Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Frosty »

Na tohle téma mě přivedly události, které se mi nedávno staly.. A to konkrétně 'veselé' příhody se psy... :-?

Tedy nejprve klasická otázka - chováte či rozmazlujete doma nějaké to zvířectvo? Pokud ano - jaké a proč.. pokud ne - zbývá už jen proč :-D
A ta druhá - jaký je váš názor na chov 'bojových' plemen psů a všeobecně volný pohyb psů - resp. ochranu před volně pobíhajícími psy (povinné náhubky, vodítka apod.)

K té první - kdysi jsem měl křečka (dárek k vánocům)- byl to celkem 'dlouhohrající' křeček, bo vydržel něco okolo 3,5 roku :-) Teď nemám žádné zvířectvo, protože by se o něj stejně neměl pořádně kdo postarat...
A k té druhé - je velice zajímavé, jak se tady o tuhle otázku začne veřejnost zajímat vždy jen ve chvíli, kdy nějaký pes pokouše či zabije nějaké to děcko. Potom zase ticho po pěšině. Ani nevím, jestli už vůbec vešel v platnost nějaký z těch dávno navrhovaných zákonů o chovu psů...
Jinak jsem proti zákazu chovu boj. plemen. Spíše bych trestal majitele oněch útočících psů, jelikož takové zvíře je v podstatě zbraň a pokud ji majitel nezvládne - může zabít (to se ovšem týká nejen těchto 'bojových' plemen). Ze strany majitele se to tím pádem rovná téměř úmyslnému zabití, tedy by si měl jít sednout na pěkně dlouho... Oni by si pak 2x rozmysleli ten výcvik odfláknout.
Ano i perfektně vycvičenému a poslušnému psisku může kdykoli (stejně jako člověku) rupnout v bedně a zaůtočit, ale to už by zase měli řešit vodítka a náhubky (při vedení psa na veřejnosti) pro které jsem všemi deseti.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Slayer
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 26.10.2005 23:37
Bydliště: Metropole Slezska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slayer »

1.Mám doma pejska,tedy přesněji fenu rasy beagle a pokud by to někoho zajímalo,jmenuje se Lara.Dříve jsem choval převážně morčata,ale pak jsem dostal alergii na hlodavce a dluho jsem nic nechoval,až před 3 roky jsem vyškemral na rodičích psa.Na jednu stranu je to sice zábava a někdy i radost,ale na druhou velká kopa starostí a odpovědnosti.A oproti morčeti nebo rybičkám je to opravdu mnohem náročnější,takže si doporučuji koupi psa velmi dobře rozmysle,zvlášť do bytu! ;-)

2.No vidím,že ve druhé otázce se naše názory shodují.Opravdu si myslím,že chování psa je hlavně na majiteli a na tom jak si ho dokáže vychovat a následně uhlídat a třeba takový vlčák,který není bojové plemeno,taky má na svědomí umrtí mnoha dětí.
Ten, kdo ví, nemluví,
kdo mluví, neví.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Mam doma vlciaka, ma asi 12 rokov. Ma vycvik, ucelom vycviku bola obrana v akejkolvek situacii. Je to velmi pekny pes, vystavny kus. :-D

Ine zvierata som nemal a ani ine neplanujem. Jedina vec o ktoru sa staram je kaktus a to mi uplne staci. :lol:

Som proti chovu bojovych plemien, ak maju byt vencene mimo pozemku majitela. To znamena, ze ich majitel musi zabezpecit, aby sa ich krvilacny mazlicek ani nemohol dostat mimo pozemku daneho majitela.
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

1. Momentalne mame psa, takovou malou vypocitavou mrchu :-D. Je to v poradi druhy pes co mam, predtim sme meli fenu nemeckyho ovcaka, ale ta sesla vekem, taxme ji museli dat uspat. Z ostatnich zvirat se u me doma protocilo nekolik kocek a krecku, ale to sou takovy nudny zvirata...

