Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od Ajantis »

Á, takže další letošní dokonalá hra. Aneb jak by řekl předseda jednoho JZD: "Na herním poli se urodilo. Recenzent to našel."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tak v Levelu dostala hra 9/10. Ve stejném čísle dostalo stejné hodnocení i Gears of War a Call of Duty 4. Další akční hry jako Kane & Lynch či Timeshift se musely spokojit "jen" s hodnocením 8/10.
Dělají si ti redaktoři ze mě srandu? Hodnocení 9/10 dříve dostávaly jen hry, u nichž byla jistota, že se na ně bude vzpomínat ještě po mnoha letech jako na výjimečné. Btw takový Starcraft tuším v Levelu dostal 8/10.

Btw Call of Duty 4 se prý hraje 6 hodin na střední obtížnost, Crysis za 10-12, GoW 12. Opravdu hodnotné hry, které dlouho vydrží...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Asi by to chtělo pro herní hodnocení něco jako:
http://boxofficemojo.com/alltime/adjust ... 910&p=.htm

Upravený žebříček s přihlédnutím k inflaci hodnocení :twisted:

Na druhou stranu, hry jsou čím dál tím masovější zábava - a ve světě, kde jsou mezi nejlepší řazeny filmy jako třeba Transformers... :think:

Každopádně by mě zajímalo, proč tehdy StarCraft dostal tak nízké hodnocení (i ve Score :lol: ). Asi to bylo "undergroudové" období, plné vyzdvihování originálních a neotřelých her, které se hodně liší od zaběhlých standardů - a StarCraft byl moc standardní (na první pohled). Jo, tyhle časy už jsou v herních časopisech dávno pryč, zdá se...
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 19.11.2007 16:41, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab: Vítej do klubu Kritikové upadajících herních magazínů. :mrgreen:

Ty doby "dříve" už jsou opravdu pěkných pár let pryč.
Možná se k těm hrám za pár měsíců nějakým způsobem vrátí a řeknou, že to vlastně nebylo zase až tak super, jak se to tento měsíc decentně přihodilo s BioShockem v Jámě pekel.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:Možná se k těm hrám za pár měsíců nějakým způsobem vrátí a řeknou, že to vlastně nebylo zase až tak super...
Pokud se k tomu za pár měsíců vrátí, tak je mnohem pravděpodobnější, že to bude u příležitosti přiložení plné hry k časopisu a tehdy by se asi tenhle scénář neuskutečnil. :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Možná se k těm hrám za pár měsíců nějakým způsobem vrátí a řeknou, že to vlastně nebylo zase až tak super, jak se to tento měsíc decentně přihodilo s BioShockem v Jámě pekel.
Takže už bude z Levelu další Premiere? :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Takže už bude z Levelu další Premiere? :mrgreen:
No já se obávám, že to přirovnání není zase tak daleko od pravdy.

Když jsem dnes pročítal článek Vánoční tipy (nejen) pro hráče plný doporučení jako "kupovat dnes kartu bez DirectX 10 nemá příliš velký význam, do roka budete kupovat novou", docela jsem zíral. Tím chtějí říct, že za rok už se bez DX 10 a tedy i Windows Vista pro hraní her neobejdu? V době, kdy 90% titulů na trhu tvoří porty z konzole, která DX 10 nepodporuje, mi to přijde dost divné. Nehledě na to, že většina dnešních DX10 karet s přijatelnými cenami už v době DX 10 her naprosto nebude výkonostně stačit - jak si s nimi asi poradí GF 8800 GTS 320 MB, která dnes stojí přes 7000 a už dnes nové hry ve vyšším rozlišení nezvládá... Mohu si koupit za 25 000 kartu s 768 MB paměti a za rok a půl, až bude her na DX 10, které se vzhledově od konzolových her na DX9 nebudou nijak výrazně lišit, protože se to tvůrcům nevyplatí, hodně, těch 768 MB bude stejně málo.

Dřív jsem tohle chápal jako určitou nadsázku, jenže teď už tenhle duch prostupuje podstatnou částí časopisu. :-?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Opravdu divné. Možná by tam mohli napsat - k Vánocům koupujte 8800 GT (za cca 6000 Kč), ovšem vzhledem k její dostupnosti by to byl nepovedený žert :mrgreen: Jinou (DX10) kartu IMO nemá vůbec smysl kupovat, protože představa jejich použití v nových DX10 hrách je buď směšná, nebo jsou extrémně drahé a zároveň zastaralé (přichází další generace karet).

Napsali alespoň JAKOU tu kartu si jako máme kupovat? Vzhledem k tomu, že jsou teď ty nejlepší (cena/výkon) prakticky nedostupné...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ještěr
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 28.7.2007 2:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ještěr »

Ultima Underworld, Q1, Q3 nebo Doom 3 taky ve sve dobe posouvaly HW naroky o ligu vejs, je to kolobeh -> nechapu, ze nekoho porad bavi nad tim dokolecka horekovat, kor kdyz za novej HW zaplatime pri stejny (ne)trvanlivosti komponent porad o trochu mene.

