Kocourkov

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Kocourkov

Příspěvek od SiNuHeT »

Máloco hne žlučí tak (alespoň u některých lidí), jako zbytečně promrhané státní peníze. Do tohoto tématu proto přihazujte akce, které dle vašeho názoru byly financovány navzdory zdravému rozumu.

Začnu se stavbou protihlukové stěny na D1 u Brna - po několikaměsíční stavbě (mající za následek mimo jiné i markantní snížení plynulosti provozu) bylo dílo dokončeno, avšak za rok se bude bourat, neboť D1 se v onom úseku bude rozšiřovat na 3 pruhy v každém směru.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

SiNuHeT: Tak tohle umí jenom Češi :-D

Nebo jiný příklad, který se stal u nás v Nejdku. Poté, co byla za těžké prachy postavena multifunkční sportovní hala kombinovaná s Penny marketem a my se těšili, že ta obrovská betonová obluda bude aspoň užitečná, hala se doteď neotevřela (a to je dostavěná více než rok :!: ), protože podlahář odflákl svojí práci, parkety byly šejdrem a doteď s tím nikdo nic neudělal.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

U nás v Prostějově se rozmohla móda kruhových objezdů. NIC proti, jako řidič je mám v oblibě. Ale ten u žeklezáren je takový, že sice odpovídá normám ale stavitelům, tedy státu a městu uniklo že ze železáren nepravidelně vyjíždí nadměrné náklady-mosty, kolejiště a podobně. Na námitky železáren nikdo nebral ohled. Výsledek-paskvil kdy každý týden i několikrát bývá objezd zavalen nadměrem, který se na něm velmi obtížně otáčí. Navíc je špatně klopený a už jsem tam viděl několik vysypaných nákladů a dvě překlopené dodávky. 11 milionů v háji a celé se to bude představovat. Ovšem státní správa-my za nic nemůžeme.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - kruháče jsou obecně fajn, i když Tvůj příklad je trošku smutný. Nicméně podaly železárny připomínky řádně a včas? Pokud ano, tak ybch vytahal az uši příslušného inženýra. Pokud ne, tak bych je to nechal zaplatit....

Ono se totži snadno řekne, že nebyl brán ohled na jejich připomínky, ale je vůbec otázkou, ejslti ohled být brán mohl - nechci se zastávat vašich místních pohlavárů, ale připomínkové řízení sám dělám (k zákonům a pod.) a vím,že není vždycky lehké zohlednit připomínky, které přijdou 2 týdny po lhůtě (když už je nárh na vládě) a nebo jsou tak zmatené,že ani spojeným úsilým a zpětným dotazem enzjistíme, k čemu vlastně směřují...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

K těm kruháčům - v Blansku byl před revolucí jeden jediný semafor, avšak posledních asi 10 let nefungoval, což se místním radním nelíbilo (Blansko přece není žádná vesnice!). Je třeba zmínit, že sousední město Boskovice semafor má - a ne jeden; tedy z maloměstské řevnivosti, nostalgie a hlavně hlouposti se rozhodli semafor ve městě znovu zavést. Ovšem ten způsob, jakým to udělali! Původní osignálovanou křižovatku překopali, zbourali starý barák, který překážel, a postavili KRUHOVÝ OBJEZD SE SEMAFORY. Světla ve směru Brno - Boskovice teď zastavují auta před vjezdem a na výjezdu z kruháče, to proto, aby lidé přišedší vlakem mohli v klidu přejít z jedné půlky městysu do druhé. Semafory jsou ve formě přechodného dopravního zařízení, ze vzduchu se k nim snáší kabely, které umně vytváří pavučinu nad celým kruhovým objezdem, zmatení jsou řidiči, a stejným dílem i chodci, kteří si na to doteď nezvykli. Město je však spokojeno - mají zase semafor. A přitom stačilo opravit ten původní nebo vykopat podchod pro chodce...

P.S.:Tenhle článek je mnohem výstižnější.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Co je taktéž poměrně častým jevem...

Je rozkopaná silnice kvůli, pro příklad, plynu. Takže když už vrtáme do silnice tak opravíme i chodníky. Do teď to ještě smysl má. Jenže tu novou opravenou silnic a hezké nové chodníky rozbijeme, asi za půl roku, znovu třeba kvůli elektrice...

V Prostějově i jinde poměrně častý jev. :evil:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Zas to berte z té strany, že ta firma, která na tyto práce dostala zakázku si dobře vydělá.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

-na kruháče jsou experty v Novém Jičíně... ještě dnes mě z tamních kruháčů popadá občasná noční můra (a nadměry tam vyřešili kostkami přes trávník uvnitř kruhu... ;-) ) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - než ho začali budovat natvrdo, složili ho z přenosných prvků. A pak se zkoušelo, měřilo a Železárny řekly je to blbost. Pak se řešily pozemky.
Vše patří městu, které stavbu iniciovalo a nikdo nic nemamítl. Pouze ty imbecilní Železárny. Vše včas. Nakonec městská rada rozhodla, že pokud projekt odpovídá normám nic se měnit nebude.
Rozhodlo 500 000 co by to stálo navíc.
Výsledek - oprava stála 900 tisíc, je to stejně uděláno špatně, nadměry poničily okolní chodníky ze zámkové dlažby a třetina chodníků se vlivem počasí sama zdeformovala.
Prostě mazec.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Těžko soudit, neznám přesné pdorobnosti...ale:
Pokud to tedy všem vyhovovalo krom železáren.... Byly tedy železárny ochotné si vícenáklady uhradit? Pokud ne, tak bych jim nechal natvrdo zaplatit opravy... Silnice jsou totiž veřejným statkem a mají primárně sloužit všem, tedy běžné dorpavě, pokud je někdo rpavidelně naduživá, měl by to zaplatit...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallune to je přece nesmysl. Železárny jsou jeden z nosných podníků našeho města. Z jejich výkonů město dostává nemalé daně. Velká část jejich produkce-82 % míří do žemí EU. Takže nemalou mírou podporují naši aktivní bilanci v zahrančním obchodu. A ten stát podporuje. A ty nadměry jsou hlavně pro západní Evropu. Za co je chceš trestat? Za to že pracují ve státním zájmu? Že zaměstnávají bez jakékoliv státní podpiory 1300 lidí?

