Náboženstvo

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pokud vím, tak spousta Slovenek jezdí (stejně jako spousta Polek) na interrupce k nám do ČR ;-) takže ze zákazu umělého přerušení těhotenství v SR vlastně vydělává naše republika :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ajantis píše:...popřípadě šířit osvětu mezi ostatními spoluobčany. ;-)
Hahaha... :roll: Veľmi vtipná pripomienka... je to niečo na ten spôsob ako keby som Ti povedal, že ak Ťa štve časté padanie Windowsov, tak sa sťažuj u Microsoftu...

Vampriria: Myslím, že keby si žila na Slovensku bola by to v Tvojom podaní ohľadne kresťanstva celkom iná pesnička... je pravda, že Ťa skoro vôbec nepoznám, ale týmto som si takmer istý...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Yachiko: Nevím, jelikož na Slovensku nežiji 8-) nicméně si myslím, že valná většina mých názorů by asi zůstala stejná, vyrůstala-li bych stejně, jako zde. Pokud máš na mysli to, že strana, která se prohlašuje za katolickou, zasahuje do svobod jedince..nu, tedy je to na Vás, na občanech, abyste toto změnili, nebo odešli, to jsem již psala :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Problém je ale v tom, že občanov s názormi, ktoré sú totožné s mojimi je menšina... ale dvolím si tvrdiť, že ľudia z nej poväčšinou patria medzi tých intteligentnejších... ;-)

A kvôli tomu odíšť nemôžem a ani nechcem... a ani nehodlám...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Yachiko: to máš celkem problém, protože inteligence vždy proti lůze bude v menšině, tudíž změny ve společnosti na Slovensku půjdou jen velmi pomalu
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Yachiko- myslim, ze znacne to precenujes... Z tvojho rozpravania by som si pomaly myslel, ze pre arcibiskupove slovo by polovica naroda vyskocila z okna... ;) Ber to tak- u nas mali vzdy vacsi vplyv krestania, u cechov komunisti- co sa viacmenej navzajom vylucuje... A btw- dufam, ze krestanov myslis vazne len kadehakov, pretoze SDKU ma v nazve krestanska len vdaka tomu, aby sa to co najviac priblizovalo SDK... ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Elessar: Nie SDKU by som pod kresťanské strany nedával... nič to však nemení na tom, že ani nich nemám rád...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zajímavá diskuse na thema "atheismus" ZDE
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

http://protiproudu.aglow.cz/ - moc se těším na křesťanský den na naší škole, nejvíc se těším na pokec s polním kaplanem, který byl v Kosovu a ve válce v Perském Zálivu, doufám, že konečně uslyším nějaký přínosný pohled na křesťanství a rovněž tam zajdu na pokec s panem Vodičkou, bývalým ministrem práce a soc. věcí
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

takze krestanstvo :D , mno, moja babicka je krestanka, a je to velmi mila osoba,
vieru by som zaradil nieco ako atributu podobnu k ... napr. oblibenej farbe alebo take nieco :D ono je to dost podobne , az na to, ze pre oblubenu farbu sa nezabijalo :lol:, mnoho ludi dneska berie svoju vieru akosi dost vazne (nedivim sa, som dokonca za), ale zasa taky fanatizmus ... (vid novu hru: bomberman v uliciach Bagdadu :D ) to niekedy zacina byt chore, ved uz v niektorych moslimskych krajinach male deti fanaticky poskakuju (po minovom poli, niekedy az do vzdialenosti 50 metrov!), inde zasa ludkovia zabijaju len tak z prce, a aby sa o tom pisalo v novinach a boli slavny aspon na 15 minut, zacnu bliakat, ze to v mene satana, astara, ci kieho dasa. (jasne, v mene satana, to chcem vidiet satanistu, ozajstneho satanistu, kery by robil taketo veci, ved oni vedia ze pride apokalipsa a bude parada, tak naco killovat?)
ked us som pri tych killovackach, je sranda, ze deti dneska hraju pocitacove hry aj v skole ( Uloha: Ozajstnou zbranou zabi 9 spoluziakov, a spachaj samovrazdu. Odmena: Kuzelny Prsten +9 Stamina ) a potom rodkaci nadavaju na vyrobcov hier, lebo ich 13 rocne dieta hralo hru s nalepkou 18+, ale to je vedlajsie, lebo to je ta hra, ktora je zla. :D
No skratka haluze su dneska. Ako Einstein povedal: neviem, cim sa bude bojovat v 3. svetovej vojne, ale vo 4. to budu bakule ...
Po 3. Svetovej: Krestan zacne: "To preto, lebo ludia neverili v Boha!" do toho mu skoci Moslim: "Kurna, za podareny Ghi-had. Skoda, ze sa nepodaril tak 100%-tne." Satanista: "Tak tomuto hovorim Apokalipsa." a Ateista sa nasere a zabije Krestana, Moslima a Satanistu :lol:
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Yoshi Snipo píše:...vieru by som zaradil nieco ako atributu podobnu k napr. oblibenej farbe... mnoho ludi dneska berie svoju vieru akosi dost vazne (nedivim sa, som dokonca za), ale zasa taky fanatizmus ...
No takovým přirovnáním a tím, že "lidé berou svou víru dost vážně" jde vidět, jak bohaté zkušenosti s vírou máš.

