Tabu hákového kříže

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Tabu hákového kříže

Příspěvek od Artemis Entreri »

Jedna věc mě už na hráz z 2 WW štve a to hákový kříž ve skoro žádné hře ho nevidíte je nahrazen německým křížem . Parádně to vystihl Michal Rybka v tomto levelu(156).
Hákový kříž je pro vežejnost dost citlivé téma ale svastika (hákč ) ani nepochází od nacku , všichni se tvváří jako by otevíral jámu pekel.
A komunistické symboly se mohou volně distribuovat.
Ani nemluvím o tisících triček s komouškým vrahem Che Guevarou a beranicemi s rudou hvězdou.
zkuste si dát na triko třeba rudolfa Hesse nebo Ádu.Nejspíš vás pošlou do vězení.
nebo Harry potter na čele má jizvu která nápadně připomíná hitlerjugend a prd.
Budu muset doufat že časem se tahle iracionalita vytratí a my si budem moct zastřílet do opravdových nácků a ne do zcenzurované parodie.

d127Edit: Zcivilizován název tématu.
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Nic proti, ale já bych něco takového napsal do stížností ;-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

já normálně taky ale připadlo my to tak ávažny že jsem založil samostatny thread
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Cozzinnni: Tohle je takový hodně nejednoznačný příspěvek, klidně by sedl i do svobody slova.

Artemis Entreri: Nemůžu si nijak pomoci, ale tohle mi přijde jako příliš podobné onomu zmiňovanému článku, až na trochu prostší argumentaci. Co takhle přihodit něco vlastního ;-)
Feed your head
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Artemis Entreri: Nehovoříš o recenzi na MoH: Airborne? Právě v demu téhle pitomé gamesy jsem si stejné cenzury všiml.

Pokrytectví; co říct víc. Na druhou stranu z toho mám docela legraci a s oblibou symbolů a třeba i hesel využívám k nasírání hlupáků.

Něco do sebe mělo i to hajlování před portrétem ředitele naší školy... :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

good něco o historii svastiky:

Svastika (ze sanskrtu: svástika) je kříž s ohnutými (většinou v polovině) do (obvykle) pravého úhlu a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika) nebo proti němu (levotočivá svastika).
Svastika se vyskytuje v mnoha kulturách po celém světě buď jako náboženský symbol, symbol různých organizací a politických směrů nebo prostě jako dekorativní prvek. Dnes je v západní kultuře svastika známá jako symbol nacismu.
Svastika jako náboženský symbol

Svastika se jako náboženský symbol používá v mnoha kulturách po celém světě.
Svastika je symbol používaný prakticky ve všech filosoficko-náboženských učeních indického původu – v buddhismu, hinduismu i v džinismu (dharmová náboženství). Ve všech těchto náboženstvích je to mnohoznačný symbol, obecně je chápána jako symbol štěstí.
Svastika je také známa u Zoroastrismu, kde symbolizovala mj. obíhající slunce, Mithrovo Kolo (?), oheň, ...
Jako náboženský symbol byla (a někdy i dodnes je) svastika používána některými kmeny amerických indiánů. Například severoamerický kmen navahů používal svastiku jako posvátný symbol při některých rituálech.
Mnoho evropských národů používalo před přijetím křesťanství svastiku jako náboženský symbol. Mj. je doložená u Slovanů (z Kyjevské Rusi a u Polabských Slovanů; v Polské části tater se svastika používala jako lidový ornament až do 20. století), u Germánů (je zde známa jako fylfot, jedná se o Vikinský symbol – "thorovo kladivo", doložená je i u Anglosasů, ...), u Baltských národů, ...

Hinduismus

V hinduismu je svastika považována za výjimečně svatý a pozitivní symbol, je proto velice často používána při všech možných příležitostech. Lze ji vidět na zdech hinduistických chrámů, na oltářích, oblečení, špercích, ... Sbastik (bengálsky "svastika") je také běžné bengálské jméno.
Symbolický význam svastiky je v hinduismu mnohoznačný: obě formy svastiky (tj. levotočivá a pravotočivá) zde značí jednotlivé formy boha Brahmy (pravotočivá – vyvíjení vesmíru, levotočivá – zanikání vesmíru), vedle toho se svastika používá jako sluneční symbol boha Súrji nebo jako symbol stability (čtyři světové strany). Svastika je navíc jeden ze 108 symbolů boha Višnua a značí životodárné sluneční paprsky.

