Čekám miminko

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co se Calverovým narodí?

Holka
11
20%
Kluk
3
5%
Dvojčata
8
14%
Netopýři
5
9%
Okurky
12
21%
Sedm statečných
15
27%
Hodný, zlý a ošklivý
2
4%
 
Celkem hlasů: 56

Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Sadako: Taky mám kamarádku, která ten plurál nepoužívá. Děti má hned dvě a těší mě, že nevím, jaké měly prdíky, hovňousky a kdo ví co ještě. S příbývajícíma rodičema kolem mě si ji vážím víc a víc. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Holky a co tak trochu shovívavosti? Pro ženu rodičku a čerstvou maminku je to zásadní životní přelom. Jistá psychická změna je asi normální. Narození dítěte je pro ni celý svět a v dnešní době je na vše z velké části sama. Takže se zabývá tím co má po ruce. A ten malý človíček je tedy rozmazlován.

Za půl roku je to přejde. V extrémním případě za rok. Svět se nezboří.

Sadako která jakýkoliv partnerský svazek odmítá to nehrozí. Takže zachová u své osoby status quo.

Jak jsi na tom Ty Vando nevím. Máš či nemáš děti.

Jak vůbec víte pokud děti nemáte nebo jste je neměly že se nebudete chovat podobně iracionálně?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. souhlasím se vším krom vedlejší myšlenky prvního odstavce -
a v dnešní době je na vše z velké části sama
- naopak, v dnešní době jsou muži v procesu rodičovství angažováni mnohem více než kdykoliv předtím v moderní době. A ženám to pořád ještě nestačí...;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Neferit Sr. píše:Holky a co tak trochu shovívavosti? Pro ženu rodičku a čerstvou maminku je to zásadní životní přelom. Jistá psychická změna je asi normální. Narození dítěte je pro ni celý svět a v dnešní době je na vše z velké části sama. Takže se zabývá tím co má po ruce.
Jaká shovívavost? Ať si dělá co chce, ale pak musí počítat s tím, že na ni jinak smýšlející lidé mohou pohlížet skrz prsty a nebudou s ní chtít nic mít.
rozhodnutí ----> následek (je to snadné)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Senior: Já nikomu neberu, že je to životní přelom, ale proč mi u všech všudy musí vyprávět, jaký byl porod a kolikrát a jak potomek vyměšuje, když mé okolí je bez výjimky informováno, že tohle nesnáším?
Proč se musí zabíhat až do vyloženě nechutných podrobností? Nestačilo by říci prosté "mám dítě"? :mrgreen:

Pro ilustraci, taky nebudu příteli, který má fobii z hadů povídat, jaké pěkně vybarvení byli ti hadi v pražské ZOO, nebo ho tam dokonce chtít tahat s sebou, i když sama mám hady (a plazy obecně) ve velké oblibě.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

To naprosto souhlasím. Jak se Sadako a tak s Ajantisem. Já taky podobné řeči nepovažuji za můj oblíbený diskusní pořad. Ale myslím si, že maminky si zcela jistě nemohou pomoci, z vláště ty co mají první dítě. A otcové se občas připojí. Ale dívat se na ni skrze prsty? No dobře klidně, ale já k tomu nevidím důvod.

A ten příklad řekněme klidné maminy co popsala Sadako? Je příznačný. Druhé dítě maminky prožívají jinak - mají méně času, vytěžuje je první potomek a tak i tyto projevy které vám tak vadí jsou výrazně méně vidět.

Navíc si myslím, že raději potkám každý den pět láskou k dítěti poblázněných maminek co se chovají jako cvoci než jednou za rok budu číst o matce která o dítě zahasí cigáro.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. píše:Navíc si myslím, že raději potkám každý den pět láskou k dítěti poblázněných maminek co se chovají jako cvoci než jednou za rok budu číst o matce která o dítě zahasí cigáro.
Tak s tímhle naprosto souhlasím... Tedy pokud tomu dítěti samou láskou neubližuje skoro stejně jako tím cigárem...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Takové típnutí cigarety o kůži je náhodou při správném provedení náramně efektní! Moc se mi líbilo ve filmu Stay. :-P
Ale to jen tak na okraj... :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ať si každý doma s dětmi dělá co chce, jen ať mi o tom detailně nevypráví, nebo ať se aspoň po varování nediví nepříliš pozitivní reakc. Neřekla bych, že chci tak moc. ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

A šmidra? Asi ano. Máme každý jeden svůj pohled na věc.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Tak teď zrovna bojujeme s prdíkama :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale vážně, byl jsem měsíc a půl na stavbě a domů jsem přijel jednou za týden se vyspat, takže jsem na vysedávání na netu neměl čas ani náladu. Malá roste jako z vody (nebo z mlíka, fakt nevim) a hlas má teda po mě (co se týče síly O:-) ). Jinak zkusím poslat PB nějaké nové fotky, ale zítra odjíždím na slovensko na montáž, tak uvidím, kdy se tady zase dostanu.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Neferit Sr.: Děti nemám. Shovívavá jsem, ale když už takhle hodně a ještě začně blbnout i kamarád, tak se to těžko tráví.
Případ klidné maminky, že je to tím, že má druhé dítě, s tím nesouhlasím. Tu kamarádku, která byla normální, jsem navštěvovala, i když měla to první miminko úplně čerstvé. Rozhodně to není špatná matka, na miminko se těšila, přečetla spoustu knížek a dává svým holčičkám opravdu všechno. Jsou to moc roztomilé malé princezny.
Já osobně doufám, že jestli to někdy nastane, tak budu blbnout buď málo a nebo jen v soukromí. ;-) Chápu, že se četrstvým maminkám a někdy i otcům chce mluvit jen o miminku, když je to momentálně celý jejich svět, ale bez těch prdíku apod., to bych oželela. V tvých očích asi vypadám špatně, ale prostě to tak momentálně cítím, neříkám to jim, ale vykecám se tady a ve společnosti těch miminek tiše trpím.
Jo jinak moje setřenice má děti tři a je to spíš ta většinová matka a to ještě všechny návštěvy probíhají v duchu, recitujeme, zpíváme atp. Druhá sestřenice má dítě jenom jedno a taky mluví normálně...takže asi je to spíš záležitost idividuální.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vanda - ale ne. V mých očích nevypadáš špatně stejně jako kdokoliv na tomto fóru. Já vám přece nemůžu mít za zlé váš názor. Já mám svůj. Snažil jse se ho zdůvodnit tak jak to vidím já.

A taky jsem napsal, že i pro mě je to někdy obtížné poslouchat. Ale vždy se snažím zachovat si odstup a mít pochopení.

Koneckonců mám za sebou osobní zkušenost. Když jsem dostal první byt, jen v našm vchodě bylo 19 mladých párů s dětma od 1 měsíc do 3 let. To byl šrumec.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já se taky připojím do plodné debaty.

Ve společnosti maminky, jenž má 16i měsíční holčičku, jsem strávil o víkendu docela dost času a nevím....

Prdíky- to jen proběhla zmínka, že na ně trpí...

A celkově byť jsme se o dítěti bavili hodně bylo to v pohodovém duchu a neměl jsem dojem, že by mě to obtěžovalo. A navíc je pravda, že dítko je to hezké a fotogenické. Navíc mamince to ve svatebních šatech s dítětem v náručí moc slušelo... ;-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Takové típnutí cigarety o kůži je náhodou při správném provedení náramně efektní!
To možná ano, ale pěkně špatně se to hojí, obzvlášť pokud zůstane popel pod kůží :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“