BitTorrent clients

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaký používáte BitTorrent klient?

Vuze (Azureus)
1
8%
µTorrent
9
75%
BitComet (a varianty)
0
Žádná hlasování
Jiný
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Lidé dobří poraďte co je nejlepší na stahování torrentů řekněme komplexně uTorrent, Bitcomet, Azureus... či snad nějaký jiný...

Mockráte děkuju s pozdravem a ...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

µTorrent je asi nejlepší volba - a nemusí se instalovat. Používá ho většina lidí, co znám.

Osobně používám Azureus - je taky fajn, ale podle ohlasů má µTorrent menší nároky. Těžko říct - zůstávám u Azurea, hlavně proto, že se mi nechce provádět hash-check u všech souborů, které seeduji :lol: A taky se mi líbí jeho vzhled a nastavení.

EDIT: Azureus má rozsáhlejší možnosti nastavení.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 25.1.2007 11:39, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Aniž bych o nich cokoli věděl, domníval jsem se, že práce s torrenty je kdovíjak složitá... Nu což, člověk se učí stále 8-)

Takových zajímavých věcí na nich lze najít.

Používám µTorrent (žádného jiného klienta jsem nezkoušel).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: BitTorrent je IMO asi nejjednodušší a veřejnosti nejpřístupnější systém sdílení většího množství dat :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

sevencreature píše:yenn: BitTorrent je IMO asi nejjednodušší a veřejnosti nejpřístupnější systém sdílení většího množství dat :-)
To ano, pokiaľ ti provider p2p siete neblokuje :evil: .
Naštastie ešte existuje warez, aj keď to nie je také pohodlné ako praca s torrentami.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Technická poznámka: Tzv. "warez" v podstatě v dnešní době znamená jakýkoliv nelegální/pirátský software. Tudíž tvoji větu poněkud nechápu :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jsou s PASIV výrazné problémy, kvůli kterým by mě to mělo trápit? Případně: Je možné být i s dynamickou IP AKTIV?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nejsem si sice úplně jistý, co tím myslíš, ale IP sama o sobě nesouvisí se způsoben navazování spojení.

Pokud jsi za NAT případně máš zablokované porty pro příchozí spojení, tak nemohou ostatní navázat spojení k tobě. Znamená to, že jediný kdo může navazovat spojení jsi ty - čili z toho plyne menší flexibilita a menší rychlost.

Ale vše závisí především na kvalitě swarmu - pokud je tam velké množství seeds a jeho rychlost je vysoká, není to problém.

Ovšem spolu s DHT to obávám se dělá trochu neplechu (no, na druhou stranu moc zkušeností s touhle kombinací nemám, protože DHT nepoužívám vůbec).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mám takový zajímavý problém...
Dosud jsem měl od Telefonicy ADSL internetové připojení 4 MB s FUP a pevnou IP, ale o víkendu jsem přešel na 2 MB bez FUP a bez pevné IP. které je o 330,- dražší.

Dosud jsem používal uTorrent klient, s nímž nebyly sebemenší komplikace. Po změně toho tarifu jsem si ponechal tentýž torrent klient, v nastavení neměnil vůbec nic, ALE:
- Kdykoliv zapnu uTorrent klient (nemusí ani nic stahovat), rychlost internetu se okamžitě sníží na 128 a méně - projevuje se to jak v práci toho torrentu, jenž stahuje kolem 6 kb/s, tak i v načítání stránek, které trvá adekvátně dlouho.
Nepomohla ani reinstalace klienta.

Stáhl a nainstaloval jsem si torrent klient Azureus a:
- Když přes něj začnu stahovat nějaký soubor, rychlost načítání stránek je v pořádku (blesková), jenže sám torrent stahuje stále stejnou rychlostí, jako bych měl 128 připojení. A to i u torrentů, kde jsou desítky aktivních seedů i peerů, takže by měla být rychlost stahování mnohem vyšší.

Nemáte někdo podobnou zkušenost, popř. tip, co by se s tím dalo dělat?
Jestli je chyba na straně poskytovatele internetu, nebo někde v nastavení těch torrentů? To by ale dle mého neměla, když předtím vše fungovalo ok.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Hlásí ti to příchozí i odchozí spojení? Taktéž doporučuji vypnout DHT. A samozřejmě limitovat rychlost uploadu na 80% tvého maxima.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Ano, hlásí to příchozí i odchozí spojení. Ale nevím, co je to DHT. :oops:

Každopádně "problém uTorrent" se rozšířil už i na Azureus - když ho spustím, internet je úplně v háji a běží na úrovni horšího dial-upu. Zítra zavolám na nějakou info-linku Telefonicy a pokusím se něco vyzvědět. Nechápu to. :anxious:

EDIT:
Tak už vím, co je DHT. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pokud omezíš globálně upload na 80%, nepoužíváš DHT, máš omezený maximální počet celkových spojení (tak na maximálně 80-100) a máš v pořádku konektivitu (což máš) - tj. buď veřejnou IP nebo korektně přesměrované porty, neměl bys mít problém.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vyzkoušel jsem napojit na svou ADSL linku notebook a tam fungovalo vše bez nejmenších problémů - stahovalo se i netovalo na 2 MB. Potíž je v tom, že jsem v nastavení torrent klienta, ADSL modemu ani internetu nenašel mezi tím notebookem a stolním PC jediný rozdíl. :lol:
(No, teď už je to jen na mně, snad své PC nějak přemluvím k poslušnosti. Každopádně díky za ochotu.)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

(Jak) lze v µTorrentu nastavit, aby se soubory z jednoho torrentu stahovaly postupně od prvního po poslední (tedy ne všechny naráz)?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Carlos »

yenn píše:(Jak) lze v µTorrentu nastavit, aby se soubory z jednoho torrentu stahovaly postupně od prvního po poslední (tedy ne všechny naráz)?
Nerad bych tě mystifikoval, ale tuším, že to nelze. Už jsem to zkoušel s kamarádem, ale na nic jsme nepřišli :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“