Quest for Glory

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, můžeš to zkusit pod XP s tím neoficiálním patchem. Měl jsi nainstalovanou novou verzi Quicktime, když jsi to posledně zkoušel?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Měl jsi nainstalovanou novou verzi Quicktime, když jsi to posledně zkoušel?
Hlavně že to píši v popisku toho patche. :wall: Inu, pod světlem bývá největší tma... Díky.

Takže QfG5 už mi pod Win XP běží, jenže sejvy jsou uvnitř MS Virtual PC 2007. :lol:
Škoda, že to neemuluje vypalovačku (nebo o to nevím), takhle se to budu muset pokusit nějak sesíťovat.

EDIT (19:29):
Sesíťování hotovo, sejvy zkopírovány, hra funguje a já mohu pokračovat dál. :angel: Ještě jednou díky!
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 23.11.2007 20:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Ajantis:... A pokud ti to někdy zase zatuhne, můžeš pak zkusit přenést savy zpět a třeba to pomůže. Cesty jedniček a nul jsou někdy nevyzpytatelné. :-D
Ještě že ty virtual machine jsou...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Oproti dojmům ze začátku hry mě v Quest for Glory 5 dvě věci mírně zklamaly.

1) Z domovského města se vydávám na výpravy související s antickými mýty, např. nalézt potopenou Atlantidu nebo vstoupit do Hádovy říše. To je paráda, jenže tyhle lokace jsou převelmi polovičaté. Třeba ona Atlantida sestává ze 2 několikametrových lokací, v nichž zabiji 5 nepřátel, načež mi královna řekne, že "jsem porazil celý lid Atlantidy" a je konec. Tahle prostředí mohla být větší, propracovanější, s bohatšími (resp. vůbec nějakými) možnostmi interakce... Takto připomínají Atlantidu nebo Podsvětí jen velice vzdáleně. Třeba mise se Science Island je parádní, ale nemálo ostatních za ní pokulhává - jen někam přijdu, někoho zabiju/něco seberu a zase se vracím. Jako by tvůrci měli vymyšlené zajímavé koncepty, ale nestihli je úplně realizovat.

2) Výchozí město, v němž se prvních pár dní dělo hodně věcí bez ohledu na to, zda jsem se k nim nachomýtl, nebo ne, a v návaznosti na to se vyvíjely možnosti dialogů se všemi okolo, se stalo brzy docela mrtvým a už pomalu připomínalo klasické RPG město "kam ho postavím, tam ho zase najdu".

QfG5 se zpočátku tváří, že je v něm všechno hodně propracované a obsahuje spoustu možností, ale ve skutečnosti to zase tak ohromné není. Questy, které se ve městě nabízí, jsou super, jenže je jich strašně málo. Postav, s nimiž se dá nějak rozprávět, není o nic více. Příležitostí, v nichž bych uplatnil své vysoké statistiky, jakbysmet. Atmosféra i hratelnost jsou výborné, ale problém bude asi v tom, že je to adventura/RPG, jenže z každého žánru je tu toho málo.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

4ajantis - samozdrejme respektuju tvoje pripominky, ale me osobne prijdou trochu v rozporu s filosofii teto serie.

krome toho, hrat qfg od posledniho dilu, to je jako zacit sledovat film od posledni ctvrtiny. potom je celkem jasne, ze te (pozor spoiler) moc nenadchlo rozhodovani o oziveni katriny/erany v hadove svete, ktery byl mimochodem koncipovan vylozene jako prijit-vyresit-rychle pryc ukol, podobne jako atlantida. nevim co bys tam chtel dal prozkoumavat. a vubec, v zadnem dile qfg nebylo moc postav, na subquesty se tady vubec nehraje, coz je rozhodne dobre, protoze hra neztraci tah na branku, jako treba bg2.

hra by mozna mohla byt o neco delsi, nicmene jeji hlavni zapor bych ja osobne videl v divnem vzhledu hrdiny a dabingu, ktery je hodne nevyrovnany. nektere postavy jsou namluveny vylozene priserne (napr. ten cokl-obchodnik, shakra-mag obchodnik a lekarnik)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

90210 píše:4Ajantis - samozřejmě respektuju tvoje připomínky, ale mně osobně přijdou trochu v rozporu s filosofií této série.

