Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Aryon
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 15.5.2008 15:22
Bydliště: Solania, The Crystal Heaven, fourth layer of Seven Mounting Heavens of Celestia
Kontaktovat uživatele:

Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Aryon »

Viem, že to možno bude znieť trochu nekonvenčne, alre rád by som vedel, ako spíte (pokiaľ sa v noci nevenujete nejakej vyššej činnosti, e.g. sex, alcohol, vampirism, nedajbože učenie).

Zaujíma ma poloha - dostala sa mi do rúk taká zaujímavá knižka od takej strelenej autorky, ktorá vraj vie určiť povahu človeka podľa jeho polohy v spánku ( :pray: ).

Nuže, až sa oddáte spočinutiu, ako to prebieha u vás?
Time is not your enemy. Forever is. - Fall - From - Grace
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Spím buď na břiše nebo na zádech, na boku zřídka. Spím rád a často, nejraději ve dne (třeba od 4:00 do 13:00) - pouze o víkendu, večer nebo v noci bývá daleko více zábavy ;-)

Tak mi z toho něco vyvěšti :-D

EDIT: Spím dobře a dlouho, když je to možné. Sny se mi zdají takřka pořád a bývají svým způsobem dobrodružné, zpravidla si je druhý den i pamatuju.
Naposledy upravil(a) Carlos dne 16.5.2008 12:42, celkem upraveno 1 x.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od MCZ »

Obvykle na boku, vyjímečně na zádech.

Spím ale mimořádně špatně a také nepravidelně :-). A když už mám sny, bývají opravdu celkem zvláštní.
Uživatelský avatar
Aryon
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 15.5.2008 15:22
Bydliště: Solania, The Crystal Heaven, fourth layer of Seven Mounting Heavens of Celestia
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Aryon »

Ja spím výhradne na bruchu s jednou rukou pod vankúšom (resp. polštářem), a tie dreams nejak taky nechodí :cry:
Time is not your enemy. Forever is. - Fall - From - Grace
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Spát na zádech je to největší zvěrstvo. Dokáži spát na boku, na břiše, vsedě, rekreačně i vestoje, ale na zádech nikdy. :hand:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Vallun »

Já nevím jak spím, protože když spím, tak spím a nesleduji se:)

A na rozdíl asi od všech ostatních lidí mne spaní nudí. Kdybych nemusel, tak nepísm, ale čtu si:) 'Uznávám sice biologickou potřebu spánku, i to,ž espánek je pro unaveného člověka prospěšný a příjemný, ale stejně mne to nebaví...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun píše:A na rozdíl asi od všech ostatních lidí mne spaní nudí...
V tom rozhodně sám na světě nebudeš.
Ani mě spaní samo o sobě nebaví, byť si z něj člověk může odnést zajímavé podněty k přemýšlení; vyjímkou jsou cesty autobusem na dlouhých trasách, kde pravidelně upadám do mělkého spánku a po několika (desítkách) minut se zase probouzím a pohybuji se tak celou dobu na hraně bdělosti. K tomu ten pohled z okna na ubíhající krajinu... Super. :-P
(Samozřejmě tohle nabourávají idioti se svými hlasitými přehravači pseudohudby, kteří autobusy rádi cestují rovněž.)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 16.5.2008 18:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aryon
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 15.5.2008 15:22
Bydliště: Solania, The Crystal Heaven, fourth layer of Seven Mounting Heavens of Celestia
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Aryon »

Ja si stojím za tým, že spánok je najnáročnejšia činnosť ľudského tela ... Neznášam stavy, keď sa dopracem večer domov alebo ráno po nočnej (chvalabohu, už to skončilo :pray: ) a človek je taký setsakramentsky unavený, že ani zaspať nevládze. :sick:

Btw, súhlasím, spánok je zabíjanie inak príjemného času, ale co naděláš . . .
Time is not your enemy. Forever is. - Fall - From - Grace
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od MCZ »

No, tak vzhledem k tomu, že ve spáku zrovna moc nevnímám, tak nemohu říct, jestli mě baví či ne :-). Ale je to rozhodně škoda času, kdyby tak stačilo 3 - 5 hodin.

Já už dokážu spát snad téměř všude, jsem-li unavený a pokud nepanují zvláště nepříznivé podmínky. Ve škole, v autobuse, v hospodě... Zvláště v autobuse není často co dělat, tak se to hodí.

Jinak samotné usínání se mi dokonce líbí (pokud je bezproblémové), zato vstávání bývá obvykle peklo.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Vlasák »

V ležící poloze spím různě, poslední době se to ustálilo na percentuálním zastoupení cca 40 záda, 35 břicho, 20 pravý bok, 5 levý bok (vztaženo k tomu, jakou polohu si jako poslední pamatuju než usnu a v jaké se probudím - během spaní je většinou dost měním).