Buddhismus
V buddhismu je opět svastika mnohoznačný symbol. Reprezentuje zde dharmu, universální harmonii a rovnováhu protikladů. Levotočivá svastika dále značí lásku a milosrdenství, pravotočivá sílu a inteligenci.

Křesťanství a Judaismus
V křesťanství se svastika používala jen v minulosti a to jen dosti okrajově. V době pronásledování křesťanů v Římské říši se svastika někdy používala jako zástupný symbol místo pronásledovaného latinského či řeckého kříže (podobně se však používaly i jiné symboly – např. znak kotvy).
Později se (opět okrajově) svastika používala jako symbol vítězství Krista nad smrtí – takto je použita v některých románských a gotických kostelech.
V některých starověkých a středověkých židovských synagogách se svastika objevuje, jedná se však pouze o dekorativní prvek.

Svastika v Evropě a v USA na počátku 20. století

Archeologické nálezy svastiky u mnoha starověkých indoevropských národů (Řekové (mj. i v Tróji), Chetité, Germánské kmeny, Peršané, ...) vedly k teorii, že svastika byla původně obecně indoevropský symbol. Tato teorie (původně navržena Schliemannem) se na přelomu 19. a 20. století stala značně populární.
Svastika se stala v Evropě a v USA značně populárním symbolem. Byla chápána jako symbol štěstí, a tak se používala v mnoha různých emblémech jak civilních organizací, tak i vojenských jednotek.
Modrá svastika se v letech 1918 - 1945 používala jako výsostný znak ve finské armádě, v omezené míře (s mírně změněnou geometrií, aby se výrazně lišila od nacistické) se svastika ve finském letectvu používala i později.
Lotyšské letectvo používalo v letech 1926 až 1940 červenou svastiku jako výsostný znak na svých letadlech.
Některé americké vojenské jednotky měly jako svůj emblém svastiku (např. 45. pěší divize používala do 30. let žlutou svastiku na červeném pozadí – jedná se o domorodý indiánský symbol).
Svastika byla značně oblíbená i v Polsku, mnoho jednotek polské armády používalo ve 20. letech svastiku jako součást svého emblému.
V roce 1917 Ruská prozatímní vláda natiskla bankovky, na kterých byla zobrazena pravotočivá svastika. Bankovky se však nedostaly nikdy do oběhu.

Svastika jako symbol nacismu


V západní kultuře je dnes svastika známá hlavně jako symbol nacismu.
Pravotočivá svastika byla oficiálně přijata jako symbol NSDAP v r. 1920, neoficiálně se však používala už dřive. Svastiku používala taky Deutsche Arbeit Party – přímý předchůdce Nacistické strany.
Užití svastiky jako nacistického symblolu vycházelo z teorií, že svastika byla prastarý árijský symbol.
Nacisté obecně používali pravotočivou černou svastiku (vykreslenou v mřížce 5 krát 5 čtverců) v bílém kruhu, jednotlivé nacistické organizace měli však tento znak mírně pozměněn. Na vlajce nacistického německa byla černá pravotočivá svastika pootočená o 45° v bílém kruhu na červeném pozadí. Podobně pootočenou černou svastiku v bílém čtverci postaveném nakoso používala mládežnická organizace hitlerjugend, luftwaffe používala na směrových plochách svých letadel bíle orámovanou černou svastiku (opět nakoso), ...
Následkem zneužití svastiky jako nacistického symbolu je dnes v západní kultuře svastika tabuizována a její používání je v mnoha zemích trestné.

Historie
Svastika je známá prakticky po celém světě. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice jednoduchý symbol, je pravděpodobné, že byl objeven nezávisle na sobě v mnoha místech světa. Je možné, že se vyvinul z tzv. slunečního kříže (kříž v kruhu) – symbolu, kt. je ještě rozšířenější.
Jako (patrně) dekorativní prvek se svastika objevuje již v době neolitu. Nejstarší nálezy svastiky jsou na keramických střepech z dnešního Íránu a z Balkánu – oba asi z 5. tisíciletí př. n. l. Z rané doby bronzové jsou známe nálezy svastiky v lokalitě Sintašta na jižním Urale (Rusko)
Později se svastika objevuje u Chetitů, starověkých Řeků (byla zde známá jako tetra-gammadion – dá se složit ze čtyř písmen gamma), u mnoha Semitských národů a dalších. Svastika byla známá také v Harappské kultuře.


