek toho dohadování leží na tvých bedrech.

Být to, co napsal v prvním příspěvku směřováno na mě a navíc neoprávněně - což v tomto případě neoprávněné BYLO, tak se asi taky ozvu.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vampiria: tohle napsal Jab půl roku zpátky v oné zminované "empatii"
Jab píše: Minimálně stran té přehnané kritičnosti jsem skutečně postřelen. Snažím se s tím něco dělat. Občas se trochu tlumit, ale moc mi to nejde. Už je to tak nějak příliš zažráno do mé osobnosti. Nejhorší na tom je, že lidmi přehnaně kritickými vysloveně pohrdám. Naštěstí u mě je to spojeno s jistou nadsázkou, takže těm svým kritikám sám moc nevěřím. :-)
Bohužel jsem si tento příspěvek přečetl až poté, co jsem Jabovi napsal onu první zprávu. Kdbybych měl tenhle odstavec v paměti, MOŽNÁ bych se kousl do jazyka (v tomhle případě do ukazováčku :mrgreen: ) a nic nenapsal. Nicméně proč se vlastně ohrazovat proti nečemu, co jsem sám před nějakým časem přiznal? Protože Arian volil nevhodná slova a slovo "aresivní" se mi zdá příliš radikální? Protože jsem se změnil? Protože zkrátka ty výtku nepřijmu od někoho mladšího s nižším stupňěm vzdělání?

Doufám Jabe že už to ted nebereš jako další stupeň útoku, spíše se snažím přesunout do oblasti obecné diskuze i když zcela OT

ps:dej tam prosimte nejaky normální název at si nepřipadám jak v lovištích Tarzana
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak nakonec to skončilo tady...

Arian: Protože pokud napíšeš "je to agresivní" k postu, který agresivní není a odvoláváš se u toho na posty úplně jiné...no, vypadá to přinejmenším divně.

Navíc, Jab rád užívá nadsázky, sarkasmu a ironie, ale vážně jsem si v jeho reakcích nevšimla agrese.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Fyodor Dostoyevsky defined sarcasm as "the last refuge of modest and chaste-souled people when the privacy of their soul is coarsely and intrusively invaded.

Souhlasím s Fjodorem, sarkasmus není o agresi ani ubližování jiným.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Arian: Snažíš se vytvořit jakéhosi kočkopsa? Co má kritičnost společného s agresivitou? Sám to vedeš ještě více ad absurdum...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Neferit Sr. píše:Tafif - s čím nesouhlasíš? Tvé stručné vyjádření se dá vyložit natolik mnohoznačně že bych prosil o upřesnění. Jinak tě rád vidím živého a píšícího.
Nevím. Nepřemýšlel jsem nad tím. Přišlo mi, že to u toho vlákna není nutné.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Možná tím chce říct (edit: ne tafif) jen že "vládcové sigilu" kritizují kde mohou, mají síce při 99% pravdu, jenže ztoho apoň pro mě čpí jakási potřeba neustále dokazovat svoji (když to přeženu) "intelektuální nadřazenost" spojená stím že odpovídají většinou sarkasticky, jako by jim už ani pachatel přehmatu nestál za normální odpověď.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“