Kultura západu a její hromada rozkvetlých hovínek

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jste spokojeni se zdejším stavem společnosti?

Ano
7
32%
Ne
15
68%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Idaho: Neživíš se jako psycholog nebo Děd vševěd?
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Neferit Sr. píše:a s čím se tedy ztotožňuješ? Našel by se model společnosti který by Ti vyhovoval?
Nestrukturalizovaná společnost, kde by mi nikdo nevládl a nestavěl kolem mne zdi. Nemožné? Jistě. Ale pro mne to není důvod tuto myšlenku zabíjet.

Ajantis: Tipoval bych to spíš na profesionální hovado.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Adieu - nemožné není nic, jen by to prostě nefungovalo. Vlastně by to fungovalo. Ale jen potud, pokud by tato společnost byla tvořena jedním člověkem - Tebou samým.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Za budem mať výčitky svedomia, že som nič (nového) nepovedal, ale tak dajme tomu...

Súčasnú situáciu nepovažujem za dobrú. Čoraz častejšie ma prepadá pocit, že od roku 1984 sme čím ďalej tým bližšie Prekrásnemu novému svetu a vecí, ktoré mi na (západnej, či ako je tu vlastne pomenovaná) spoločnosti vadia, je požehnane- či už degradácia smrti na emocionálnu tabletku aplikovanú cez obrazovku televízie, hudba riadená viac manažermi než umelcami, ľudskosť potláčaná honbou za bodmi za štýl (za dobre uviazanú kravatu, pevný stisk ruky...), et cetera, et cetera, et cetera...

Čo ale nič nemení na tom, že som viacmenej spokojný- či už preto, že aj keď za objímanie stromov alebo stojky na námestí síce dnešná spoločnosť individualitu nepodporí v rozkvete, ale aspoň ju priamo neukameňuje, popri mainstreame mihajúce sa bočné prúdy sú výraznejšie a ľahšie dohľadateľnejšie.. Áno, sú asi veci, ktoré boli v minulosti lepšie, aj ja upadám do ľahkej extáze pri pomyslení, že by som mohol zažiť napr. Woodstock alebo Pink Floyd v UFO klube (aj keď bez priamej skúsenosti ťažko posúdim, ako by som sa v danej dobe mal)- ale na druhú stranu tých možností, kde by som sa mal (z môjho skromného terajšieho pohľadu) horšie, je podstatne viac....

Aby som to uzavrel- súčasná situácia má od (môjho) ideálu sakra ďaleko- ale z možných situácií patrí asi k tým najbližším...
Naposledy upravil(a) Elessar dne 29.8.2007 22:32, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Neferit Sr. píše:Ale jen potud, pokud by tato společnost byla tvořena jedním člověkem - Tebou samým.
Nemyslím, stačila by absolutní tolerance... Jak jsem řekl - nemožné. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

samozřejmě všechno je nemožné....

Vadí ti tahle společnost ale nevíš CO ti vadí konkrétně
Chceš změnu ale nevíš JAKOU
Když se snažím o trochu humoru hned mi začneš nadávat do hovad

Z postu mě svěřeném ctihodným Ajantisem (ještě jsem se nerozhod jestli budu psycholog nebo děd vševěd) jsem analyzoval tyto a další data a došel jsem k názoru že tebou zde uváděna "Filosofie" tě neprovází celý život ergo se vyvinula na podnětu nějaké dramatické zkušenosti...

Bez nahlížení do tvých dat bych tipoval že jsi ve věku mezi 30 až 37 lety, vlastní rodinu nemáš (možná přítelkyni) ale máš celkem dost příbuzných a v povolání... hm... neděláš učitele? Nejsi ve vedoucí funkci... mám aspoň v něčem pravdu?