čerpáno z wikipedie

zahejte si ubersodiera a uvidíte skurvenou good hru nebo jak ted zakázali cruisovy natáčet valkýrii když tam budou hákáče a to je z 2 WW
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

jen pár detailů...Harryho blesk vypadá jako znak SS...

ale souhlasím s tím,že náš postoj k symbolům je dosti nevyrovnaný, srp a kladivo je naprosto totéž co hakenkrajz.

Ale osobně mne naprosto nejvíce štve obliba mučednických šátků u dnešní mládeže. Sice si nemyslím, že by dotyční věděli, co to znamená nebo dokonce schvalovali sebevražedné atentáty na židy, ale přesto ten symbol nosí:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: Myslíš tzv. palestinu? :mrgreen: Mně přijde hlavně značně neestetická. Vlastně znám jen jednoho jediného člověka, který s ní nevypadal jako totální kretén a to jen proto, že při jeho značně impozantním zjevu (v dobrém slova smyslu) tu věc na krku zcela pomíjíš. :-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Sadako - ano ano. Já raději estetickou složku nehodnotím, neb k tomu se necítím povolán, ale řekl bych, že i v tom máš pravdu...

Ono je to jako s tím Horváthem, nevím jestli si o něm myslet, že je tak blbý, nebo tak zlý...:/ Ono když k tomu přidáš oblíbené sparťanské Jude Slavia, tak to už nepůsobí tak nevinně, jak by se mohlo zdát:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

jj, palestina... Na podzim si jí plánuju koupit a už se začíná ochlazovat...

k tématu: S háknkrojcem samotným problém nemám a jestli je legální nebo ne je mi docela jedno (pokud někdo nechápe - nevadilo by mi, pokud by byl). Co mi ale vadí je jeho nejčastější využití a už jen proto mi přijde ten ohraný argument s jeho původem naprosto zcestný - asi tak na úrovni toho, jako když vallun (mimo jiné samozřejmě) hájil civilní držení pistolí tím, že původně střelný prach sloužil k pobavení čínské vrchnosti...
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

Vallun píše:jen pár detailů...Harryho blesk vypadá jako znak SS...

ale souhlasím s tím,že náš postoj k symbolům je dosti nevyrovnaný, srp a kladivo je naprosto totéž co hakenkrajz.

í:(
ano vypadá jako znak SS kdyby se zdvojil jedno S (blesk) nosily na přilbách mladíci hitlerjugend na konci války

nechci být nějaký obhájce nacismu ale němci si narozdíl od rusu zvolily pěkný geometrický a osvědčený obrazec ne nějaké rudé kladivo a srp

BTW nevim co to je ta palestina :-( ?
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Artemis Entreri - Mohl bys rozvinout myšlenku o komoušském vrahounovi Che Guevarovi? Tato část Tvého postesknutí mě velmi zaujala.

Jinak se mi velmi líbí dodaný historický exkurs ohledně svastiky. Zajímavé.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - nic takového (o pistolích a čínské vrchnosti) jsem nikdy netvrdil a pokud sis to takto spojil, pak mi nezbývá než doporučit zvýšení vzdělání v oblasti formální logiky.

A když jsme u toho: jsi tedy tak hloupý nebo tak zlý? :-D
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Hamster - nic takového (o pistolích a čínské vrchnosti) jsem nikdy netvrdil a pokud sis to takto spojil...
Ano, spojil. Trochu špatně jsem se vyjádřil, ale použil jsi to při hájení toho, že primární účel zbraně není zabít (což byl jeden z tvých hlavních argumentů při obhajobě civilního nošení zbraní).
Vallun píše:A když jsme u toho: jsi tedy tak hloupý nebo tak zlý? :-D
Zlý.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

Neferit Sr. píše:Artemis Entreri - Mohl bys rozvinout myšlenku o komoušském vrahounovi Che Guevarovi? Tato část Tvého postesknutí mě velmi zaujala.

Jinak se mi velmi líbí dodaný historický exkurs ohledně svastiky. Zajímavé.
thx

takže Che guevara zcela prokazatelně zabíjel zajatce, vytvořil první kubánské popravčí čety a také „pracovní tábory“, v nichž ještě dnes živoří tisíce disidentů, kubánských homosexuálů a údajně i nemocných AIDS.

to myslím k označení za vraha stačí
více na http://www.blisty.cz/art/20029.html
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“