Česká republika - současnost a budoucnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:Cesare: No nevím, asi je to věc osobních preferencí. Ono kdo má tenhle džob zas tak zdibořící není, ale pokud bych si měl vybrat, tak čistě obecně bych byl spíše pro jednoho z nejuznávanějších intoušů dneška, než člověka, který je skoro každému pro smích.
Tenhle post je kouzelný v tom, že s ním dost možná budou souhlasit příznivci Klause i Švejnara. :-)
(Já sám z něj zcela upřímně nepochopil, který z nich je podle Hamstera Švejnar a který Klaus. Ale tak moc, abych kvůli němu četl předchozí diskusi, mě to zase nezajímá.)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Cesare »

Ajantis: Hamster reagoval na mě a na mou poznámku o změně Havel --> Klaus, jež byla reakcí na jeho poznámku o tom, že nic horšího než výše zmíněná změna už pražskej hrad potkat nemůže, takže Hamster se vyjadřoval ke Klausovi a Havlovi.
Havel je samozřejmě ten "jeden z nejuznávanějších intoušů dneška" (což ostatně Havlovi ani já neberu...;-)).
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Cesare: Takže můj odhad, že ten, komu se všichni smějí, je Švejnar, byl úplně mimo. :-) Díky za osvětlení. Pokračujte.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od SiNuHeT »

Hamster píše:obecně bych byl spíše pro jednoho z nejuznávanějších intoušů dneška, než člověka, který je skoro každému pro smích
No, znám i lepší vtipy :-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Hamster »

SiNuHeT píše:
Hamster píše:obecně bych byl spíše pro jednoho z nejuznávanějších intoušů dneška, než člověka, který je skoro každému pro smích
No, znám i lepší vtipy :-)
Šlo by ve volné chvilce říct něco konkrétnějšího? Není mi jasné jestli myslíš lepší vtipy než to s čím šermuje Klaus, nebo lepší vtipy než můj post.
Ajantis píše:Ale tak moc, abych kvůli němu četl předchozí diskusi, mě to zase nezajímá.
Předchozí diskuze kterou pro pochopení bylo potřeba přečíst byl ten krátký příspěvek Cesare těsně před tím na který jsi reagoval. Já vím, tyhle roztahané debaty jsou peklo... ;-)

EDIT: Místo citace jsem omylem klepl na edit... :roll: Mělo by to být v původním stavu...
Naposledy upravil(a) Hamster dne 3.2.2008 13:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od SiNuHeT »

Nemůžu přijít na to, odkud jsi vzal informace o Klausově směšnosti a Havlově výjimečnosti. Já tyhle názory zaznamenal taky, ale povětšinou v diskusích na Novinkách.cz, nějaké reakce "ze světa" se ke mně ještě nedonesly, proto tvůj výrok považuju za špatný vtip. ;-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Jab »

SiNuHeT píše:Nemůžu přijít na to, odkud jsi vzal informace o Klausově směšnosti a Havlově výjimečnosti. Já tyhle názory zaznamenal taky, ale povětšinou v diskusích na Novinkách.cz, nějaké reakce "ze světa" se ke mně ještě nedonesly, proto tvůj výrok považuju za špatný vtip. ;-)
Právě na novinkách.cz Havel rozhodně oblíben není. Mimochodem i já si myslím, že Havel byl dobrý prezident. A rozhodně lepší než Klaus.
Klaus není směšný, to je chodící tragédie jednoho převelkého ega.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Hamster »

sinuhet: Na ty diskuze na novinkách ti fakt nemám co říct... Snad jen krom rady je nečíst. ;-)

Co se týče klause, tak fajn - beru že je kontroverzní, ale alespoň já ho za pako považuji a myslím že v tom s Jabem nejsme sami.

Ohledně Havla tedy nevím co za konkrétní doklad jeho "vyjímečnosti" by jsi si představoval, ale myslím že třeba tohle je minimálně slušný výsledek.

