Mezinárodní organizace(EU, NATO, OSN...atd.)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Je mezinárodní sdruživání prospěšné?

Rozhodně ano
6
21%
Většinou ano, ale ne vždy
10
36%
Jak kdy
8
29%
Moc užitečné mi nepříjde
1
4%
Rozhodně ne!
3
11%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

ale vždyť poslední dva útoky Američanů jsou zcela správné!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek píše:ale vždyť poslední dva útoky Američanů jsou zcela správné!
Mně nepřijde arogantní snaha nahrabat pro sebe co nejvíc prachů a moci jako oprávněný důvod k útoku na jinou suveréní zemi.

Jistě, Saddám nebyl dobrý člověk, lidi se pod ním neměli moc dobře, ALE mně hlavně vadí, že USAgov se tím ohání, přitom na tohle úplně kašlou, jde jim o viz výše, kdyby tak bojovali za práva nevinných lidín a bezpečnost světa, napadly by podle tohohle klíče hlavně Severní Koreu. Protože Severní Korea JE, narozdíl od bezmocného Iráku, byť se Saddámem v čele, nebezpečná!

Navíc USA sice vojensky dobyly Irák, ale nejsou schopny v něm cokoliv smysluplného udělat... jen zabíjet a nechat se zabíjet zatím bez efektu. Ani se mi nezdá, že by je podporovali ti dříve utlačovaní domorodci
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:ale vždyť poslední dva útoky Američanů jsou zcela správné!
Dej mi jediný důvod, proč měli Američani právo zaútočit na dva suverénní státy? :evil:
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

drake127,Lerek: Podle mě jsou vaše názory příliš vyhrocené, na jednu i druhou stranu. Američané sice zřejmě neměli pádné důvody zaútočit na Afghánistán a Irák, na druhou stranu jestli Sadán Husajn zbraně hromadného ničení skutečně měl, nechci se ani domýšlet, co by se stalo, kdyby je použil.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Melkhior
Sigilan
Příspěvky: 135
Registrován: 11.10.2005 18:24
Bydliště: Chrám Culexus

Příspěvek od Melkhior »

Hmmm... řekl bych že američané na to mají právo jednoduše proto že jsou nejsilnější a tak jim do toho nikdo nebude kecat. (čímž ty útoky zcela neschvaluji)
"Vítězství nevyžaduje komentář. Prohra žádný nedovoluje."

"Císař se pro nás hrdinně obětoval a trpí už sto století. Není větší cti než mu tento dar opětovat."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Melkhior píše:Hmmm... řekl bych že američané na to mají právo jednoduše proto že jsou nejsilnější a tak jim do toho nikdo nebude kecat. (čímž ty útoky zcela neschvaluji)
Pokud by svět fungoval takto, byla by to pravda.
A on tak občas skutečně funguje.
Ale neměli bychom s tím právě proot něco dělat?
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

drake127 píše:
Lerek píše:ale vždyť poslední dva útoky Američanů jsou zcela správné!
Dej mi jediný důvod, proč měli Američani právo zaútočit na dva suverénní státy? :evil:
preventivní ochrana svých lidí a své země
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek: tak by měli předložit důkazy o tom, že je oprávněná. To by mohl říct každý, že ho ohrožuje ten a ten a zaútočit na něj... Ostatně USA se tím řídí.
A chceš-li říct, že na to mají právo, protože jsou silnější, tak se nedá nic dělat, je to tak. Ale pak je svět špatné místo.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 17.1.2006 16:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Lerek: V tom případě by ale preventivně mohli zaútočit na kohokoliv :roll:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ajantis_CG_thief píše:
Melkhior píše:Hmmm... řekl bych že američané na to mají právo jednoduše proto že jsou nejsilnější a tak jim do toho nikdo nebude kecat. (čímž ty útoky zcela neschvaluji)
Pokud by svět fungoval takto, byla by to pravda.
A on tak občas skutečně funguje.
Ale neměli bychom s tím právě proot něco dělat?
ano, proto by se náš národ a naše zem měla stát tím nejsilnějším anebo aspoň být na té správné straně barikády

AjantisCG, LordAryan: ano, USA toto právo mají jen díky své síle a mohou zaútočit "v podstatě" na kohokoliv
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek: nevím, kde stojí naše republika, ta je tradičně bez názoru, ale já stojím na té správné straně.
Ale každý má tu správnou zjevně jinou ;-)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:
drake127 píše:
Lerek píše:ale vždyť poslední dva útoky Američanů jsou zcela správné!
Dej mi jediný důvod, proč měli Američani právo zaútočit na dva suverénní státy? :evil:
preventivní ochrana svých lidí a své země
Preventivní? Co kdybych preventivně odpálil celou západní polokouli, protože mě USA ohrožuje, když má rakety, které sem doletí. Na to mám taky právo?
Lerek píše:ano, proto by se náš národ a naše zem měla stát tím nejsilnějším anebo aspoň být na té správné straně barikády
Vynikající nápad - uděláme si ze světa džungli, kde bude platit právo silnějšího a kdo odpálí rakety dřív vyhrává. Už se těším. A co se týče barikády, mě najdete tam, kde to bude správné - ne snadné.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Melkhior
Sigilan
Příspěvky: 135
Registrován: 11.10.2005 18:24
Bydliště: Chrám Culexus

Příspěvek od Melkhior »

No jo, ale svět takhle prostě funguje, ne tak jak by to chtěli malé zemičky jako jsme my. Pokud USA cítí potřebu se chránit tak s tím nemžeme dělat nic jiného než nadávat.
"Vítězství nevyžaduje komentář. Prohra žádný nedovoluje."

"Císař se pro nás hrdinně obětoval a trpí už sto století. Není větší cti než mu tento dar opětovat."
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Melkhior píše:No jo, ale svět takhle prostě funguje, ne tak jak by to chtěli malé zemičky jako jsme my. Pokud USA cítí potřebu se chránit tak s tím nemžeme dělat nic jiného než nadávat.
Ovšem i u nás se najdou tací, kteří jim raději lezou do zadku. Bylo to tak v historii, je to tak stále.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tak mě k vaší debatě napadá otázka:
Proč si teda říkáme civilizace :?:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“