Firewalls, Antivirs, Antispyware

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak já zase AV atd. používám byť virus jsem měl akorát jednou v poště a nebyl jsem tak hloupý, abych to otvíral (AV řvalo už při samotném stahování). Nicméně pokud má ten AV za něco stát, tak AVG bych nebral. Mírně řečeno nemá pokud vím právě nejlepší pověst co do úspěšnosti detekce...

Taky používat bezpečnostní balík od jednoho výrobce má svá pro a proti. Navíc se to celé dá vyřešit i free produkty... (tuším i to AVG má nějakou free verzi svého antiviru).
Obrázek
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Sevencreature: Díky za tip. O antivir ani tak nejde - důležitější jsou v tomto případě ostatní součásti z balíku - spolehlivý firewall a antispyware ochrana. O firewallech moc velký přehled nemám, jaký bys doporučoval? Na antispyware byl test v PC Worldu, ale ty výsledky freeware programů nic moc. Komerční verze byly o něco lepší, ale zase stály 1200 Kč.
Pročež jsem se domníval, že by ten balík nakonec vyšel paradoxně levněji, než kupovat každou součást zvlášť. Záleží však na poskytované kvalitě.

Alnag: Samotný AV od AVG je buď zdarma a nebo pak v pokročilejší verzi za 350 kč (tuším), což je přijatelné. S Nodem 32 se to asi srovnávat nedá, ale ta cena také ne.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Geralt píše:Alnag: Samotný AV od AVG je buď zdarma a nebo pak v pokročilejší verzi za 350 kč (tuším), což je přijatelné. S Nodem 32 se to asi srovnávat nedá, ale ta cena také ne.
Však já ti taky NOD nenutím. Třeba Avast je zadarmo... a taky má lepší výsledky. Firewall (odmyslím-li ten windowsovský) je právě tak dobrý, jak dobře je nastavený... a co se týče těch dalších částí toho balíku co tam je antispyware (Spybot + Windows Defender taky free + pro paranoiky řekněme Ad-Aware i když tady je ještě spousta dalších možností a konec konců pokud máš rezidentně zapnutý jen jeden tak na občasné scanování jich můžeš mít kolik chceš), a nějaký antispam možná? Nebo nějaký odhalovač rootkitů? To všechno má i svoje free varianty...
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Geralt: Těžko radit - já třeba používám Kerio (teď je to Sunbelt Kerio Personal Firewall - nebo tak nějak) - primární důvod, proč ho mám je kontrola odchozích spojení a rychlý přehled aktivních spojení. A pak přehled změn programů a taky kontrola toho, když nějaký program spouští jiný.

Ale tohle všechno (tedy až na kontrolu odchozích spojení) je spíš jen pro moji informaci... V podstatě firewall nepotřebuji.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Alnag, Sevencreature:
Mockrát děkuji za cenné tipy, zachránili jste peněženku jednoho nerozvážného studenta.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Používáte/zkoušeli jste někdo Comodo Firewall Pro? Já jej asi týden používám místo Keria a jsem prozatím spokojen, připadá mi i lepší (zcela zdarma, menší spotřeba ram, více funkcí), jen bude asi náročnější na uživatele; zatím neexistuje čeština, více věcí k nastavení (musím ale říct, že nebyl problém nalézt help, viz http://www.portforward.com/ ). Rozhodně fajn alternativa.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od MCZ »

Je AVG 8 opravdu tak špatné, jak se mi zdá? Na PC se "hádá" s firewallem (nejdou automatické aktualizace), na nb mám pro změnu problém s tím, že NELZE ignorovat stav komponent (nápověda drze píše o možnostech, které v programu nejsou) - pročítal jsem i fóra, a ono zo snad není ani v placené verzi, tak to je fakt super.

Takže se poohlížím po jiném "lehkém" antiviru (AVG 7.5 byla asi nejlepší verze, kterou jsem používal), samozřejmě free; nějaké tipy? Díval jsem se na Avast, ale vždycky, když vidím ten UI, chce se mi zvracet :-?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Jsem věrný NODu a nestěžuji si. Samozřejmě není není free, ale lehkým podvůdkem si lze zajisit zkušební dobu na asi 70 let :twisted:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:AVG 8... Na PC se hádá... na nb mám pro změnu...
Dle licenčních podmínek na grisoft.cz nemůžeš mít AVG free edition na dvou PC současně. Pokud ho tak používáš, je už celkem jedno, jestli máš nelegální AVG nebo NOD.

Jinak Avast na zvracení opravdu je, ale co naplat, mám ho tu. :-?
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od Tho0or »

Asi nejlepší je dle mně NOD a jak řiká Carlos lehký podvůdek.......
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: to jsou mimochodem pěkně ujeté licenční podmínky - je to free, ale nemůžeš to mít dvakrát :think: . Ehm, a to PC je v podstatě otcovo.

Takže stále používám AVG legálně... a není navíc NOD poměrně nenažraný? Dvacet a víc MB ram mi přijde pro antivir opravdu moc.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Takže stále používám AVG legálně... .
K čemu vědět, když stačí věřit, že.
A ano, NOD je opravdu hodně nenažraný.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Zase ale podle komentářů uživatelů, které znám, je NOD spolehlivý. V dnešní době nějaké to mega nikoho nezabije.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Joo, NOD byl fajn; když mi běžela Trial verze, funkčně se mi líbil. Ale můj dýchavičný notebook vysával až běda.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis píše:K čemu vědět, když stačí věřit, že.
Cože? Nedovedu si představit, že bych měl pročítat všechny ty licenční podmínky ke každému software, co si nainstaluji; mám za to, že když je něco označeno jako freeware, platí pro to +/- stejná pravidla jako pro jiný freeware. K licenci AVG Free vím dodatečně jen, že nemám právo na technickou podporu (aspoň, že je tam tak bezva nápověda :mrgreen: ). A notebook je můj, licence tohoto AVG je tedy má, PC je otcovo, stejně tak tedy licence. (Anebo se snad počítám já, protože jsem to nainstaloval? To už by bylo fakt trhlé.) Mohl bys mi tedy sdělit, co ses snažil naznačit?

Carlos: z principu si nenechám žrát paměť antivirem nonstop jen proto, abych jej občas použil a něco proskenoval.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“