The 2005 Global Intellectuals Poll (wiki)
wiki píše:2005 Global Intellectuals Poll is a list of the 100 most important living public intellectuals in the world which has been compiled in November 2005 by Prospect Magazine (UK), on the basis of a reader's ballot comprising more than 20,000 votes.
prvních deset píše:1. Noam Chomsky
2. Umberto Eco
3. Richard Dawkins
4. Václav Havel
5. Christopher Hitchens
6. Paul Krugman
7. Jürgen Habermas
8. Amartya Sen
9. Jared Diamond
10. Salman Rushdie
...
Pan Klaus se bohužel neumístil.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od SiNuHeT »

Hamster: Čekáš od prezidenta ČR, aby byl intelektuál, nebo politik? Pokud to první, chápu tvé hodnocení Havla (ačkoli si myslím, že jeho názory jsou výjimečné pouze tím, že je vyslovoval z pozice prezidenta a bývalého disidenta), pokud to druhé, pak tvé hodnocení nechápu vůbec (z mého pohledu se Havel jeví jako neschopný politik). Za prezidenta chci mít politika s jasnými (i když nekonformími) názory a s dostatečnou zkušeností; to jsem však nenacházel u Havla a ani teď u nanicovatého Švejnara.

K Novinkám.cz: Prostě se u toho bavím. Ze stejného důvodu si k nedělnímu obědu kupuju Blesk místo sledování Moravce :-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Jab »

Dle mého názoru to byl i dobrý politik. Povedlo se mu zatrhnout nový systém voleb, který by zvýhodnil největší strany. Byl proti opoziční smlouvě, která znamenala největší éru korupce v naší zemi.
A vzhledem k tomu, že prezidentská funkce je u nás namnoze reprezentativní, tak bych mu připsal body právě i za onu reprezentaci. Řekněme si na rovinu - s Havlem se chtěl fotit každý. Od prezidenta USA až po Dalajlámu.
Mně ten jeho intelektuální styl sedl. Přirozeně dělal chyby, ale měl velmi blízko k tomu, co od prezidenta požaduji já. Tedy dosažení určitých intelektuálních výšin a z nich i schopnost určité reflexe. Zejména to druhé současnému kormidelníkovi chybí.

Nadto na rozdíl od Klause chápe lépe význam občanské společnosti.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od sevencreature »

SiNuHeT píše:Ze stejného důvodu si k nedělnímu obědu kupuju Blesk
No, já bych se asi bál rakoviny trávícího systému. Nebo atrofie mozku :mrgreen: To samé u Novinek :sick:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vallun »

Jab - promiň, ale opravdu mluvíš o Havlovi? Reflexe? Občanská společnost? Intelektuální výšiny? S tímhle přeci nemá nic společného... Naopak bychom nalezli zářní příklady pravého opaku... Těžko můžeš říci o člověku, že chápe pojem občanská společnost, pokud dotyčný opakovaně volá po vzniku strany tvořené NGO. To je naopak zjevný příkladem toho, že fungování občanské společnosti nerozumí vůbec. Nadto jeho přístup dělení lidí na kamarády a prašivé je zjevným výsměchem základním principům demokracie... Rovněž marně hledám intelektuální výšiny u člověka, jehož hry jsou plné chlastu a vulgarity - a to v hrané i čtené podobě, takže těžko mluvit o smůle se špatnou dramatizací.

A Havlova reflexe? To je pojem sám o sobě, jeho reflexe znamená především a téměř výlučně takové věci jako česko-řecká iniciativa - věc, která nepřinesla nic dobrého, jen prodloužila o pár týdnů agónii na balkáně. Ale co je nám do pár desítek mrtvých Srbů, Chorvatů a Černohorců, že? Horší už je to s jeho amnestiemi, ty přinesly až nějakých 50 mrtvých Čechů... A že se s Halvem chtěl fotit americký prezident? Není divu, každý by chtěl mít fotku s troubou, který dobrovolně a bez náhrady zlikvidoval československý zbrojní průmysl, čímž připravil naší ekonomiku o desítky miliard dolarů...