Od samého počátku vedly jednání tak, aby tato situace nenastala. Komunikace je veřejný majetek ale měla by splňovat i kritéria pro situace netypické zvláště pokud je o nich povědomí předem a jedná se o pravidelnou zátěž.

A o nic nešlo. Jen ten kruháč nedělat o průměru 15 metrů ale 20 metrů. Místo tam je na průměr až 50 metrů. Tam prostě zdravý rozum narazil na blbce. Peníze byly vyčleněn v potřebné výši a 50% bylo z evropského grandu na rozvoj infrastruktury.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Rozhodlo 500 000 co by to stálo navíc. Výsledek - oprava stála 900 tisíc, je to stejně uděláno špatně
Tohle je bohužel problém, který vidím dost často. A dopadá to bohužel obvykle stejně - vezme se tzv. levné (levnější) řešení, s tím, že se to eventuálně "dodělá", doopraví, doimplementuje atd. A ve výsledku je potom to "levnější" řešení nejen dražší, ale především mnohem, mnohem pracnější, méně kvalitnější a náročnější na lidské zdroje :-?

Že by u "levnějších" řešení zbývalo více peněz na úplatky? :think:

Jasně, že není rozumné brát to nejlepší řešení, když je třeba o 5% lepší než druhé nejlepší, ale přitom o 40% dražší, ale ve oblastech, kde jde o výrazné rozdíly ve výsledku mi šetření za každou (podezřelou) cenu přijde jako hodně špatný krok.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - ony železárny jsou především soukromým podnikem a co píšeš, tak asi velmi výnosným veřejným podnikem. Neznám samozřejmě situaci konrkétně, nicméně předpokládám,že kdyby to bylo přesně tak jak popisuješ Ty (ohledně přípomínek ke stavbě), tak by zde musel být vážný důvod pro odmítnutí jejich připomínky. Rozhodně nechci obhajovat nějaké zastupitelstvo, ale nic není tak černobílé, jak zde prezentuješ. Navíc z vlastní zkšuenosti vím,že v tomhle se zastupitelstva obvykle chovají zodpovědněji, než ministerstva a pod., protože jsou blíže následkům svých činů.

Já nechci železárny trestat, jen chci, aby nesly svůj spravedlivý díl odpovědnosti. Z těch nadměrných nákladů mají mimořádné zisky především oni a není únosné, aby veřejné rozpočty nesly jejich náklady...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - jaké odpovědnosti? Železárny nic neprovedly. Ty nadměry se tam dělají už 40 let. Dříve to byla obyčejná křižovatka. A problém nebyl. Došli dva maníci od městské policie, na 5 minut stopli dopravu a náklad projel.

Jenže ta křižovatka byla problémová - co týden to dopravní nehoda někdy i více. Každý rok 1 mrtvý, někdy i více. Zastupitelstvo rozhodlo-kruhový objezd. Jenže tím v prostřed prostoru křižovatky vytvořili umělou překážku, kterou nadměry musí objíždět a prostě se tam nevlezou.

V tom je jádro problému. Když se položily plastové bloky tak se zkoušelo co jak projede, A železárny řekli - je to malé. Město řeklo - není to malé, je to podle norem. Takže to musí stačit. Železárny řekli - je to podle norem a podle vyhlášky, která stanovuje přislušné délky vozidel. Ale my vozíme dlouhé náklady a je to potřeba zvětšit. Město zase řeklo - nemáte pravdu je to podle evropských norem, musí to stačit.

Nikdo se neptal zda by železárny nepřispěly. Já na tom jednání zastupitelstva byl. Byl jsem tam pozván. Ale na můj přímý vstup, že je potřeba skusit reagovat na připomínku konkrétního diskutujícího mě mistostarosta zařízl. Co se starám, když já žádná vozidla větší než furgon neprovozuji. Tak jsem zeptal proč mě tedy zvali když mám držet hubu.

Řekl jsem že tu křižovatku znám. Vysvětlil jsem jim jak je vytížená těžkou dopravou - všechno z Přerova, Kroměříže, Kojetína najíždí na dálnici přes Prostějov a konkrétně přes tuto křižovatku. Vallune oni prostě neposlouchali. Z Přerova tam denně projede 50 až 70 cisteren od OMEGA servis Holdingu. Dále pak 40 až 50 Přepravníků sypkých hmot od BOTHE SINICUS. Kdykoliv přijede takové auto velké jak stodola, vytváří se kolony - projíždí to krokem a a čeká kdy se vyvalí.

Teď udělali úpravu. Zmenšili středový kruha a normální kamiony to zvládají lépe. Nadměry a to nejenom od Železáren mají potíže nadále.

Tam mi vysvětli za co v tomhle bordelu mohou železárny. Já si naší radnice vážím. Pod vedením ODS která na radnici velmi dobře spolupracuje s ČSSD, město vypadá rok od roku lépe. Ale tuto věc zhnojili a nechtějí to přiznat.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - takže to máme jedno tvrzení, teď bych potřeboval předvolat ještě někoho z radnice.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“