Beyond Good & Evil

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Beyond Good & Evil

Příspěvek od Ajantis »

Překvapilo mě, že zde tahle hra ještě nemá svůj thread. Takže staniž se.

Mňo a hned si na ni postěžuju:
- Po instalaci nešla spustit, ale při klepnutí na ikonu neustále hlásila chybu --> reinstal.
- Po druhé instalaci a rozehrání běžel obraz 5x pomaleji než zvuk a hra byla tedy nehratelná. Jde o zřejmě nejčastější bug této hry, během 3 hodin brouzdání na fóru výrobce jsem našel několik tipů, jak ho vyřešit, po další hodině zkoušení jeden z nich zafungoval (snížit rozlišení, vypnout antialising a stáhnout prográmek FullProcessing.exe).
- Po 3/4 hodiny hry se tato zničehonic začala příšerně sekat a nepomáhá žádná úprava detailů ani čehokoliv jiného, hra je nehratelná.
- Budu doufat, že pojede aspoň na notebooku, jenže po zkopírování sejvů jsem zjistil další libou věc - sejvy z jedné rozehrané hry nefungují v jiné. Nechápu, jak tohleto udělali, ale vážně ne. :shock:

Takže jsem ji prozatím znechuceně vypnul a vyzkouším příští týden na laptopu. :pray:
A to jsem se na to hraní tak těšil...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nějaké pokroky? Podporuje gamepady?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Na notebooku se to chovalo stejně jako na stolním PC. A jelikož mě stejným způsobem BGE šikanovalo už 2 roky zpátky, uložil jsem ho k ledu a prozatím se spokojil s posloucháním vynikajícího soundtracku.

Uvažuji, že bych si pořídil PS2 verzi, tam obdobné potíže snad nebudou.

A gamepady ta PC verze, mám pocit, podporuje.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Teda zatím mě hra docela nepříjemně překvapila. Čekal jsem hezkou grafiku a hudbu, což se splnilo. Na druhou stranu naprosto příšerné je ovládání a konzolový způsob ukládání (diablo adventura wtf?).
Dějová náplň taktéž není příliš zajímavá. Dialogů mnoho není, mini(/mezi)hry jsou nudné a vlasně celkově příběh je daleko za očekáváním (respektive celkově není ve hře moc textů). Z mnoha důvodů to spíše připomíná Tomb Rider než nějakou adventuru.
Hmm, ale ta grafika je opravdu kouzelná a mnohé zachraňuje. Jenže i tak je celá hra v úrovni "zábavnosti" tak na 6,5/10. Jinak řečeno není to zlé, ale je mnoho lepších her.
Btw jsem asi ve třetině hry. Čili je možné, že hra bude dále o něco lepší, nicméně mé zklamání už s nejvyšší pravděpodobností nevymaže... :-(
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jab: Ty jsi čekal adventuru? V tom případě mě mrzí, že jsem tě nevaroval. Žánrů je v BG&E dost, ale adventura maximálně velmi okrajově.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

yenn píše:Jab: Ty jsi čekal adventuru? V tom případě mě mrzí, že jsem tě nevaroval. Žánrů je v BG&E dost, ale adventura maximálně velmi okrajově.
Huh? Aha... Já myslel že jde o akční adventuru! :shock: Tak to to ze svého seznamu škrtám.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Hamster: Pokud člověk nechce vypisovat všechny žánry, označení akční adventura se k BG&E hodí asi nejlépe. Ovšem já od akční adventury čekám něco dost jiného než od adventury „klasické“ (např. Tomb Raider vs. The Longest Journey). Pokud jsi četl A teď něco trochu jiného, měl bys mít o herní náplni BG&E docela dobrou představu (doufám :-) ).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já si tedy pod pojmem "akční adventura" představuji právě takovéto hry konzolového typu, určitě bych tam nehledal spojitost s point and click adventurami. Ostatně ani hry jako Dreamfall (tedy "moderní nástupci" adventur klasických) se za akční adventury neoznačují, byť by se tak svým způsobem daly chápat.