Také se divím, jak může někdo jeho snahu zabránit posílení prvků většinového systému považovat za klad. Tato Havlova iniciativa je přímo odpovědná za to, že zde nemámě nějakých 10 let silnou vládu, jenž by byla schopná realizovat alespoň část nezbytně nutných reforem. A když už se někdo o nějaké pokouší, tak jsou šité na koleně a velmi horkou jehlou... Což stojí český stát další stovky miliard korun. Ale to jistě nezajímá člověka, jenž zdědil ohromné majetky po svých předcích, jenž se bratříčkovali s náckama, že...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Hamster »

SiNuHeT píše:
Hamster píše:obecně bych byl spíše pro jednoho z nejuznávanějších intoušů dneška...
No, znám i lepší vtipy :-)
SiNuHeT píše:Hamster: Čekáš od prezidenta ČR, aby byl intelektuál, nebo politik?
Ale no tak... ;-)

Krom toho to co jsem tu prezentoval nebylo hodnocení moje. Jen říkám že Havel si svými nevyjímečnými názory vydobyl nesrovnatelně vyšší respekt, než Klaus svým fušováním do klimatologie. Tak nějak jsem si myslel, že to jakou to má váhu, když člověk otevře ústa, je pro takovou pozici docela podstatné.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Těžko můžeš říci o člověku, že chápe pojem občanská společnost, pokud dotyčný opakovaně volá po vzniku strany tvořené NGO.
Přesně na tomhle principu mohou strany fungovat. Místo stran, které na vlastní program kašlou, máš organizace, které hledají podporu pro svůj program u veřejnosti místo lobbingu u vládních představitelů. Dle mého názoru daleko průhlednější řešení.
Vallun píše:Nadto jeho přístup dělení lidí na kamarády a prašivé je zjevným výsměchem základním principům demokracie...
Moc hezky si sem tuhle větičku přimíchal. Demagogie. :mrgreen:
Vallun píše:Rovněž marně hledám intelektuální výšiny u člověka, jehož hry jsou plné chlastu a vulgarity - a to v hrané i čtené podobě, takže těžko mluvit o smůle se špatnou dramatizací.
Jeho hry pro mě nejsou základním argumentem, proč byl lepší prezident než Klaus. Spíše na rozdíl od Klause nemusí hořekovat nad současným módním antikomunismem, antžo byl proti komunismu v době, kdy se to počítalo.
Vallun píše:A Havlova reflexe? To je pojem sám o sobě, jeho reflexe znamená především a téměř výlučně takové věci jako česko-řecká iniciativa - věc, která nepřinesla nic dobrého, jen prodloužila o pár týdnů agónii na balkáně. Ale co je nám do pár desítek mrtvých Srbů, Chorvatů a Černohorců, že? Horší už je to s jeho amnestiemi, ty přinesly až nějakých 50 mrtvých Čechů...
Ze zvláštního důvodu mám tuhle iniciativu spojenou spíše s Kavanem. A přímá souvislost s desítkami mrtvých je celkem silná káva. Btw nechtěl si spíše říci mrtvé kosovské albánce? :anxious: Jinak nějak moc envím, jak pokus o zastavení bombardování Bělehradu mohl stát životy třebas ty Chorvaty.
Vallun píše:A že se s Halvem chtěl fotit americký prezident? Není divu, každý by chtěl mít fotku s troubou, který dobrovolně a bez náhrady zlikvidoval československý zbrojní průmysl, čímž připravil naší ekonomiku o desítky miliard dolarů...
Vůbec netuším, o čem mluvíš. Jak konkrétně zlikvidoval, ze svého statutu prezidenta, armádu?
Vallun píše:Také se divím, jak může někdo jeho snahu zabránit posílení prvků většinového systému považovat za klad. Tato Havlova iniciativa je přímo odpovědná za to, že zde nemámě nějakých 10 let silnou vládu, jenž by byla schopná realizovat alespoň část nezbytně nutných reforem. A když už se někdo o nějaké pokouší, tak jsou šité na koleně a velmi horkou jehlou... Což stojí český stát další stovky miliard korun. Ale to jistě nezajímá člověka, jenž zdědil ohromné majetky po svých předcích, jenž se bratříčkovali s náckama, že...
Jednak bych zase vypíchl, jaké argumenty si dal do přímé souvislosti. Celkem nechutnost (nadto ten druhý "argument" je opět značně pochybný). Druhak mi je naprosto putna, že neprošly ty reformy, které si chtěl ty. Tou vládou, která by prosazovala "nezbytně nutné" reformy si myslel jen a pouze ODS. ČSSD by je rozhodně nerealizovala (z mého ani z tvého pohledu). ODS nevolím, aby měla parlamentní a ústavní většinu (než se toho chytneš, tak rozdíl si uvědomuji), ODS volím, aby vyhrála volby a pak byla nucena s dalšími stranami činit kompromisy. Mně taková vláda vyhovuje více než vláda jedné strany. Nejsem fašoun ale spíše liberál.
Systém dvou stran pro mě není systémem dostatečně demokratickým. Fandím spíše širšímu spektru názorů. Proto mi btw přijde i fajn, když v jedné straně (včetně ODS) vznikají názorové platformy. Daleko lépe, než kdyby tam nebyly.

