BitTorrent clients

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaký používáte BitTorrent klient?

Vuze (Azureus)
1
8%
µTorrent
9
75%
BitComet (a varianty)
0
Žádná hlasování
Jiný
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ave : Ak si za routerom (obvyklé pre mikrovlnné pripojenia), tj. máš neverejnú IP adresu, tak tam žiadny zelený ksich mať nebudeš.
Ak by ťa to predsa len zaujímalo : http://azureus.aelitis.com/wiki/index.php/NAT_problem

btw na wikipedii odporúčajú používať port v rozmedzí 49152 - 65534, tak to prípadne skús, možno to pomôže. Ja sám používam port 54321 alebo 56666 ;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

http://www.iana.org/assignments/port-numbers - otvor túto stránku - pomôže ti zistiť voľné/obsadené porty - ale ak nemáš prístup k routeru podobne ako ja, tak zelené svetielko mať nebudeš (ako už napísal nuke)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Kdyby na spoustě privátních trackerů nezakázali Bitcomet, tak ho používám dodnes, z donucení tak používám u-torrent a není špatný, ale přeci jen, jak už zmínil 7c - Bitcomet je rychlejší...
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Po pár měsící jsem zase začal experimentovat s BT (spíš kvůli otestování připojení kvůli případným upgradům).

Hmm, používáte DHT? :think:

Měl jsem nějaké problémy (asi je omezený počet aktivních spojení na routeru - takže při používání BT se občas několik hodin nešlo připojit na net) a mám podezření, že za to mohla právě DHT.

Stejně obvykle vybírám torrenty s optimálním poměrem S/P, takže by měl tracker stačit. No vyzkouším a uvidím. Doufám, že přestanou chodit ty tísíce pokusů o spojení :evil:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Malá otázka - čo je DHT? :think:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Uhm :-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_hash_table (Azureus používá Kademlia implementaci AFAIK).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Mattheus
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 22.5.2006 23:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattheus »

Dneska me prekvapil uTorrent se svym 28.4MB working setem (obycejne nejede nad 5MB)...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mattheus: Popravdě uTorrent žere paměť opravdu hodně. Problém je v tom, že ty vidíš jen jeden process, který se jmenuje uTorrent a ne ostatní prostředky, které zabírá AFAIK (už jsem ho dávno smazal).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Bitspirit!
Někdy BitLord.

Heh, prej tu netolerujete odkazy na torrenty, jelikož jsou ilegální, ale o torrent klientech se tu vybavujete...styďte se.(Anebo lépe, začněte tolerovat torrent posty) :lol: :lol:
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Mno, odkazy na torrenty nejsou nelegální, pokud se nejedná o nelegální obsah, takže nevidím problém torrentit například fotky z PISSu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AFAIK odkazy na torrenty nejsou nelegální a ani samotný torrent není ilegální. Koneckonců ho můžeš napsat sám na koleně...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Mattheus
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 22.5.2006 23:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattheus »

BitSpirit jsem pouzival, ale ten opravdu ZERE pamet - pri velkych rychlostech pres 150MB working set. Navic je BitSpirit na nekterych privatnich trackerech zakazany. Na uTorrentu pri tech 28.4MB jsem sosal 1,2MBps.

Co se tyce legalnosti distribuci torrentu - doporucuju precist reakce na "legal threats" na The Pirate Bay.

sevencreature: uTorrent ma neco spolocneho (jako thread ho pouziva...asi) s winsockem. A pak urcite hodne zere ze system cache a vyuziva TCP/IP driver atd. Jinak muze zvysit naroky i jinych programu, treba Sygate firewall mi zatezuje (zatezoval) CPU na 100% pri trafficu kolem 1MBps.

Mozna si udelam test po restartu s BT klientem a bez - jaky bude rozdil v obsazeni RAM. Samozrejme vcetne cache.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mattheus: Firewally zatěžuje především počet navázaných spojení - pokud máš aktivovaný překlad dns, tak je to masakr (protože firewall může překládat třeba 2000 ip - pokud používáš DHT - a to ho docela vytíží).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Liadeia
Sigilan
Příspěvky: 46
Registrován: 8.2.2006 18:01
Bydliště: říše Nitwittery, bydliště nestálé - stále na cestách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liadeia »

ooh.....to jsou všechny torenty tak nechutně pomalé? 178 mega jsem stahovala 7 hodin.....nebo je ten Azureus rychlejší?
jednu epizodu se mi nechce stahovat půl dne -_-;
Uživatelský avatar
Katt
Sigilan
Příspěvky: 55
Registrován: 7.10.2005 9:17
Bydliště: v hospode?!? tak prej ne :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katt »

rychlost zalezi na dostupnosti torrentu-kolik lidi to ma a kolik jich to seeduje...mno uz mesic se snazim tahat jeden film a furt marne,tak bud rada,pul dne je krasna vec ^__^
Sní androidi o ovečkách?
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“