Kromě toho, hrát QfG od posledního dílu, to je jako zažit sledovat film od poslední čtvrtiny. Potom je celkem jasné, že tě (pozor spoiler) moc nenadchlo rozhodování o oživení Katriny/Erany v Hádově světě, který byl mimochodem koncipován vyloženě jako přijit-vyřešit-rychle pryč úkol, podobně jako Atlantida. Nevím, co bys tam chtěl dál prozkoumávat. A vůbec, v žádném díle QfG nebylo moc postav, na subquesty se tady vůbec nehraje, což je rozhodně dobře, protože hra neztrácí tah na branku, jako třeba BG2.

Hra by možná mohla byt o něco delší, nicméně její hlavní zápor bych já osobně viděl v divném vzhledu hrdiny a dabingu, který je hodně nevyrovnaný. Některé postavy jsou namluveny vyloženě příšerně (např. ten čokl-obchodník, shakra-mág obchodník a lékárník).
Nemohl bys prosím psát s diakritikou a používat základy typografie? Tvoje příspěvky sice vždy stojí za přečtení, ale občas je to díky formě poněkud náročné :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

90210 píše:4ajantis - samozdrejme respektuju tvoje pripominky, ale me osobne prijdou trochu v rozporu s filosofii teto serie....... nevim co bys tam chtel dal prozkoumavat. a vubec, v zadnem dile qfg nebylo moc postav, na subquesty se tady vubec nehraje.
V rozporu s filosofií série dost možná jsou. To znamená, že (v některých bodech) kritizuji tu filosofii série. To je přeci účelem kritiky, bylo by nelogické, kdyby člověk nemohl kritizovat něco jen proto, že to něco je jaké je. To by se pak nemohlo kritizovat vůbec nic.

Třeba zrovna to dilema v Hádově království, které zmiňuješ, si - i přes jeho lajdácké zpracování - určitě člověk více vychutná se znalostí předchozích dílů, to beru. Mně spíše vadí, že se na celé téhle mapě (a mnoha jiných) nedalo udělat nic jiného. Daly by se do toho umístit nějaké další boční questy (a že jich tohle prostředí potenciálně nabízí!), popř. by mohla být celá lokace větší a obsahovat nějakou "edukaci" související s antickou mytologii, nebo zkrátka nabídnout jen víc puzzloidních hádanek. Tak krásné prostředí a tak málo z něj vymáčkli...; přijde mi to škoda.

V tomhle je QfG5 více adventura než RPG (málo vedlejších postav, questů, dialogů), jenže na adventuru je tam zase málo hádanek a předmětů, nadto jsou jednoduché. Je to ale problém jen některých částí hry, rozhodně ne všech.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: 5 díl QfG je tak trochu završení série po letech. Odměna pro fanoušky, uzavření příběhu, rozloučení se starými známými... Čili poněkud specifická hra, řekl bych.

Btw tobě se ji podařilo někde koupit nebo máš jen ISO? Ptám se, protože bych ji ocenil do sbírky i ve fyzické verzi a nejen v elektronické :-(
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Btw tobě se ji podařilo někde koupit nebo máš jen ISO? Ptám se, protože bych ji ocenil do sbírky i ve fyzické verzi a nejen v elektronické :-(
Bohužel pouze ISO.
A už jsem jako ISO našel i Quest for Glory Anthology, takže se asi podívám i na zbytek toho filmu. :-P
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

4sevencreature - Nedelam DTP ani nic podobneho, sigil.cz netapetuju takze nevim jak vyuzit zakladu typografie pri psani do fora na netu, ale ok - budu pouzivat velka pismena. Mimochodem, muj zpusob psani je klasicky netovy - urychlujici. IMHO tu jde spis o obsah, vadit by ti mely spis do oci bijici hrubky.