P.S. Ten ničema vložil asi 50 miliónů z prodeje Lucerny do své organizace Vize 97. Jendá se btw o nadaci.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vallun »

Jab - ad 1) Ne, na takovémto principu nemohou fungovat politické strany v žádném demokratickém systému. Nikde na světě nefungují. Za vzdáleně podobnou věc lze považovat akorát některé strany zelených. Jenže ty nikdy nenabízí platformu, na níž lze vybudovat vládu... Asi naštěstí.

ad 2) A nějaký argument by nebyl? Ale chápu, je to ode mne zrádný požadavek. Příkladů Havlova protěžování kamarádů a kamarádíčků je až příliš, takže je popřít nelze...

ad 3) Já dle her nehodnotím jeho prezidentování, ale jeho "intelektuální výšiny". výšiny, které se nalézají někde ve čtvrté, ve světlejších dnech ve třetí cenové... O antikomunismu jsem neřekl ani slovo.

ad 4) No, to je sice hezké, ale obecně se přisuzuje Havlovi. Viz např. jeho tehdejší projevy. Spojit iniciativu, jenž znamenala odložení skutečného řešení o několik týdnů, se zemřelými v oné době je prostě logický krok.

ad 5) Já se nebavím o armádě, ale o zbrojním průmyslu. Byl to právě Havel, který prosazoval a Eružel prosadil, že "nové" Československo vypoví smlouvy na rozsáhlé dodávky zbrojního materiálu do zahraničí. Ostatně, měl bys slyšet, jak o Havlovi mluví lidé v pováží, které to odsralo nejvíce...

ad 6) A nějaký argument by nebyl? Označit něco za nechutné a nepodložit to argumenty... :roll: Jak, prosím, víš, jaké reformy jsem myslel?!? Byl bys tak laskav a přestal mi podsouvat vlastní představy? Mne je jedno, kdo by dané reformy realizoval, kdyby měly dostatečně jasný koncepční základ a stály na ověřených vědeckých poznatcích a ekonomických analýzách. Obávám se totiž, že pak by byly kurevsky podobné, ať z pera ODS nebo ČSSD.

Tvrdíš, že nejsi fašoun, leč Tvá představa organizace politických stran (viz bod 1) je určitě bližší fašistickému pojetí státu, než pojetí liberálně demokratickému...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“