Rasy v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaká je Vaše oblíbená rasa?

elfové
16
18%
trpaslíci
5
6%
lidi
20
23%
hobiti
5
6%
gnomové
3
3%
půlelfové
34
39%
půlorkové
4
5%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Také mám nejraději půlelfy, ze stejného důvodu jako třeba AlieN. Ale za elfa i člověka si také rád zahraju, ostatní rasy jsem ani nikdy nezkoušel, neláká mě to (akorát v IWD trpaslík, kvůli sekerám...sekera bez trpaslíka není sekera :D ).
Jinak za bojovníka si občas zahraju, ale ne žádného blba (INT cca 12 - 14), i válečník může být moudrý a inteligentní 8-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

half-elf rulez
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Dvorin

Příspěvek od Dvorin »

Hmmm... podle ohlasů zčnu hrát nejspíš za půlelfa - bojovníka.jeho staty budou síla 18, obratnost 18, odolnost 18, iQ a moudrost 10 a charisma 16. Pomocí knih si jeho vlastnosti ješt trochu zvýším a ve dvojce budu používat belm a CF. Zajímalo by mě jestli existuje njaký mód s českým překladem, který by přidával do hry nové rasy. A jšt otázka na konec, jaké má půlelf krom infravize a možnosti vélkého výběru povolání rasové specialitky?
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Pokud vím existuje mód Subrace.
Bližší informace najdeš v tématu Popis módů, případně se obrať na autorku - Neferit.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Rasisti!

Nejraději mám gnómy, nevím proč... Ale nikdy jsem za ně nehrál :lol:

Vždycky hraji za půlelfa, protože elfové se mi maximálně hnusí a třeba hobiti jsou akorát tak plyšoví medvídci po peřinu....

A lidi volím jen u těch povolání, která jsou pouze pro ně...

BTW - Kouzelníky nemám rád, už od doby BG1, kdy měl můj mág celé 4 HP a umíral opravdu často, nejlépe ranou do zad. Víc času ztrávil na útěku než kouzlením.... Asi to zkusím znovu a pojmenuju ho Mrakoplaš :think:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Dvorin píše:A jšt otázka na konec, jaké má půlelf krom infravize a možnosti vélkého výběru povolání rasové specialitky?
Já ti mám pocit, že snáz podléhají očarování typu "dominance, charm, confusion" a podobně... Nejsem si ale stopro jistá...
Tyhle věci si obvykle moc nepamatuju...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Můj osobní žebříček ras je povětšinou spojen s konrétním archetypem postavy:
1) jednoznačně vedou elfové v kombinaci s bladesingerem
2) trpaslíči defencer
3) gnomové - typ Jana Jensena (ukecaný technik)
4) hobiti - bojovník/zloděj
5) půlelfové (bard) (takoví ti průmerní, nezajímaví... ti lepší se dostávají někam na úroveň gnómů)
6) lidi a půlorkové

no pak se mi také libí také Githové i jejich "příbuzní" a několik velmi specifických ras ;-)

BTW: half-elf mi moc jako rasa nepřijde... spíš jako konkrétní výsledek pohlavního aktu dvou jedinců různých ras...
ono half-elf může být taky elf+hobit (jen jako příklad) ... což je zároveň také half-hobit
a half-human může být třeba člověk + nymfa... jinak také half-nymph
Proč se vlastně tento fakt nezohledňuje a pracuje se jen s potomkem člověka a elka...?

EDIT: no a ještě takový dodatek... ohledně drowů, elfů a půl drowů... co je postava zač, když je treba otec drow a matka high elf.. dítě pak bude half-drow / plnokrevný elf?
Naposledy upravil(a) Kong Bao-tan dne 5.4.2007 8:38, celkem upraveno 1 x.
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Zbynďa

Příspěvek od Zbynďa »

Půlorkové jsou nejlepší a komu se to nelíbí ať mi klobouk políbí!
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Určitě lidi,jsou jediní kteří přežili do dnešnich dnů :lol: :lol: :lol:
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lidé, s ničím se moc nepářou, a i když žijí krátce, jsou za svůj život schopni a ochotni překopat svět ku obrazu svému.

Pamatujte, že Elminster i Raistlin je člověk.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nejradši mám určitě hobity, takoví sympaťáčci...
Bohužel, hraju výhradně za lidi
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Já jsem se vždy rozhodoval mezi lidmi a půlelfy. Nakonec jsem vybral půlelfy, protože mají několik dobrých odolností.
Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

Dvorin píše:Je zvláštní, že zatím nikdo není pro půlorky a trpaslíky, to nikdo nehraje za tvrdý bojovníky "Tanky"? Já sám sice taky upřednostňuju stealth hru za zloděje(to si dávám elfa,protože nejsem hobitofil), protože dobrejch bojovníků je ve hře dostatek (Sarevok, Mazzy, Anomen,...).
"Tak jen aby ses neplet chlapečku, ti rozukřápnu tu tvoju nedomrdlu lebenu, že sa budeš divit...nikdo si nebude brát Datura trpaslíka do tlamy."

Jak je z mého příspěvku znát, muj RP za trpasličího válečníka je jasný :-D Osobně mam trpaslíky mooooc rád, už od doby Zaklínače. Prostě Yarpen Zigrin a jeho banda pro mě byli vzorem a inspirací při tvorbě trpasličích válečníků. To odlišení pomocí nářečí a jejich absolutní hulváctví na ně sedí. :-)

Ale stejně jsem hlasoval pro půlelfa, protože to je první postava za kterou jsem BG hrál. Často hraju za lidi (kvuli dualu) a za pulelfy (maj z obou to nej).

Nejlepší válečník ve hře(NPC) je stejně Korgan;-)
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Datur Barbatus: Ano trpaslíci se hodí jen na boj, jsou to totiž dutý hlavy :lol: , kteří udělají co jim řekneš. A nejlepší bojovník je má postava. ;-) :-D
Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Kong Bao-tan píše:EDIT: no a ještě takový dodatek... ohledně drowů, elfů a půl drowů... co je postava zač, když je treba otec drow a matka high elf.. dítě pak bude half-drow / plnokrevný elf?
V takovém případě bude potomok buď čistý high elf, nebo čistý drow. Míšenci elfů se tedy nekonají
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“