Ajantis: psat seriozni rec. do nejakeho vetsiho media a sesmolit si sem tam neco nezavazneho pro nekomercni server je zcela odlisna vec. Problem s chronickym prehodnocovanim to sice neresi, ale ber to v potaz... :think:
Naposledy upravil(a) Ještěr dne 20.11.2007 8:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ještěr: Tady jde o to, že v Levelu doporučují nesmysly :wink: Nikoliv o stížnost na HW nároky nových her 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ještěr
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 28.7.2007 2:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ještěr »

Ty jeste odebiras Level? 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

:lol:
Já jsem ho nikdy neodebíral. Poslední Levely, které jsem koupil byly čistě kvůli přiloženým hrám (nabídnout mi je bez časopisu, bez váhání přijmu) - a to bylo někdy v roce 2005 nebo 2006 mám takový dojem (poslední hra, co jsem koupil byla Wizards and Warriors).

Jinak ke Crysis - co jsem slyšel, tak vývoj nebyl nejlevnější a EA pochopitelně plánuje, že tenhle engine využije pro více následujících her. Takže se teoreticky můžeme těšit na různé hry, které by měly vypadat opravdu hezky (a doufat, že hratelnost půjde s grafikou ruku v ruce :lol: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ještěr píše:Ajantis: psat seriozni rec. do nejakeho vetsiho media a sesmolit si sem tam neco nezavazneho pro nekomercni server je zcela odlisna vec. Problem s chronickym prehodnocovanim to sice neresi, ale ber to v potaz... :think:
A jak to tedy mám brát v potaz, když sám píšeš, že to problém nadhodnocování neřeší, a já si stěžuji právě na to nadhodnocování? :-)
Nějak to nechápu.

EDIT:
Ještě - jen tak pro pořádek, nejde o nic objevného - článek BW o vyhlídkách s DX 10.1., který smysluplnost LEVELáckých doporučení dokresluje.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Hmm, tak myslím, že jsem ten článek v Levelu četl (je to ta sekce, kde doporučují karty na Vánoce?) - opravdu zábavná je ten výběr v nejlevnějších kartách - za cca 2000,- - karta XXX je sice lepší v DX9 než naše doporučená karta HDxxx, ale kupte si HDxxx, protože ta podporuje DX10 (opravdu chci vidět, jak budou lidé hrát DX10 tituly na grafice za 2000,- :roll:)

Musím s politováním konstatovat, že celá HW sekce Levelu je dost směšná. Viz "recenze" (měla to doufám být recenze) na 8800 GT - 3/4 stránky blábolů a spekulací o tom, kolik jednotek či jakou paměť tahle grafika má, potom na 5 řádků "porovnání" výkonu a dva miniaturní obrázky "výkonu" ve dvou hrách (jedno nastavení pro každou hru). Nulová informační hodnota.

Jediná část, která může být v Levelu zajímavá je Jáma pekel a Wolfův revír - a kupovat kvůli dvěma stránkám časopis je trochu divné... Asi navštívím knihovnu (ještě že mají kopírku :whistle: ).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 22.11.2007 6:46, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ještěr
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 28.7.2007 2:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ještěr »

Ajantis píše:
Ještěr píše:Ajantis: psat seriozni rec. do nejakeho vetsiho media a sesmolit si sem tam neco nezavazneho pro nekomercni server je zcela odlisna vec. Problem s chronickym prehodnocovanim to sice neresi, ale ber to v potaz... :think:
A jak to tedy mám brát v potaz, když sám píšeš, že to problém nadhodnocování neřeší, a já si stěžuji právě na to nadhodnocování? :-)
Nějak to nechápu.

EDIT:
Ještě - jen tak pro pořádek, nejde o nic objevného - článek BW o vyhlídkách s DX 10.1., který smysluplnost LEVELáckých doporučení dokresluje.
OK, drobet blbe vylozeno

Neberes v potaz, pripadne nevis o techto vecech:

- Kolik je treba na Doupi recenzi sesmolenych ciste copy & paste metodou odjinud, prip. opsanim gameplaye z manualu? V pripade takove "recenze" je samozrejme bezpecnejsi strelit vyssi nez nizsi hodnoceni (ano, zcela neospravedlnitelny pripad - avsak deje se to).

- Nevim presne, co nektere pisalky tahne k osmickam/devitkam, mozna pocit subjektivniho zviditelneni se pri recenzovani subjektivne spickoveho produktu - vim, ze na Tiscali napr. casto probiha "boj" mezi autorem a editorem, kdy zkusenejsi/neomameny editor vetsinou haji nizsi/kritictejsi znamku (proto se hodnoceni na Tiscali drzi ve vcelku rozumnych mezich).

- do geek media (Sigil, fanstranky, blog...) si klidne napises recenzi s odstupem casu, strizlivejsim pohledem, nikdo ti nic nediktuje ani casove ani obsahove. Mizerny casovy fond a masova kritika za zadkem dela hodne. Priklad? "Podceneny" HL2 EP2 na Tiscali (see comments) - nekdy je to zjevne jako volit mezi obesenim a gilotinou. :lol: Ale co. Jsou dulezitejsi veci, nez nejake recenze.

ad Level diskuze - jojo, taky bych byl za scany tech dvou Vavro-Rybkostran neskonale vdecny... Zbytek je totiz zbytecnost porizovat (www faktor).
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“