2. Co se tyce chovu... tak nebezpecnej dokaze bejt kazdej pes a na rase nezalezi... vim co rikam. Ta ovcacka fenka co sme meli byla naprosto mirumilovnej tvor a za celejch tech x let co zila kousla jen jednou a to znamyho, kterej ji neco proved... uz ani nevym co to bylo. Ale taky sem se jednou na ceste od svy ex-pritelkyne, ktera bydlela na vesnici, stretnul na puli cesty mezi mestem a vesnici s vlcakem, kterej mi skoncil zakousnutej v loktu a netvaril se, ze by se chtel pustit. Nastesi mi zastavilo projizdejici auto a odvezli me na nadrazi, ale nevim nevim jak by to dopadlo, kdyby tam nikdo zrovna nejel :-?.
Zkratka zakoazovani urcitejch plemen je imho blbost, pokud je pes dobre vycvicenej a "zabezpecenej" tak by nemel bejt problem.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Jen tak na okraj - "Bojová plemena" oficiálně neexistují, takže je není možné ani zakázat...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Roztomilý zlatý anglický kokršpaněl, to stačí ;-) . A dříve ještě andulka (což už je ale pár let).
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Slayer píše:A oproti morčeti nebo rybičkám je to opravdu mnohem náročnější,takže si doporučuji koupi psa velmi dobře rozmysle,zvlášť do bytu! ;-)
JJ, nedávno přistěhovavší sousedi o patro nad námi měli psa (tuším retrivera) a ten vždycky když byl doma sám, tak děsně vyl... ale pořád. Načež si pár lidí z domu samozř. stěžovalo, tedy to 'geniálně' vyřešili a psa zavírali na balkon... Takže pro změnu vyl na celé sídliště :roll: ... Je to pár dní co zemřel. A co myslíte - okamžitě si pořídili dalšího psa :roll: :boohoo: :-| (a ty smajly tam nedávám proto, že bych se obával nějakého vytí, ale prostě tuhle 'logiku' nedokážu pochopit)
Slayer píše:třeba takový vlčák,který není bojové plemeno,taky má na svědomí umrtí mnoha dětí.
přesně a stejně tak spousta dalších plemen...

Mmch Arthalione - k tomu tvému opatření - kdyby nějaká 'chytrá' vládní hlava do oněch 'bojových' plemen zrazu zařadila třebas právě i vlčáka, tak by se ti myslím asi nelíbilo nechat svého psa zavřeného jen na svém pozemku..?

Nanaki: pouze slovní obraty - kdo chce, cestu si najde...
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Přesně tak, pouze obraty. Problém ale nastane v okamžiku, kdy se toho chytí nějaký vůl (poslanec, senátor, novinář). Viděl jsem návrh zákona, který opravdu zakazoval chov "bojových plemen". Co na tom, že ten zákon logicky nemůže zakázat nic, když BP vlastně nejsou...

Abych nebyl OT : Mám doma Rotvajlera, strašného zabijáka ! Právě teď se válí na posteli (mojí) a zabíjí svojí oblíbenou hračku...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Já sice psa nikdy neměl, ale mám andulku a občas bych řekl že ta moje taky musí patřit k nějakému bojovému plemeni :-D (to když si olepuji oklované prsty náplastí :-D ).

K těm psům: pes může být sebelépe vychovaný, ale pořád je to zvíře s vlastními instinkty, navíc malé děti si většinou neuvědomují jeho nebezpečnost a chtějí si s ním hrát což on může chápat jako útok a pak podle toho jedná.
Samozřejmě je blbost zakazovat jejich chování, ale měla by existovat nějaká kontrola (například ty zkoušky u kterých se uvidí jak majitel svého psa vychovává), vodítko a náhubek na veřejnosti považuji za samozřejmost.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Dve andulky... a k bojovym plemenam... nie je to len ina forma rasizmu? :roll:
Naposledy upravil(a) Elessar dne 18.9.2006 20:50, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Mainskeho myvaliho kocoura (nejvetsi plemeno malych kocek).
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nanaki: právě - BP sice oficiálně neexistují, ale to díky medializaci v podstatě nikoho nezajímá. Nehledě na to, že je to všeobecně rozšířený výraz a dfcto označuje plemena psů, speciálně chovaná a cvičená k boji.
BP že ofic. neexistují? Není problém - seznam vytvoříme... Jak říkám - kdo chce psa bít.....