Takřka nikdy neusnu přes den, takřka nikdy v jiné poloze než v leže. Neusíná se mi zrovna snadno, jakmile nejdu spát v okamžiku, kdy cítím okamžitou únavu (která zpravidla poměrně rychle přejde), je pro mě pak těžké usnout. Ve chvílích, kdy bych jako měl usínat, se mi snad nejlíp přemýšlí, takže většinou tomu tak nejmíň hodinu dávám :mrgreen:

Poslední dobou se mi málokdy poštěstí jít spát před jednou v noci - buď to nejde, protože jsou věci na dodělání, nebo se mi nechce, anebo se mi chce, ale ono to vždycky nějak uteče, že je už zase jedna :-D Málokdy spím ráno dlouho, i když můžu, většinou se kolem deváté budím. Nejhorší čas na probuzení je mezi 7-8 ráno, mimo tenhle čas - ať dopředu, nebo dozadu, to jde :-D
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Jab »

Usínám zpravidla na boku. Nejdříve pomalu směrem ke zdi a definitivně pak na boku směrem do místnosti (takřka vždy!). Na břiše nespím, na zádech se občas probouzím. Sny se mi zdají celkem často, ale většinou je rychle zapomínám. Usínám vždy s menším polštářkem pod hlavou (párkrát jsem jej ve spánku, kdo ví proč, v noci roztrhal či hodil přes celou místnost).
Pokud mě má druhý den budit budík, tak se obvykle probouzím i několikrát před zazvoněním sám. Bez něj je můj spánek naštěstí nerušený a dlouhý. Bez takového spánku mi je též zpravidla druhý den blbě. Jinak se rychle budím při většině zvuků. Nezměrně mi vadí chrápání, hlavně proto, že sám de facto nechrápu.
Pokud už mám vstávat, tak vstávám většinou celkem v pohodě a rychle. Zaspat se mi v životě povedlo tak dvakrát.
Jestliže vím, že druhý den opravdu musím vstávat, tak mám velké problémy s usínáním. Dokonce už se mi kvůli tomu jednou stalo, že jsem byl vzhůru prakticky celou noc. Nebyl jsem nijak vystresovaný, jen prostě připravený kdykoliv na vstávání - bohužel už v noci. :mrgreen:
Jináč jsem v mladších letech občas býval náměsíčný. Ovšem v případě, že mám někoho v posteli, tak jsem hodný. :-)
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Tho0or »

Já v 99% usínám v poloze tzv. ležícího střelc. tzn. na břiše s podivně rozhozenýma nohama a jednou rukou nataženou a druhou pokrčenou, je mi celkem jedno na kterym je to boku. Sny se mi určitě zdají, ale já si pamatuju tak jeden za rok a to jenom utžek dlouhý třeba 5 vteřin....
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od Morty »

Skoro to isté co Tho0or... Len tie sny mavam casto a vacsinou si ich aj pametam...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od sevencreature »

Na zádech občas neplánovaně usnu - jinak mi to přijde spíš jako poloha k přemýšlení. Navíc je na tom otravné, když usnu na zádech s rukou pod hlavou - ráno se pak probudím a mám pocit, že jsem bez ní :shock: Nikdy bych nevěřil, že je možné spát na zádech, ale když jsem byl kdysi po operaci s appendixem, tak mi došlo, že když není na výběr, člověk si zvykne skoro na všechno :-)

Většinou (99 %) spím na boku, střídám obě strany. Vůbec jsem v posteli poměrně roztahovačný a mám sklony k migraci (alespoň je mi to vytýkáno). Zastávám nicméně názor, že žádná postel není dost velká pro jednoho člověka 8-) Když můžou migrovat kaloni, proč by ne spáči.

Náměsíčnost či mluvení ze spaní naštěstí neprovozuji (mluvení ze spaní je vůbec zábavné - resp. někdy to poslouchat... spolubydlící mého kamaráda mluvil docela často, například když jednou přišli ve 2 ráno na pokoj, uslyšeli: "Zabít! Zabít! Zabít!" a potom "To jste mě tedy nepotěšil, kapitáne." následované zase tichem).

Další zajímavá činnost je skřípání zuby ve spaní (také se mi zdá se vyhla) :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
j-35 draken
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 8.9.2007 21:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok . . . Alebo, ako ho máte radi :)

Příspěvek od j-35 draken »

Já nejraději spím na břiše nebo na boku, na zádech to nesnášim, nejraději po obědě nebo v noci ( 00:00-11:00) :roll: a hodně krát mluvím ze spaní, je mi to vytíkáno jelikož řikám sprostá slova :snooty: čemuž neveřim .
Bite my shine metal ass!I don t mean it?
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“