A kvůli barvě se lidé posledních 150 let zabíjejí ještě mnohem častěji než kvůli víře ;-) .
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

jaj, hej, mas pravdu, zabudol som na "tu" farbu

ale inak z isteho hladiska viera je vec osobna, a kazdy ma svoju vieru, a kazda viera je ta zla, a kazda viera je zarovet ta spravna ... co sa tyka farby, to by som skôr nazval rasa, lebo myslim, ze ludia su dost divne cudo, a musim uznat, ze sa spravaju ako ludia (zvierata sa tak nespravaju, veru nie)

dalsia vec, zabudol som dodat: IMHO a ... iste mnozstvo ludi bere ...
ja totiz nerad hadzem do jedneho vreca, co sa mi teraz (nechtiac) podarilo,
mam pocit, ze to:
[quote=Ajantis]No takovým přirovnáním a tím, že "lidé berou svou víru dost vážně" jde vidět, jak bohaté zkušenosti s vírou máš.[/quote]
bolo myslene ironicky, ja si len menim pohlady ako sa mi zachce (kedze z isteho hladiska mam neobmedzene vela pohladov), cize sa nediv, ak ti teraz zacnem tvrdit, ze viera je velmi dvolezita a je to samostatna vec, ktoru nemozno k nicomu zaradovat (inak oboje tvrdenia, to so zaradenim a aj to bez zaradenia su pravdive z istych inych hladisk)

cize:

-pre vsetky viery plati, ze jej tvorcom moze byt clovek, a zaroven pre kazdeho cloveka plati, ze ma fantaziu obmedzenu svojimi skusenostami, logikou a neznamou X ktoru nazvem: osobna mnozina dostupnej fantazie
-lenze existuje aspon jeden clovek, ktoreho fantazia je vzhladom na velkost X nekonecna v tom pripade ak existuje nekonecne mnozstvo kombinacii s opakovanim, vdaka ktorym sa rekurzivne hodnota X zvacsuje a blizi sa nekonecnu (inymi slovami mozme o nej hovorit ako o nekonecne)

-kazdy clovek je schopny prijat vieru
-clovek, ktoreho X ziskalo hodnoty najmenej ekvivalentne na vyhotovenie specialnej informacie zvanej "viera", si tuto vieru bol schopny vytvorit
-pre kazdu vieru, ktora patri do mnoziny M plati: viera ovplyvnuje spravanie cloveka, na ktoreho sa viaze, a zaroven ovplyvnuje jeho postoje a pohlady na dane veci alebo javy
(M je mnozina vsetkych vier, ktore clovek pozna a prijal za svoje viery)

takze toto je taky maly zhrn ;)
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Yachiko píše:Problém je ale v tom, že občanov s názormi, ktoré sú totožné s mojimi je menšina... ale dvolím si tvrdiť, že ľudia z nej poväčšinou patria medzi tých intteligentnejších... ;-)

A kvôli tomu odíšť nemôžem a ani nechcem... a ani nehodlám...
Neboj sa inteligentných ľudí je tu dosť, bohužiaľ zarytých kresťanov o dosť viacej. Najviac ma štve ak si nejaká strana(KDH) robí čo chce pričom sa odvoláva na kresťanstvo ktoré s tým nemá nič spoločné. A ešte viac ma štve ak niekdo takúto stranu niekto volí len preto lebo to je kresťan a mysí si že takáto strana ho spasí. Jedna bývalá spolužiačka jednotkárka(s toho by malo vyplývať že je aspoň trochu inteligentná) ale zato kresťanka stále vyhlasuje že KDH je naj, a keď som sa jej pýtal prečo si to myslí, tak mi povedala, že preto lebo to jekresťanská strana. Takýto ľudia mavedia fakt na*rať :evil:
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Mám takový trošku hloupý dotaz - vznesla ho asi 8-letá holčina (sestra jedné mojí spolužačky, jejich rodina jou věřící) a já nad tím od té doby pořád s menšími přestávkami přemýšlím-

"když někomu uříznou hlavu, dostane pak po smrti od Boha novou?"
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit: Ve některých náboženství bude do ráje znovuvzkříšen s kompletním tělem, jsou-li s ním ovšem ty uříznuté části pohřbeny či spáleny, v jiných se rovnou reinkarnuje...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“