Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Vanda »

Cesare píše:
Fotila jsem ji asi před týdnem a půl, dneska umřela.

Držela se dlouho a statečně, ačkoli pořádně nežrala už 14 dní (a poslední týden v podstatě vůbec), ale 12 je na šarplanince požehnanej věk...
Ještě před tejdnem mi tady u compu dělala společnost, občas něco zabroukala a tu a tam se zvedla a řekla si o podrbání za ušima... Poslední asi čtyři dny už nebyla s to se zvednout a jestli vážila 25 kilo, tak to bylo hodně - ale o každej další nádech bojovala tak zarputile, až si říkám, že mít kmotra zubatá nějakou prdel, Tarče jí ji musela natrhnout.
Byla to mazačka a už teď mi hrozně chybí.
Poprvý po strašně dlouhý době mám chuť se opít.
Krásný pejsek a dala jsi ji utratit nebo umřela sama? Já totiž s tímhle mám docela problém, nedovedu si představit, že bych našeho psa zanesla na injekci. :-( On je teda ještě čupr pes, po auto nehodě nevidí na jedno oko, což není nijak znát, akorát když podává pravou packu,tak natočí hlavu, aby se podíval levým okem, kde mám ruku a taky má špatnou jednu kyčli, což se projevuje tím, že se od té doby nechává nosit do schodů a občas se venku nacápně na schodech, když mu ta noha selže, ale jinak má zatím sil dost.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Cesare »

Vanda: Tohle rozhodnutí nebylo na mně...
Naši chtěli veterináře volat původně už v pátek, ale nadšený z tý myšlenky taky nebyli... Odkládalo se to dlouho, ale v neděli přijel veterinář a uspal ji.
Mně se to nelíbilo a doteď mám dojem, že jsme to dělat neměli - přijde mi, že jsme jí v tom jejím heroickým úsilí nečestně podrazili nohy. Ale držela jsem hubu, ony ty moje argumenty měly zhruba tutéž (nebo menší) váhu, jako argumenty pro, jelikož ty poslední tři, čtyři dny, byly opravdu hodně ošklivý - do detailů nemá smysl zacházet a vzpomínat se mi na ně nechce.
Bejt to na mně, odvahu k tomu rozhodnutí nejspíš neseberu - ale asi to tak bylo lepší.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Vanda »

No vidím to stejně jako ty, ale chápu i druhou stranu, takže asi nakonec budu ráda, když to taky někdo rozhodne za mě.
No ale tak trochu si to dovedu představit, on totiž náš pes se po té autoněhodě nemohl hývat, dávala jsem mu napít po lžičkách a nosila na zahradu vyčůrat a dost to na něm bylo vidět, že ho to bolí. No ale vylízal se z toho, dlouho mi dával najevo vděk a z této události těží dodnes. Sice si ledaskam vyskočí sám, ale nejraději nahodí výraz "ty víš, že to mám s těma nohama špatný, nezvedneš mě?" a já ho samozřejmě zvednu a musím se smát, protože když se zapomene, tak se bez problému dostane všude. :lol:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Nanaki »

Záleží na tom, co se psem, nebo i jiným zvířetem je. Pokud nějaká šance na uzdravení, já bych léčil. Ale pokud šance není, IMO nemá smysl zvíře trápit.

Přesně tohle jsem řešil s minulým psem, když jí bylo kolem deseti let, prudce se její zdravotní stav zhoršil. Po testech se ukázalo, že jí selhává prakticky všechno, co mohlo. Takový stav je samozřejmě neléčitelný...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Cesare »

Tarče prej měla ještě srdce jako zvon - ale všechno ostatní bylo v háji. Stáří nevyléčíš... :-(

A klukům asi až teď začalo docházet, že Tara je pryč - anebo jim to teprv teď začalo vadit...
Hlavně Branko vypadá silně rozhozenej z toho, že se nemá s kým hádat.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Cesare »

Dneska se překvapivě vyvedly dvě fotky našich jinak nefotografovatelných pánů psů - je vidět, že stárnou, chlapci...
Obrázek
Markošek. Tím mrknutím myslím odčinil všechny ty pokusy o fotky, na nichž buď olizuje foťák, nebo odvrací hlavu, nebo je rozmazaný, nebo na nich vůbec není, ačkoli na nich být měl...;-)

Obrázek
Branko spí a je "effortlessly cute" - na důchodce dobrý... 8-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

- mno, tak jsem se rozhoupala (v rámci mé depréze) a šoupla na rajce.net pár fotek naších osmáků (stačí zadat sirine-samozřejmě :angel: )
- zde mi to ňák nešlo (asi ta depréze a má nešikovnost... :wall: )
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Cesare »

Sirine: K sežrání...:-)

( http://sirine.rajce.idnes.cz/Osmaci/ )
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Super! :-)
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

Cesare píše:Sirine: K sežrání...:-)

( http://sirine.rajce.idnes.cz/Osmaci/ )
díky :-) :oops: a když se podíváte pozorně...v praze a beskydech se mihnu taky (zcela výjimečně) :oops:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od sevencreature »

Konečně! Teď jen doufám, že se distributor najde dostatečně rychle :mrgreen:

http://www.pedobearplush.com/
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“