SW: Knights of the Old Republic 1

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Odpovědět
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nuž, v skutočnosti by sa asi presúvala celá skupina, resp. každý by mohol riešiť niečo iné a bojovali by všetci naraz (to len tak na okraj). :lol:
V každom prípade si to uži - KOTOR za to myslím stojí.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Myslím, že je naprosto fantastické, když mě hra donutí k tomu, že více než půl hodiny strávím jen rozmýšlením nad morálním dilematem, zda mám quest vyřešit takhle nebo takhle. Bylo to u vyšetřování vraždy v hotelu na Manaanu. *THUMBS UP*
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No já jsem taky plnil co nejvíc questů pro všehny postavy a v družině jsem se snažil mít různé postavy (i když jsem měl pochopitelně pár oblíbených).

Btw po tom, co jsem KotOR dohrál, jsem ho okamžitě začal hrát (a dohrál) znova :lol: (za trochu jinou postavu, ale pořád za světlou stranu).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

V podstate Tatooine som plnil bez Mission (HK47 som potreboval a bez Bastily som sa pohnut z miesta akosi nechcel :) ), ale inak Jolee na Manaane a "Z" na Kashyyku je v podstate povinnost, pretoze v pripade prvom sa jedna o fakt dobry a dlhy quest a v pripade druhom o kus pribehu...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Na planetě Sithů v Údolí Temných pánů v první hrobce nalevo je ten "zdivočelý droid", kterého "ruší mnoho hluku". V datapadu, který naleznete poblíž, jsou nějaké zmínky o tom, že by se onen quest dal vyřešit "potichu", čili bez boje. Ostatně i když v hrobce padne 1. výstřel, objeví se hláška "hladina hluku je moc vysoká". Ale mně se to nějak ne a ne povést, byť je to možná tím, že už jsem skoro usínal. Dá se to?

Btw ta hrobka Ajunta Palla na mě udělala velmi silný dojem - určitě i díky tomu, že byl ten duch FANATSTICKY namluven.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: IIRC se buď můžeš plížit (pokud sis zvolil rogue typ hráče), nebo tam máš nějaký opasek či co, co tlumí zvuk (no já jsem ho mám dojem vždycky nakonec zneškodnil - přišlo mi to zábavnější :wink:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: ááááha, plížení jsem zkoušel, ale vždycky si mě ty potvory všimly. Asi holt nízkej skill. A opasek jsem přehlédl :-/ Díky ;-)

Možná to taky hned střihnu znova, ale tentokrát za Temnou stranu - bylo tam pár moc hezkých questíků a konečně bych chtěl pořádně vyzkoušet HK-47 :twisted:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nuže, Republika je zachráněna 8-)
Konec hry by mohl být imho zvládnut lépe, byl poněkud stereotypní až otravný. Ale aspoň skvěle napsané dialogy. Závěrečný souboj mi trval přes 2 hodiny a nějakému rytířskému klání se právě nepodobal - hrál jsem ho prostě stylem save/load. Ale co, mně taky nepřijde fér, že mi předtím sebrali všechny společníky a já měl k frontovému bojovníkovi na míle daleko.

Nějaké shrnutí: Hra má fantastickou atmosféru. Podílí se na tom skvělý příběh - základní linie nejni až tak originální, ale největším kladem je způsob, jakým je vyprávěn a některé jeho pasáže jsou přímo skvostné- no, už jsem to tu zmiňoval. Osobně se mi povedlo naprosto se s hrdinou sžít a u některých rozhodnutí jsem strávil mnoho minut jen přemýšlením o mých motivacích a cílech.
Prostředí Star Wars má ohromý potenciál a tady je využit dle mého nejlepším možným způsobem, je vidět, že BioWare už mají s RPG zkušenosti. Další důležitou věcí mi přišly questy - spousta je nápaditých, ale hlavně - často nelze dopředu poznat, jaký následek bude mít tohle a tohle řešení, zda je "dobré" či "špatné". Nutí to tak hráče rozhodovat se opravdu podle sebe. Též se mi velmi líbí, že "dobrá strana" se leckdy nepřekrývá s "dobrými skutky" a naopak. Svět nejni černobílý.
Nu, asi jediná věc, kterou bych KotORu vytknul, je nízká obtížnost - jak bojů, tak questů. Hra všechno strká až pod nos a co nejvíc ulehčuje - bojový systém je tak propracovaný, ale nenutí hráče využívat ho naplno (až na pár čestných vyjímek). Questy jak jsou nápaditě, často obsahují různé rebusy, tak je až moc snadné je vyřešit. Ale jsem rád aspoň za tohle a chápu, že musí být hra přístupná pro co nejširší publikum.
A to by byly asi tak ty mé základní dojmy ze hry, rozhodně jedna z úplně nejlepších, co jsem zatím poznal.
A Temná strana už čeká, až začnu co nejdříve hrát odznova. 8-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jo zrovna předevčírem jsem to rozehrál znova. Ale opět za světlo. Mimochodem, musím říct že KOTOR nás inspiroval i k veřejné kampani Star Wars D20, která je nesmírně zábavná - viz záznam z hraní.
Pokud by jste chtěli probnout jak vypadá Star Wars naživo, není problém.

http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1722 - zápis z hry
http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1596&start=all - diskuzní téma věnované hře.

Bohužel KOTOR 2 nedosahuje úrovně jedničky, která je naprsoto skvělá. Naposledy jsem si takhle užíval hlavního hrdinu při Vampire the Masquarade: Redemption
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dalcor píše:Bohužel KOTOR 2 nedosahuje úrovně jedničky, která je naprsoto skvělá. Naposledy jsem si takhle užíval hlavního hrdinu při Vampire the Masquarade: Redemption
Hmm, tyhle dvě věty bych klidně mohl napsat já :shock: Zajímavé :think: :-P

michy: Zkus snížit nastavení grafiky (a povypínat různé nastavení efektů - voda, tráva a tak).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ajantis: k čertu jak si zvládnul poslední souboj protáhnout na dvě hodiny? já tam naběhl a za pět minut bylo hotovo, možná za světlou stranu (tu jsem hrál jako druhou) to trvalo tak deset, nejhůř patnáct minut
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek: Moje postava nebyla vůbec trénovaná pro boj zblízka - měl jsem hlavně kouzelnické dovednosti a fyzické atributy 8, 13, 9, k tomu ani ne 100HP... Na boj zblízka jsem měl ve skupině Bastillu a pak Juhanni. Bohužel finální souboj jsem musel absolvovat sám, no a zkus si s takovou postavou naběhnout před Malaka "na férovku". Nejni to nic lehkého :-? .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Hmmm, to je věc, která se mi líbila na KotOR 2 (nj, je to powergaming, no) - boj zblízka tam byl zbytečný - koneckonců, proč trapně máchat mečem, když máš Force Storm (samozřejmě jako Jedi Master - vidět to Yoda, tak by zaplakal :lol:) :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Dotaz k bojovým odbornostem:
Vztahují se bonusy ke "zbraním na blízko", které si volíte při zvyšování levelu, i na boj holýma rukama nebo ne? Díky,
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Netuším, které bonusy teď myslíš - boj beze zbraně má speciální feats, ne? :think: Ne, že bych ho někdy používal - bonusy z krystalů jsou příliš velké na to, aby odkládal ls.

Jestli máš na mysli Flurry a spol. - vyzkoušej a uvidíš :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“