Proč tak málo lidí hraje JRPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Proč nehrajete japonská RPG

Hraju je
10
24%
Jejich příběhy mi připadají infantilní/stupidní
4
10%
Nemám konzoli a nechci se konfigurovat s emulátory
12
29%
Huh? Co je JRPG a čím se liší od normálního RPG?
9
22%
Chtěl bych nějaké zkusit ale k žádnému jsem se nedostal
6
15%
Štve mně jejich linearnost a/nebo náhodné souboje
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

"Nemám konzoli a nechci se konfigurovat s emulátory" jinými slovy "z lenosti".

Nanaki: Na Sigilu (a snad ani BG.cz) jsem žádnou výraznou averzi proti konzolím nezaznamenal. Ale možná je to jen tím, že se tu o nich příliš nemluví :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

yenn píše:"Nemám konzoli a nechci se konfigurovat s emulátory" jinými slovy "z lenosti".

Nanaki: Na Sigilu (a snad ani BG.cz) jsem žádnou výraznou averzi proti konzolím nezaznamenal. Ale možná je to jen tím, že se tu o nich příliš nemluví :-)
Kdo hledá najde : http://www.baldursgate.cz/forum/viewtopic.php?t=112

a kecy typu "ukázka, jak konzole kazí hry" se jinak taky braát nedají...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Nanaki: Tak toto už neokecám :-) Nj, taky jsem to téma onehdá četl. Už tamní anketa mi přijde dosti podivná (eufemismus)...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Nanaki píše:a kecy typu "ukázka, jak konzole kazí hry" se jinak taky braát nedají...
Ale konzole opravdu kazí hry :-D Takový Deus Ex 2 je toho zářným příkladem. Kdyby japíci neměli averzi k PC tak bych se žádné konzole v životě nedotknul.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Wiskas píše:
Nanaki píše:a kecy typu "ukázka, jak konzole kazí hry" se jinak taky braát nedají...
Ale konzole opravdu kazí hry :-D Takový Deus Ex 2 je toho zářným příkladem. Kdyby japíci neměli averzi k PC tak bych se žádné konzole v životě nedotknul.
To je ovšem omyl. Kdo hru zkazil, je samozřejmě její tvůrce. Žádná konzole nemůže za to, že je to líné prase, které nechce (neumí) vytvořit dvě verze hry. Existuje spousta her, které jejich tvůrci neposrali a a opravdu vyrobili např. dvě ovládání, a grafiky, atd...

A pokud na konzoli hrát nechceš, já tě nenutím. Rozhodně ale pochybuju, že existuje nějaká averze vůči PC. Na hry, které na konzolých vycházejí, se jejich stavba hodí lépe a naopak.
Naposledy upravil(a) Nanaki dne 28.11.2005 16:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Wiskas píše:Ale konzole opravdu kazí hry :-D Takový Deus Ex 2 je toho zářným příkladem. Kdyby japíci neměli averzi k PC tak bych se žádné konzole v životě nedotknul.
Deus Ex nezkazily konzole ale pokus přiblížit hru masovějšímu publiku a tedy komerce. (DeusEx1 totiž rozhodně není hra pro masy a ani se moc dobře neprodával).
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Samořejmě za to může autor, ale těžko mi někdo vymluví že konzole mají oproti PC mnohem omezenější možnosti.
Nanaki píše: pokud na konzoli hrát nechceš, já tě nenutím. Rozhodně ale pochybuju, že existuje nějaká averze vůči PC. Na hry, které na konzolých vycházejí, se jejich stavba hodí lépe a naopak.
Nazývej to averzí nebo čimkoli jiným, ale je faktem že většina Japonců hraje na konzolích a téměř všechny jejich hry vycházejí primárně na konzole.
A docela by mě zajímalo co myslíš tou stavbou, prakticky všechny kozolové hry by se daly bez problémů hrát na PC, což se ale opačně říct nedá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Až na to budu mít, tak mi bude barák pod konzolemi praskat :-D jinak já jsem obecně příšerně líná shánět si téměř cokoliv, takže mám štěstí jak cyp, že dost mých kamarádů mi často něco doneslo :-D japonská RPG (a hry obecně, či vůbec asijské hry obecně) jsou velice zajímavé 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Wiskas píše:Samořejmě za to může autor, ale těžko mi někdo vymluví že konzole mají oproti PC mnohem omezenější možnosti.
Nazývej to averzí nebo čimkoli jiným, ale je faktem že většina Japonců hraje na konzolích a téměř všechny jejich hry vycházejí primárně na konzole.
A docela by mě zajímalo co myslíš tou stavbou, prakticky všechny kozolové hry by se daly bez problémů hrát na PC, což se ale opačně říct nedá.
Typický argument... Pochopitelně, že na PC můžeš dělat více, nikdy jsem nepsal opak. Jen nezapomeň, že se mluví o HERNÍCH konzolích. Jsou prostě designované jen pro hry. Stejně jako v toustovači kafe neuvaříš... Hold jednoúčelové zařízení...

Nejenom Japonci. Kromě střední a východní Evropy se na konzolích hraje více všude, jen tak na okraj. Že většina her vychází na konzole je logické, hraje se na nich víc, jak jsi napsal... Píšeš, že skoro všechny hry na konzole můžou být na PC. Souhlasím, ale opačně to platí také. Stačí si dokoupit myš a můžeš hrát cokoliv... Problém je jinde. Hry prostě nevycházejí. Na konzole neseženeš pořádnou strategii, na PC zase pořádnou bojovku, nebo pořádné japonské RPG :lol:
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Nanaki píše:
Arthalion píše:Pretoze niektore japonske rpg su natolko drbnute, ze sa nedaju hrat.
Kolik si jich hrál ? A myslím hrál, ne viděl...

Jinak máš pravdu, občas jsou "divný", ale proč pořád hrát "konvenční" hry ? Je dobrý zahrát si něco šíleného... (znáte někdo Okage : Shadow King ?)
Nehral som vela, hovorim vsak o prave tych, kde su rozne veci preexponovane a posobia preto gycovo.
Tym dobrym vsak nie je co vytknut, pribeh a spracovanie na urovni. :-)
Uživatelský avatar
crovax en-vec
Sigilan
Příspěvky: 396
Registrován: 28.9.2005 16:14
Bydliště: "Kráter"

Příspěvek od crovax en-vec »

protoze je nikde nemuzu sehnat... ach jak rad bych paril final fantasy...
Život je hra, která se nedá vyhrát. Na konci téhle mise stejně všichni zařvem...

Vyassaultujem a všechny rozzassaultujem!!! je kompletně napsané!
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Já sem dohrál Final Fantasy VII a VIII a musím uznat, že to jsou jedny z nejlepších her.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Assassin: v tom případě bys měl pokračovat vpřed a hrát tolik JRPG i jiných japonských her kolik můžeš. některé budou snad i lepší naž FFVII a lepší než cokoli co jsi kdy hrál, viděl nebo si dokážeš představit (když o tom tak přemýšlím tak je čas na další pilulku proti japanofilii :lol: )

crovax en-vec: od čeho máme bittorrent a podobné věci, nebo se určitě najde někdo kdo ti je zkopíruje
Obrázek
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

No, rád bych si sehnal FF IX. Hrál to z vás někdo? Je to dobrý? Mě vždycky hlavně jde o příběh, proto mě i VII bavila víc než VIII. Jak byste zhodnotili příběh u IX?
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

VII je príbehovo lepšia ako VIII? :-? Ak máš taký názor tak potom IX je vytvorená priamo pre teba. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“