BitTorrent clients

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaký používáte BitTorrent klient?

Vuze (Azureus)
1
8%
µTorrent
9
75%
BitComet (a varianty)
0
Žádná hlasování
Jiný
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

BitTorrent clients

Příspěvek od sevencreature »

Mno, nějak jsem tu neviděl nějakou podobnou anketu (už delší dobu), takže proč ji neudělat (trochu se toho v posledním roce změnilo, takže jsem zvědavý na vaše zkušenosti...

Vybral jsem pro mě nejzajímavější klienty.

Já osobně mám asi nejradši BitComet, ale kvůli jistým, ehm, problémům (např. ignorace private flag v .torrent souborech - díky čemuž je možné připojovat se na soukromé trackery) je v poslední době zakázaný na hodně trackerech/komunitách, takže využívám částečně i µTorrent (skvělá věc - jediný soubor, minimální nároky na paměť a opravdu hodně funkcí) - jen škoda, že zatím mi BitComet přijde mnohem rychlejší...

Azureus jsem zkoušel nainstalovat jen jednou, ale jeho "javí" featury mě rychle odradily... To už budu mít spuštěné na pozadí radši tohle:
http://folding.stanford.edu/
a budu tím alespoň někomu užitečný 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Azureus mám teraz µTorrent som mal predtým. µTorrent sa mi zdal o dosť pomalší.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Azureus - nevadí mi, že zaberá miesto v pamäti - aj tak väčšinou buď pozerám anime alebo čítam mangu - takže to tak nepoznať - inak posledný patch by mal tu vyťaženosť znižovať (aspoň tak to bolo prezentované :-) ) - neviem ako/či je to u ostatných klientov, ale skutočnú výhodu Azureusa vidím v tom, že môžem z torentu sťahovať iba súbory, ktoré chcem - napr. AvP - CD2 je iba audio CD a na to som sa vykašľal (o cca 600-700MB menej na sťahovanie). 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Crowx : ako to nastavuješ, aby ti to sťahovalo len napr. 1CD ?
Inak, mám dojem že avp chce to cd2 pri inštalácii. Aspoň mne to originálka robí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Tohle jde u většiny dobrých klientů (třeba µTorrent). Asi uživatelsky nejlépe je to vyřešené právě u BitComet 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

nuke píše:Crowx : ako to nastavuješ, aby ti to sťahovalo len napr. 1CD ?
Inak, mám dojem že avp chce to cd2 pri inštalácii. Aspoň mne to originálka robí.
V Azureuse keď si dáš podrobnosti o sťahovanom torrente tak tam máš záložku súbory - pravým tlačítkom atď.
Jj chce to aj CD2 ale už nekontroluje fyzický obsah - takže prázdny image je plne vyhovujúci. ;-) :lol:

to 7c: no písal som, že neviem ako je to u iných klientov - mne stačí Azureus - okrem BitComet som iné neskúšal - mne je to v podstate jedno - dosah na router nemám, verejnú IP nemám a tak som rád, keď to ako tak ide. :-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Žádný.... ;-)
edit: Mimochodem-japakto, že není v hlasování "žádný"?
Naposledy upravil(a) Koveras dne 18.12.2005 19:33, celkem upraveno 1 x.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: V BitComet to vypadá asi takhle - jen pravým tlačítkem vybereš vlastnosti konkrétního torrentu (jde to vybrat už při otvírání torrentu) a zvolíš co chceš.

http://havy.wz.cz/bitcomet.jpg

Koveras: Tak tady neruš :hand: :wink:

Edit: Jinak teď zase zkouším Azureus (když nuke tvrdí, že je rychlejší než µTorrent... Ale zatím to nevypadá jako nějaký zázrak :-) No zkusím stáhnout pár giga a uvidím 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nj. ale podstatné je, že tú funkciu mám aj v Azureuse :lol: - mne sa nechce prechádzať na nič nové, keď som si s tou blbou Javou toľko užil pri inštalácii, nech aspoň niečo robí. :lol: 8-)

edit: záleží či máš dosah na router + akú máš IP - ideálny prípad - môžeš robiť port forwarding + verejná IP - stačí sa pohrať trochu s nastaveniami a mal by si dosahovať veľmi dobré výsledky. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ja tiež nemám verejnú IP, takže som podobne ako Crowx rád že som rád.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No já veřejnou IP taky nemám, ale nevidím důvod, proč by to mělo vadit v p2p programech :lol: Stačí mít přesměrované porty a všechno je ok.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 18.12.2005 20:05, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

sevencreature píše:No já veřejnou IP taky nemám, ale nevidím, proč by to mělo vadit v p2p programech :lol: Stačí mít přesměrované porty a všechno je ok.
O to som sa snažil, ale som do toho blbec :-? Tak som zostal pri klasickom nastavení.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

BitComet
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Azureus, dříve BitComet. A pouštím ho jen na noc a když tu nejsem.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmmm, tak jsem se zase vrátil k BitCometu, ale Azureus nevypadá až tak špatně... Kupodivu bych řekl, že zabírá asi stejně paměti jako BitComet :lol: (možná se to po nějaké době zvětší, ale třeba ne - musel bych to vyzkoušet).

Jediná věc, která mi vadí na BitCometu (no možná to není problém BC, ale spíš mého připojení) je to, že většinou mám D/U ratio tak 0.0 - 0.5 a pak musím tak den čistě jen uploadovat, abych to zvedl na těch 1.1-1.6 :-? Jo, a není to tím, že by se mi ovlivňovala rychlost downloadu a uploadu (když např. jen uploaduju v BC a stahuju přes IRC tak jsou obě rychlosti na max.)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“