Nu a BGE je na řadě jako jedna z nejbližších her, musím ji vyzkoušet i na svém novém PC; už se na ni těším. :twisted:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:Já si tedy pod pojmem "akční adventura" představuji právě takovéto hry konzolového typu, určitě bych tam nehledal spojitost s point and click adventurami.
No, je pravda že real-time strategiím taky prošlo, že často nemají se strategií nic společného. :-)

Vykládat ale jako jakoukoliv "adventuru" konzolovou hopsačku se mi zdá dost trhlé modernost-nemodernost (eh?). Aby byla hra adventurou, měla by být... erm... adventurní.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:Vykládat ale jako jakoukoliv "adventuru" konzolovou hopsačku se mi zdá dost trhlé modernost-nemodernost (eh?). Aby byla hra adventurou, měla by být... erm... adventurní.
Pak se nabízí otázka, co znamená "být adventurní". Adventure = dobrodružství, tedy hra, u níž zažíváš dobrodružství... Takhe debata mi trochu připomíná tu, jestli je Diablo RPG nebo ne.
PC žánrové názvosloví je holt věc ošidná, ale označení "akční adventura" pro hry jako Tomb Raider nebo BGE už jsem vídal před 10 lety, když jsem se o hry začal zajímat, takže jsem si na ně zvykl.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:Adventure = dobrodružství, tedy hra, u níž zažíváš dobrodružství...
Hele, sorry, ale tenhle argument přece nemůžeš myslet vážně. Existuje tu přece nějaká více či méně ustálená terminologie.

Prostě se mi nezdá že by slovo "akční" měnilo celý žánr. Dá se tu říct, že akční strategie nejsou "strategické" (použito stejně, jako to tvé "dobrodružství"), ale stále v nich máš spoustu prvků, díky kterým je snadné je jako strategie určit, protože s tím, co se jako obvykle jako strategie chápe, je mají společné.
PC žánrové názvosloví je holt věc ošidná, ale označení "akční adventura" pro hry jako Tomb Raider nebo BGE už jsem vídal před 10 lety
Tak s tímhle jsem se tedy ještě nesetkal. Pokud je Tomb Raider akční adventurou, tak stejně tak Doom, nebo Half-Life...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:
Ajantis píše:Adventure = dobrodružství, tedy hra, u níž zažíváš dobrodružství...
Hele, sorry, ale tenhle argument přece nemůžeš myslet vážně. Existuje tu přece nějaká více či méně ustálená terminologie.
Ano, např. označení akční adventura pro hry jako Tomb Raider. :-)

Pokud je Planescape Torment RPG a Diablo akční RPG, též tam dochází téměř ke změně celého žánru, ta hratelnost stojí na něčem úplně jiném.

Omlouvám se, že teď nenapíši více, musím běžet do školy.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

akcna adventura je asi skor ObsCure :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:Tak s tímhle jsem se tedy ještě nesetkal. Pokud je Tomb Raider akční adventurou, tak stejně tak Doom, nebo Half-Life...
Eh? :shock: To není moc dobrý vtip :wink: Vážně jsi se s tím nesetkal? Zajímavé...

No, žánry se vyvíjí 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:Ano, např. označení akční adventura pro hry jako Tomb Raider.
Rozdíl však je v tom, že zatímco já ten žánr (AA) popírám celkově (Ten TR ho u mě pěkně zkompromitoval), ty zastáváš absurdní změnu významu (na "Adventure" = "Third-Person") ;-)

Hodil jsem TR do googlu a zatímco recenzní servery se s tebou shodují (gamespot, doupě), informační zůstávají pouze u akční hry (mobygames, wikina). Nevím, zřejmě se to tedy tehdy Eidosu podařilo protlačit (zní to lépe, než nějaký Third-person shooter, takže očividně něco jako neúspěšný blizzardův "RPS"). Asi je tedy jen otázkou času než se objeví nějaký žánr ve stylu "Awesome Action Adventure", protože tohle je fakt pakárna...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“