Paranormální jevy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Je Vallun podvodník?

Ano
24
71%
Ne
10
29%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - dobrá tedy, znám taky lidí co tvrdí že zažili věci. Já je nezažil a tak nemám důvod věřit. Já něvěřím, že za nás ufouni postavili všechno co prý teď neumíme. Kartáře považuji za pdvodníky. Takzvané senzibily nevylučuji - jsou asi lidé co poznají, že protějšek má problém. Ale jak může na kdovíkolik kilometrů poznat, že hrozí ozbrojený útok, tak to mi nalej kofolu ať se můžu zbořit.
Je to blábol. A reakce? Strach. Náhoda přeje podvodníkům a kdyby se něco stalo tak policii noviny ukřižují - přece senzibil je varoval. Bože Růžo, to jsou ale kraviny.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 15.2.2007 21:15, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - dobře, když jsem dle Tebe podvodník, tak asi ani nemá smysl, abych Ti odpovídal...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Neferit Sr. - dobře, když jsem dle Tebe podvodník, tak asi ani nemá smysl, abych Ti odpovídal...
A jseš podvodník? :-D
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Hamster píše:
Vallun píše:Neferit Sr. - dobře, když jsem dle Tebe podvodník, tak asi ani nemá smysl, abych Ti odpovídal...
A jseš podvodník? :-D
A jsi schopný odhadnout, kde bude ozbrojený útok? :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - kde jsem prosím pěkně použil slovo podvodník v souvislosti s tím co jsi napsal o svýc zážitcích? Takže PPDPS, opakuji že těmto věcem nevěřím a věřit nemám důvod. Pokud Ty jsi přesvědčen o opaku je to tvoje právo a věř si tomu. Pokud máš tyto schopnosti, budiž Ti přány taktéž a snaž se je využít ku prospěchu svému a svého okolí. Ale já tomu nevěřím. :snooty:
A proč jsem skeptický? :doh: Já jsem nevěděl co si myslet o horoskopech a podobných věcech. Až jednou se mi dostal do ruk horoskop zpracovaný německým astrologem pro jednoho konkrétního člověka. Být to můj horoskop a vyplnit se byl bych štastný člověk. :-D
Dobře bych se učil a získal dobré vzdělání. Oženil bych se a měl hodně dětí, Pracoval bych pro společnost a byl jí velmi užitečný. Zemřel bych ve vysokém věku, obklopen milující rodinou s úctou vlastního národa i národů okolních. Ale něco asi bylo špatně. Ten člověk se jmenoval Karl Herman Frank, byl přímým inicátorem hromadného vraždění a pověsili ho na Pankráci jako válečného zločince.

Tak mi řekni co je na mé skepsi špatně. A neurážej se. Nemáš důvod. Když budu mít pocit, že jsi něco takového jako jsi napsal, napíšu Ti to. :-)
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. píše:Kartáře považuji za pdvodníky.
...

Odsoudit horoskopy na základě jednoho pochybení je totéž, jako kdybys zakázal leteckou dopravu, protože letadla padaj:) Já netvrdím,že to musíme bezmezně přijímat a nekriticky důvěřovat veškerým radám. Ale dle mých představ rozumný člověk analyzuje tyto věci vědeckým přístupem a základní empirická metoda, tady ten nejvědečtější možný přístup, nám říká, že na těchto okultních věcech něco je, neboť vychází mnohem častěji, než by tomu odpovídal princip pravděpodobnosti.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferiťák: Až na ten vysoký věk (i když, 48 let tehdy možná vysoký věk bylo...), se mu to náhodou i celkem vyplnilo, ne? :mrgreen: Pilně pracoval pro společnost a byl obklopen úctou národa. Byl dvakrát ženatý a měl tři děti - to je taky sdostatek velká rodina. ;-) O jeho vzdělání mi bohužel není nic známo, ale z jistého úhlu pohledu je ten horoskop více než trefný. ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun píše:...neboť vychází mnohem častěji, než by tomu odpovídal princip pravděpodobnosti.
no... Tak tohle bych zas tak nepřeháněl - říct, že "ty věci vychází překvapivě často, než by se mohlo zdát", ok, ale vyjadřovat se exaktně pomocí pravděpodobností a dát to jako důkaz, to myslím nelze. Musel bys tu hlavně specifikovat, jakou pravděpodobnost máš na mysli, a co s čím vlastně porovnáváš. Pravděpodobnost toho, že senzibil určí, že se stane vražda, s tím, že...
...s tím, že co...? Že se vražda nestane? S pravděpodobností, že senzibilovi bude nezaujatý člověk věřit?