(přispěvkem nemyslím nic zlého jen jsem si chtěl zkusit Ajantisem nabízený džob)
Master
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 1.2.2007 21:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Svoboda? To se jí?
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ungh, to je nejaky druh geckona? :-D

idaho napisal velmi pekn y post, u mna ma o jeden bezvyznamny kladny bodik naviac ;-)

Adieu: absolutna tolerancia? cize ked ta zabijem, odpustia mi to? ked predavkujem male decko odpustia mi to? som rovnaky egoista ako ty, lenze toto je uz asi privela(samozrejme, ze chcem aby mi vsetci tolerovali vsetko, ale mne ide o ten pocit ked niekto dostane na zadok :-D )
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Idaho: Spíše ti jde ale to povolání, které ti nabídl Adieu.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Idaho píše:Vadí ti tahle společnost ale nevíš CO ti vadí konkrétně
Chceš změnu ale nevíš JAKOU
Obé jsem řekl, škoda, že jsi to ze svého pohledu uctívače první republiky nemohl pochytit.
Idaho píše:Když se snažím o trochu humoru hned mi začneš nadávat do hovad
Búú, nic jsem mu neudělal a Adieu mě uráží! :cry: Nějak jsem se tě nesnažil urazit, prostě jsem konstatoval skutečnost. Tvůj post nebyl vtipný (všiml jsem si tam něčeho jako sarkasmus, bohužel tak neotesaný, že to celé vyznělo spíš jak urážka od hospodského stolu :lol:), byl to jen klasický výkřik, který nastane vždy, když někdo přizná pravdu, že se stará jen o sebe, výkřik bez zamyšlení - prostě "myšlenkový stereotyp". Nepíšeš náhodou do diskuzí na novinky.cz, že ne?
Navíc mne vůbec neznáš, ale přitom házíš soudy a tvrdíš, jak jsi mě prokoukl, a jak jsem ti jasný.

To celé mi přijde jako píchání klacíkem malého kloučka, který se nedokáže spokojit s tím, že názor někoho jiného je diametrálně odlišný.

A tehdy, ano, přichází osobní adjektivum, protože jisté věci jdou dle mého názoru nejlépe zhodnotit jedním slovem.

XRage: A nenapadlo tě třeba, že zabíjet je netolerantní? :-)

P. S. Idaho: Životní filosofie je věc, která se časem skutečně mění, ale obvykle k tomu stačí inteligence a vlastní názor, nikoli dramatická životní zkušenost.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Hele, nechte si ty uštěpačné poznámky od cesty, ano? Buď se bavte k tématu nebo vůbec.

Jinak Adieu .. nějak mi uniká, proč se držíš ideálu, který je nerealizovatelný? Nebylo by lepší pro lepší budoucnost světa vymyslet nějaký, který bude fungovat?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

drake127 píše:Jinak Adieu .. nějak mi uniká, proč se držíš ideálu, který je nerealizovatelný? Nebylo by lepší pro lepší budoucnost světa vymyslet nějaký, který bude fungovat?
Jak to chápu já, tak v pojmu "ideál" je ta nerealizovatelnost už automaticky obsažena, takže těžko vymýšlet ideál, který je plně realizovatelný.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

drake127: Nevidím nic špatného na tom, snažit se o nerealizovatelný ideál. Sice ho nemůže dosáhnout, ale může se k němu přiblížit jak jen to jde. Jsou takové ty křivky, co se taky nikdy nepříblíží k ose, ale po chvíli už to stejně nejde poznat. :-)
Feed your head
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No já to vidím spíš tak, že Adieův ideál se v určité fázi přibližování k ose zhroutí a začne oscilovat, takže výsledek bude ještě horší, než na začátku.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Lerek píše:...a skoro dokonale toto potvrzuje československý web http://www.bratrstvi.tk/#
Když občas z legrace zabrousím na nějaké webové stránky extrémní pravice, tak jasně vidím, jak moc potřebuje tahle skupina nějaké své intelektuály. Tedy ty, kteří by dokázali sepsat myšlenkově bohatou filosofii hnutí a rovněž dokázali obstát v argumentačních přestřelkách. Naštěstí se žádný takový intelektuál nenajde (leda by mu zato někdo zaplatil) a naštěstí by mu jeho následovníci beztak nerozuměli.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“