Něco málo zákonů:
Podle § 89 odst. 5 trestního zákona je zbraní cokoliv, čím je možno učinit útok vůči tělu důraznějším; za zbraň se tedy považuje rovněž pes, kterého fyzická osoba ovládá, pokud ho použije ke spáchání trestného činu.

V souvislosti s trestnými činy vraždy a úmyslného ublížení na zdraví je třeba zdůraznit, že výchova nebo výcvik zvířete k bojovým účelům, útočnosti nebo prudkosti jsou v rozporu se zákonem č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, zejména s § 4 písm. a),b) a c) odst. 3, a písm. f) a m), čili jsou již tímto zákonem zakázány.
http://www.bullterier.cz/?pg=zajimavosti-detail&id=6
AlieN píše:Já sice psa nikdy neměl, ale mám andulku a občas bych řekl že ta moje taky musí patřit k nějakému bojovému plemeni :-D (to když si olepuji oklované prsty náplastí :-D ).
No sestra měla před dlóóhou dobou taky andulku a tu mrchu jsme nemohli nechat ani na minutku bez dohledu (pokud se pustila z klece) Jednou totiž oklovala obaly asi 5ti knížkám v knihovně :evil: (pod pojmem oklovala si představte díry asi tak 5cm v průměru :-x) No, nakonec se jí podařilo ulítnout ven...
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Frosty píše:Nanaki: právě - BP sice oficiálně neexistují, ale to díky medializaci v podstatě nikoho nezajímá. Nehledě na to, že je to všeobecně rozšířený výraz a dfcto označuje plemena psů, speciálně chovaná a cvičená k boji.
BP že ofic. neexistují? Není problém - seznam vytvoříme... Jak říkám - kdo chce psa bít.....
Ale o tom já se nehádám. Je možné takový seznam vytvořit, proč ne ? Ale v současné době prostě není, a přesto se už už zákony chystají. Přijde mi to, jao by se nějací admini rozhodli zakázat vybraným uživatelům vstup na nějaké fórum. Že nenapíšou JACÍ uživatelé, to už je vedlejší. Jak píšeš, výcvik psů k bojovým účelůj je zž zakázán, což je jen správně. Docela dost tedy pochybuju, že někdo tyto plemena (ať už jsou to jakkákoli) oficiálně k těmto účelům chová. Pokud to dělá, tak to dělá nelegálně, a už ten zákon porušuje stejně. Nějaký další nevíc v tom už stejně nebude hrát roli. To, že někdo psa může použít ke spáchání TČ je sice smutné, ale není to důvod tyto psy zakázat. Autem se také dá zabít spousta lidí, a také e nezakazují, že ?
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nanaki píše:Ale o tom já se nehádám. Je možné takový seznam vytvořit, proč ne ?
Nebylo to myšleno jako oponace - spíš jen konstatování faktu, že když nějakou tu 'chytrou' hlavinku ve vládě něco napadne, tak z toho většinou vyleze naprostej paskvil :-?
Nanaki píše:Jak píšeš, výcvik psů k bojovým účelůj je zž zakázán, což je jen správně. Docela dost tedy pochybuju, že někdo tyto plemena (ať už jsou to jakkákoli) oficiálně k těmto účelům chová. Pokud to dělá, tak to dělá nelegálně, a už ten zákon porušuje stejně.
jj souhlas. Právě že oni měli (či snad ještě mají) v plánu zakázat chov těchto plemen bez ohledu na to jestli je majitel k takovým účelům cvičí, nebo ne - což je naprostá kravina.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Máme kočku, docela čerstvou.



Spíš než bojoví psi mě vadí, že od psů je všude nasráno a slušněji to říct nejde. Co s tím? Já bych byl pro vysoké pokuty a tvrdost pži hlídání i vymáhání. Pokud by to nepomohlo, došlo by ke gulášování psa. :-P
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“