Kromě toho - kdyby se udělala statistika úspěšnosti horoskopů, je otázka, čeho bychom se dobrali... Asi toho, že to je třeba v principu podobné jako to, že když teď plivnu z okna, někoho to dole trefí... taky se to může stát... - tedy, jasně, že se horoskop někdy a někomu trefí, ale co ten doplněk množin? Tedy ti, na které se horoskop v ten daný čas netrefil? Není jich zrovna totální majorita?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - jistě, budeš-li to takhle bagatelizovat, budeš mít zdánlivě pravdu... Ovšem dostaneš se do situace, kdy počítáš úspěšnost lékřaských zákroků podle dětských her na doktory...

Horoskopy v časopisech jsou jen komerční vějička a nemají vlaného smyslu. Nelze je počítat... Když budu mluvit o sobě a své práci (jako,že astrologie je pro mně, a spíš byla, velmi okrajovým doplňkem), tak nejčastěji jsem dělal "horoskopy" raději mám výpočty vztahů. zjednodušeně řečeno jsem na základě vstupních údajů řekl, jaký ten vztah rpavděpodobně bude, v čem by mohli být problémy a z čeho těžit. Úspěšnost byla cca 70%, tzn. že z deseti bodů se sedm splnilo...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun: kdybychom hledali popis toho, kolik dětí, které si hrály na doktory, se pak doktorem skutečně staly, pak tam vidím souvislost. Ale to jsme dost mimo - myslím, že jsi tam neviděl ten princip - princip toho, že na základě toho, že se *něco* *někdy* stane, nelze říct, že se to děje častěji, než jak praví pravděpodobnost (kterou navíc netuším, kde jsi v případě senzibilů a jejich úspěšnosti vzal) - kdybych si házel mincí, kde je známá pravděpodobnost 1/2, že padne ta, nebo ona strana, taky se může stát, že mi z 10 hodů 10x padne orel. Znamená to tedy co? Že když to porovnám s pravděpodobností, tak usoudím, že 1/2je blbě a orel je strana, která *vždy* padá častěji? A to je tu jasné, co se s čím porovnává... v případě těch senzibilů a "vychází to mnohem častěji, než by odpovídal princip pravděpodobnosti" ani není jasné, co s čím se porovnává.

No, a nebylo to spíš tak, že než věc mezi nebem a zemí byla to úspěšnost odhadu vztahů založená na tvých zkušenostech a "selském rozumu" typu "mladá holka bude starýmu páprdovi asi zahejbat"?

Co chci říct - na věci nevysvětlitelné a napřirozené docela rád věřím, ale zas tak bych je nepřeceňoval... kromě toho - o neúspěšných pokusech senzibilů se člověk nedozvídá - to teprve, když to vyjde, je z toho velké haló... Ale klidně tu nadnes své poznatky a zkušenosti - jestli ses tím zabýval do hloubky, ba sám nějakým talentem vládneš, celkem by mě to zajímalo.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jadnovidectví, čtení z ruky, kartářství, nebo to takzvané láčitelství.... ehm :roll:
Podle mě je to jen hramada blábolů smíchaná se špetkou psychologie, na takovéto paranormální jevy prostě nevěřím ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - mně jde o statistiku v případě skutečných testů, nikoliv o nějakou statistiku ala časopis Fantastická fakta a pod:)

Tak, lhal bych, kdbych tvrdil, že to mnohdy nehrálo sovu roli,s tjeně tak jako autosugestivní prvky a pod. Ovšem v případě, že jsem některé lidi ani osobně neviděl a věděl o nich jen to, na co jsme se zeptal, to asi platit nemůže:) (btw. těchto lidí nebylo 30 neúspěšných %;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hlas lidu sigilského rozhodne, jak to s tím Vallunem vlastně je. Do toho. :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampiria píše:Hlas lidu sigilského rozhodne, jak to s tím Vallunem vlastně je. Do toho. :twisted:
samozřejmě, že jsem podvodník! vždyť jsme na to 5 let pilně studoval!:D

díky za přesunutí, nevěděl jsem/zapoměl, že je tu tento thread:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Tak zase cele by som to racionalisticky neodsudzoval, ac ten 'mainstream' ako horoskopy v casopise alebo vestkyne, co vam na zaklade kariet rozvratia vztah, by som si rad odpustil :) (ony su naviac polozene tak benevolentne, ze vacsinou nie je problem, aby som sa do hocijakeho horoskopu napasoval:) ) Ale vsetko to blbost nebude, ostatne co poznam lekarov, tak ti viacmenej alternativnu medicinu... ehm, uznavaju (avsak nie v podobe kazdeho najomneho samana s krysimi chvostmi), a aj z historie su zname pripady, ked nieco 'klaplo' :) (Nostradamus, tie rozne snove vizie o vrazdach a tak... :) ) Kazdopadne k zdravej skepsi sa priklanam...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“