Proč tak málo lidí hraje JRPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Proč nehrajete japonská RPG

Hraju je
10
24%
Jejich příběhy mi připadají infantilní/stupidní
4
10%
Nemám konzoli a nechci se konfigurovat s emulátory
12
29%
Huh? Co je JRPG a čím se liší od normálního RPG?
9
22%
Chtěl bych nějaké zkusit ale k žádnému jsem se nedostal
6
15%
Štve mně jejich linearnost a/nebo náhodné souboje
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Proč tak málo lidí hraje JRPG

Příspěvek od Wiskas »

Do témata o japonských RPG zatím napsalo jen okolo 10 lidí, což mi na fórum o RPG připadá dost málo. Ani nikdo z mého okolí (dřív než jsem je začal aktivně propagovat :-) ) neznal a nehrál žádné JRPG, a přitom jsou to imho skvělé hry s příběhy o řád lepšími než u většiny euroamerických her.

Takže lidi, proč je nehrajete :?: :!:
Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Možno pre ich nedostupnosť - predsa len vychádzajú viac na konzoly ako na PC (až na FF alebo emulátory zo SNES-ka)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

CrowX : no, nevím. Emulátory jsou i pro PS1, a že tam jsou opravdu perly. Taky si myslím, že pokud by někdo opravdu chtěl, tak ve svém okolí najde někoho, kdo PS1/PS2 má. Případně - cena konzolí dneska není vysoká, moderní PC stojí víc...

Problém je podle mě ještě jinde. Jak tak čtu Sigil a BG.CZ, tak mám občas ojem, že zde existuje určitá skupina lidí, kteří doslova nenávidí konzole a vše, co je s nimi spojené. Celkem by mě zajímalo, proč ? Je zároveň zajímavé, že tito lidé obvykle viděli konzoli pouze na obrázku, o hrách na nich ani nemluvě.
Proto bych všem těmto lidem doporučil : zahrajte si FFVII (PS1), Xenogears (PS1), Chrono Cross (PS1), Tales of Destiny III (PS1), Wild Arms (PS1), Xenosaga (PS2), FFX (PS2), Shin Megami Tensei : Nocturne (PS2), Star Ocean III (PS2) a mnohé další. Teprve potom něco mektejte !

Kua, už musím vyrazit z kamaráda tu DVD vypalovačku a sjet si Wild Arms : Alter Code F, Dragon Warrior VIII a Magnu Cartu :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Šel bych do konzole (no popravdě hlavně kvůli RE sérii, což není zrovna RPG :-D ), ale nemám poslední dobou čas na hraní a taky bych potřeboval televizi :lol:

Takže jsem hrál jen věci portované na PC, případně pomocí emulátorů (PS, SNES).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Presne tak. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

PS si chci koupit, az bude stat tak 1000 :D.

A jinak jsem z japonskych RPG hral jen Pokemony :D.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Co jsem zkoušel bylo Final Fantasy u bratránka na PS a nějak mě to prostě nechytlo. Od té doby mě tenhle žánr nijak nebere, možná je to chyba možná ne, ale s emulátorama se kvůli tomu konfigurovat nebudu. Takže připadá v úvahu jedině koupě konzole.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Pretoze niektore japonske rpg su natolko drbnute, ze sa nedaju hrat.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Nemám konzoli a nechce se mi rýpat se v emulátorech takže zbývají jen konverze na PC a ty v případě RPG bohužel prakticky neexistují :-( (ale kdyby někdo předělal třeba Xenosagu nebo FFX, tak bych do toho klidně šel)
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Arthalion píše:Pretoze niektore japonske rpg su natolko drbnute, ze sa nedaju hrat.
Kolik si jich hrál ? A myslím hrál, ne viděl...

Jinak máš pravdu, občas jsou "divný", ale proč pořád hrát "konvenční" hry ? Je dobrý zahrát si něco šíleného... (znáte někdo Okage : Shadow King ?)
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Pretoze niektore japonske rpg su natolko drbnute, ze sa nedaju hrat.
Některé určitě, i když jestli je to dobře nebo špatně je dikutabilní :-)

Ale takové FF VIII nebo Chrono Cross jsou docela normální, přičemž FFVIII existuje i v PC verzi.

A k emulátorům, u silnějších počítačů tam moc konfigurace není - při 2+ GHz stačí jen dát všechno na max :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas píše:A k emulátorům, u silnějších počítačů tam moc konfigurace není - při 2+ GHz stačí jen dát všechno na max :-D
Hmmm, no nevím, já mám teď problém s Dino Crisis 2 - předtím mi na 500 Mhz šla v pohodě, ale teď jde buď špatně (chybí zvuk nebo části obrazu) nebo šíleně rychle. No možná mám nějakou starší verzi ePSXe...

Nemohl bys kdyžtak hodit nějaké linky (tipy) na verzi, se kterou máš dobré zkušenosti? A které plug-iny používáš? Já zpravidla ePSXe SPU core 1.5.2. zvuk a pro grafiku Pete's D3D Driver 1.74. Jinak verzi ePSXe mám 1.60.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Tak nejlepší verze ePSXe je asi nejnovější 1.6.0, ale když máš problémy tak je dobré vyzkoušet i 1.5.2 - specialně Chrono Cross a FFIX se v 1.6.0 vždy na určitém místě zaseknou. Vlastně jediný rozdíl mezi nimi je v exe souboru takže není problém mít obě verze ve stejné složce a jen přejmenovávat podle potřeby.

Nejlepší sound plugin je podle ohlasů Eternal SPU.
Na grafiku (všechno Pete's) - pro 3d OpenGL2, nebo OpenGL 1.75 pro řadu GeForce FX; pro 2d Software.

Když ti to jde moc rychle tak nezapomeň zapnout frame limiting, a kdyby moc pomalu tak v první řadě vypni shadery a screen smoothing, stejně to není poznat a žerou strašně výkonu.

A ten chybějící obraz, nestává se ti to při framebuffer efektech (vlnění obrazovky nebo motion blur)?
Obrázek
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

mi tady nejakej festovni -censored- maze prispevky :lol:

sevencreature edit: Není nad to použít občas spíš slušnější výraz 8-)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas: Hmmm, tohle všechno mám (heh, moc se to za ty roky nevyvinulo) - jen jsem stáhl novější verzi video pluginů - uvidím...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“