4Ajantis - Je to trochu zvlastni logika za kazdou cenu vsude cpat ruzne postacko/vymetacske subquesty. IMHO ma takovy zpusob natahovani herni doby spis negativni dopad na celou hru, pribeh a atmosferu. Hodne lidem to vyhovuje, ale ja jsem kvuli tomu prestal hrat Morrowind a pomerne nedavno i BG2.
Jinak to podsveti me vubec neprislo spatne zpracovane. IMHO to bylo logicky koncipovane jako nehostine misto, ktere probehnes co nejrychleji a ne, ze te v jedno obrazovce oslovi babka, abys ji prinesl varecku, kterou si zapomela ve vedlejsi obrazvce vedle jezirka s lavou a nechce se ji pro to dojit a za odmenu vyfasnes 5 xp a mec +1, kterych jsi po ceste posbiral uz 50. Nicmene souhlasil bych pokud bys kritizoval Atlantidu, ta byla opravdu trochu slabsi a cekal jsem vic. Mimochodem - nevzpominam si, ze by v nejakem dile QFG byly nejake puzzly. Spis ve hre byvaji ruzne skryte hricky, dostupne treba jen pro jedno povolani.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

90210: Atlantidu jsem kritizoval už v tom prvním příspěvku.
Hodne lidem to vyhovuje, ale ja jsem kvuli tomu prestal hrat Morrowind a pomerne nedavno i BG2
Morrowind je v tomhle už docela extrém, ale QfG5 je zase ten druhý extrém. Mně úplně nevyhovuje ani jedno a vítám něco uprostřed, tedy spíše menší lokace, které jsou ale propracované a něco se v nich děje - třeba BG2 je dobrý příklad. Atlantida a Hádova říše je tak malinká a prázdná, že než jsem si nějaké atmosféry všiml, byl jsem venku.

A ty questy by vůbec nemusely být pošťácké ani vymetačské, právě naopak - tak zajímavá prostředí nabízí možnosti pro mnohem nápaditější questy.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

4Ajantis - Mozna je trochu problem s pravidly zanru, protoze QFG je adventura (i kdyz rizla RPG). U Adventury je dulezity nejaky storytelling, koncept lokaci a hrani vychazi spis z toho najit co je v lokaci za ukol, ne aby to bylo hraci pripraveno na stribrnem podnose. Plneni nejakych subquestu by me osobne rusilo od hrani pribehu, hra by ztratila drajv, specialne kdyz za to v podstate neni zadna odmena, zadna zbroj +5 pro mou barbarku. Nerad bych tu byl v pozici nekoho, kdo brani svou lasku a pro nostalgii nevidi realitu, ale tohle je trochu jako kdybych BG2 kritizoval kvuli tomu, ze si tam nemuzu provozovat byznys s realitami. Nicmene jsem docela zvedavy na to, jak se ti budou libit stare dily. Tipuju ze moc ne.:0)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

90210 píše:4Ajantis - Mozna je trochu problem s pravidly zanru, protoze QFG je adventura (i kdyz rizla RPG).
S tím souhlasím, ostatně jsem to psal už někde výše. Ale z adventury tu chybí některé podstatné prvky a to RPG vzniklé mezery nezaplnilo. Určité lokace jsou totiž až moc bezproblémové, nemusím v nich překonávat žádné nástrahy, což je rys pro adventury typický. Sbírání a kombinování předmětů tu hraje okrajovou roli, dialogů je málo a puzzly téměř žádné. Nevím, jestli se tomu pak dá ještě říkat adventura, když pouze někam doběhnu, s někým si promluvím/něco vezmu a zase běžím zpátky.
Některé lokace (Science Island) nebo sestrojování létajícího balonu má typicky adventurní hratelnost, hlavní město je zase víc RPG, jenže jsou tu části (Atlantida, Hádova říše...), které nejsou ani jedno - z obou žánrů tu něco podstatného chybí. Ten žánrový mix místy skřípe a já si stěžuji právě na tyhle dle mého slabší pasáže.

Jinak mně se QfG5 líbilo, o čemž myslím svědčí i to, že se chystám na předchozí díly. Ale po velmi silném úvodu jsem od něj čekal trochu víc.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest for Glory

Příspěvek od 90210 »

po nekonecnych 8 letech je konecne hotov vga remake quest for glory 2 a vypada/hraje se skvele!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od sevencreature »

sevencreature píše:Ajantis: Čekám na remake 2. dílu (stále)... Hmm, bych zatím mohl namaxovat ty chybějící statistiky na konci jedničky, když o tom tak uvažuju :think: Pětka je jediný díl, který jsem nehrál - snad jednou (až vyjde ta dvojka :lol: ).
Sláva, čekání se vyplatilo :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“